Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:

Kızılay'ın Japonya İnsani Yardım Kampanyası Duyurusu

Kızılay'ın Japonya İnsani Yardım Kampanyası Duyurusu Kızılay'dan sitemiz Anime.gen.tr'ye iletildiği üzere Türk Kızılayı olarak Japonya’da yaşanan deprem ve sonrasındaki Tsunami felaketi için İnsani Yardım Kampanyası başlatılmıştır. Kızılay, kampanyanın duyurulması için sitemizin yardımını rica etti. Kızılay tarafından sitemize gönderilmiş olan banner'ı kampanyaya destek için sitemizin sol üst köşesine yerleştirdik. Banner'a tıklayarak Kızılay'ın Japonya İnsani Yardım Kampanyası'na ulaşabilir ve Tsunami'den zarar görenler için Kızılay'a bağışta bulunabilirsiniz.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Anime-Manga Hayranlarından ve Endüstriden Yardım Yayını

Anime-Manga Hayranlarından ve Endüstriden Yardım Yayını 11 Mart'ta Japonya'da yaşanan felaketin haberlerini halen üzüntü ve endişeyle takip etmekteyiz. Onlarca yardım ve bağış kuruluşu felaketten kısa süre sonra acilen harekete geçti. Kampanyalara zamanla anime ve manga endüstrisinden de onlarca yardım eli uzandı.

Bir grup hayranın başlattığı ayrı bir kampanya ise kısa sürede endüstrideki isimlerden de destek gördü ve bu gece yayına başlıyor:

Detaylar için buraya tıklayın

 

One Piece ve Naruto Mangaları Türkiye'de

One Piece ve Naruto Mangaları Türkiye'de Gerekli Şeyler Yayıncılık şirketinden sitemize iletildiği üzere Gerekli Şeyler Yayıncılık, Shueisha ile yapmış olduğu antlaşma sonucu Türkiye'de manga yayınına başlıyor. One Piece ve Naruto mangaları Mayıs ayında yayınlanmaya başlayacak.

Detaylar için buraya tıklayın

 

7. Japon Filmleri Festivali

7. Japon Filmleri Festivali Japonya Başkonsolosluğu, 03 - 06 Mart 2011 tarihleri arasında 7. Japon Filmleri Festivali'ni düzenleyecektir. Bu yıl LAPUTA Gökteki Kale (Laputa: Castle in the Sky), Saniyede 5 Santimetre (5 Centimeters per Second), Evangelion 1.0 Yalnız Değilsin (Evangelion 1.0 You Are [Not] Alone) ve Evangelion 2.0 İlerleyemezsin (Evangelion 2.0 You Can [Not] Advance) olmak üzere 4 anime filminin de gösterileceği ve katılımın ücretsiz olduğu etkinliğin programını haberin devamında inceleyebilirsiniz.

Detaylar için buraya tıklayın

 

79. Comiket Dosyası

79. Comiket Dosyası 29-31 Aralık 2010 tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenmiş olan Comiket’e bu sene de resmi olarak basın sıfatıyla katılıp bir tanıtım hazırladık. Tanıtıma blog bölümünden veya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu arada 2008′de Comiket’e basın olarak katılışımızın Comiket yönetimi tarafından Comiket tarihindeki en kayda değer basın olaylarından birisi seçildiğini öğrendik.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

Comiket 79

29-31 Aralık 2010 tarihleri arasında Tokyo'da düzenlenmekte olan, Japonya'daki ve hatta dünyadaki en büyük çizgi roman etkinliği olan Comiket'e bu sene de resmi olarak basın sıfatıyla katılmaktayız. Halen devam etmekte olan etkinlik sona erdikten sonra, en kısa sürede sitemize tanıtımını ekleyeceğiz. Bu arada 2008'de Comiket'e basın olarak katılışımızın Comiket yönetimi tarafından Comiket tarihindeki en kayda değer basın olaylarından birisi seçildiğini öğrendik. 2008'deki etkinlik tanıtımına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber sayfası için buraya tıklayın

 

İzmir'de Cosplay Partisi

İzmir'de Cosplay Partisi 6 Şubat 2011'de 9 Eylül Üniversitesi - Anime ve Manga Kulübü, Ege Üniversitesi - Anime ve Manga Topluluğu, İzmir Ekonomi Üniversitesi - Anime ve Manga Kulübü, İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü - Japon Kültürü ve Go Oyuncuları Topluluğu tarafından İzmir'de bir Cosplay Partisi gerçekleştirilecektir.

Detaylar için buraya tıklayın

 
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR