Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:

Cosplay İzmir Convention IV

Cosplay İzmir Convention IV İzmir'de ev sahipliği yapan ve gelenekselleşen Cosplay İzmir Convention'ın dördüncüsü 25-26 Ağustos Tarihleri arasında, İEÜ - Anime ve Manga Kulübü öncülüğünde, İzmir Ekonomi Üniversitesinde düzenlenecektir.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Yeni Sailor Moon Animesi Duyuruldu

Yeni Sailor Moon Animesi Duyuruldu Sailor Moon'un 20. yıl dönümü için yapılan etkinlikte yapılan duyuruya göre 2013 yazında yeni bir Sailor Moon anime serisi başlayacak. Yeni serinin açılış şarkısını Momoiro Clover Z grubu seslendirecek.

Türkiye'de Ay Savaşçısı adıyla gösterilmiş olan Sailor Moon'un 20 sene içinde dünyada 35 milyonun üzerinde kitabı ve mangası satılmış ve eşyalarıyla beraber yaklaşık 5 milyar dolarlık bir pazar oluşturmuş durumda.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

2012 Tokyo Anime Fuarı Tanıtımı Eklendi

2012 Tokyo Anime Fuarı Tanıtımı Eklendi Dünyanın en büyük anime etkinliği olan Tokyo Uluslararası Anime Fuarı’nın halka kapalı iş günlerine bu sene de resmi olarak basın sıfatıyla katılıp bir tanıtım hazırladık. Tanıtıma blog bölümünden veya buraya tıklayarak ulaşabiirsiniz.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Maltepe Üniversitesi'nden Tebrik Haberi

Maltepe Üniversitesi'nden Tebrik Haberi Geçtiğimiz yıl Anime.gen.tr sitesi olarak Anime Manga Türkiye 「アニメ漫画トルコ」 adında Japonca hazırladığımız bir kitabı Japonya'da basıp dağıtıma sunmuştuk. Kitapta bulunan resimler, sitemizin fanart bölümü üyelerinin orjinal çalışmaları arasından seçilmişti. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümü öğrencisi Nila Dedeoğlu'nun kitapta iki çalışması yayınlanmıştı. Maltepe Üniversitesi resmi sitesinde kitabımızı tanıtan ve Nila Dedeoğlu'nu tebrik eden bir haber yayınladı. Habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kitapta yayınlanan iki resime buraya ve buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Detaylar için buraya tıklayın

 

Gölge Çizgi Roman Dergisinde AGT Tarihçesi

Gölge Çizgi Roman Dergisinde AGT Tarihçesi Gölge çizgi roman dergisinin son sayısında Anime.gen.tr Tarihçesi başlıklı bir yazımız yayınlandı. Sayfa 131-132'de bulabilirsiniz. Derginin bu sayısında Ahmet Yüksel editörlüğünde hazılanmış olan "Türkiye'de Çizgi Roman" özel dosyası, Türkiye'nin önde gelen çizgi roman çizerleri, yayıncıları ve araştırmacılarının yazılarıyla Türkiye'deki çizgi roman dünyasının tarihine ışık tutmakta. Derginin sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dergiyi flash okumak için buraya, pdf okumak için buraya tıklayınız.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Manga - Bir Kültürel Direniş Aracı

Manga - Bir Kültürel Direniş Aracı Daha önce proje raporunu yayınlamış olduğumuz "Türkiye'de Bir Alt Kültür Olarak Manga: Bir Giriş Denemesi" projesinin danışman öğretmeni Serkan Parlak'ın "Manga - Bir Kültürel Direniş Aracı" isimli kitap üzerine hazırlamış olduğu yazısı sitemize eklendi. Yazıya buraya tıklayarak veya sitemizin Kitap İncelemeleri altbölümü üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

İstanbul ve İzmir'de Manga Semineri

İstanbul ve İzmir'de Manga Semineri Manga'nın tarihçesi ve yurtdışındaki manga faaliyetlerini araştıran, Tokyo Politeknik Üniversitesi (Tokyo Kogei University) Manga Bölümü'nde Doçent olarak görevini sürdüren, Doç. Atsushi Hosagaya tarafından İstanbul ve İzmir'de Manga Seminerleri düzenlenecektir.

Manga Seminerleri'nde "Japon Mangası'nın gelişmesi", "Manga yazarı olabilmek için atılması gereken adımlar" v.b. konularına değinilecektir. Aynı zamanda, Japonya'nın manga kitaplarından örneklerin de sergilenmesi planlanmaktadır. Hepinizin katılımlarını bekliyoruz.

Mekan ve saat bilgilerini haberin devamından inceleyebilirsiniz.

Detaylar için buraya tıklayın

 
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri
2. Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri 2
3. Made in Abyss
4. Bakemono no Ko
5. Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
6. Sword Art Online II
7. Aku no Hana

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
2. Tonari no Kaibutsu-kun
3. Lady Victorian
4. Hadashi no Bara wo Fume
5. Anne no Aijou
6. Anne no Seishun
7. Akage no Anne

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. A.D. Police
2. Jormungand
3. Kimi no Na wa
4. Sword Art Online
5. Kimi no Na wa
6. Darker than Black - Ryusei no Gemini
7. Another

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR