Tanıtımlar bölümüne gönderilen yorumlar hakkında:

1) Gönderilen tüm yorumlar yayınlanmadan önce sitede editör kontrolünden geçirilmektedır. Sadece kurallara uyan ve düzgün yazılmış olanlar kabul edilerek yayınlanacaktır. Aksi takdirde yayınlanmadan direkt silinecektir!

2) Kabul edilmeden silinmiş yorumlar hakkında yorumu göndermiş kişiye herhangi bir neden veya açıklama gönderilmemektedir. Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa silinmiş kabul edebilirsiniz. Bu durumda bir daha yorum gönderirken kurallara uygun olmasına dikkat edin.

3) Eğer yorum yazısında kavga, hakaret, başka bir yorumu eleştirme gibi ciddi bir kural ihlali varsa bu durum üyeliğinizin uyarı verilmeden ve açıklama yapılmadan direkt silinmesine neden olabilir.

4) Yorum yazarken dikkat edilmesi gereken ve kabul aşamasında bakılan noktalar:

a) Asla başka bir yorum hakkında veya yazarı hakkında yorum yapmayın, ima etmeyin, referans vermeyin.
b) Sadece izlediğiniz animeler hakkında yorum yazın.
c) Türkçe grammer, yazı kuralları ve noktalama işaretlerine dikkat edin. Mutlaka ığüçşö gibi Türkçe harfleri düzgün yazın. Mecbur olmamakla beraber yazınızı göndermeden önce eğer mevcutsa Microsoft Word gibi bir programla Türkçe kontrolünden geçirip hataları düzelttirmeniz faydalı olacaktır. Site yöneticileri başkalarının Türkçe hatalarınızı bulup düzeltmekle uğraşmak zorunda değiller. Düzgün yazılmamış yorumlar direkt olarak eklenmeden silinecektir.
d) İyi, kötü, muhteşem vs. gibi sadece birkaç kelimeden oluşan yorumlar kabul edilmeyecektir.
e) Yayınlanmış yorumlarda sonradan değişiklik yapamazsınız. Bu yüzden yazınızın düzgün ve tam olduğundan emin olun.

5) Yazarları tarafından siteye gönderilen ve onaylanarak siteden yayınlanan tüm yazıların tüm hakları siteye ait olur. Yazarlar yazı üzerinde hak iddia edemez. Daha sonra siteden silinmesini talep edemez. Yazar siteden ayrılsa, üyeliği silinse bile yazıları siteden silinmez.

6) Daha doğru değerlendirmeler için lütfen henüz yeni yayımlanmaya başlanan animeler/mangalar hakkında yorum girmeyiniz ve puanlama yapmayınız.

7) Spoiler bilgi (henüz izlememiş olanların bilmemesi gereken ve ileriki bölümlerde gerçekleşen süprizler, hikayenin bitişi hakkında bilgi veya yorum vs.) verebilirsiniz. Ama bunun için spoiler taglarını kullanmanız gerekmektedir. Bunun için spoiler bilginin başına [s] ve sonuna [/s] yazmanız yeterlidir. Örnek bir yorum yazısı:

Oldukça heyecanlı bir seri. [s]Ama sonu tatmin etmiyor. İyiler kazanıyor gibi görünse de çok fazla soru işareti kalıyor.[/s] Diğer bir özelliği ise..

Bu yazı yayınlandığı zaman sitede şu şekilde görülecek:

Oldukça heyecanlı bir seri.

Spoiler:
Ama sonu tatmin etmiyor. İyiler kazanıyor gibi görünse de çok fazla soru işareti kalıyor.
Diğer bir özelliği ise..

[s] ve [/s]'in yazılışlarına dikkat edin. [ s] veya [S] veya [s/] gibi farklı yazılışlar geçerli değildir.

8) Yorum yazısı toplamda en az 80 kelime olmalıdır

9) Puanlar ve Açıklamaları

10 (başyapıt)
Adı üstünde, puan verdiğiniz alanda gerçek bir başyapıt. Asla unutulmayacak, kelimelerle ifade edilemeyecek eserler. Hayatınızı ve düşünce tarzınızı değiştirmiş eserler.

9 (mükemmel)
Alanında örnek olarak parmakla gösterilebilecek kadar iyi olan, neredeyse kusursuz ve sizi çok etkilemiş eserler. Bugüne kadar izledikleriniz arasında en iyilerinden birisi.

8 (çok iyi)
Başkalarına da gözü tavsiye edebileceğiniz, alanında çok başarılı eserler.

7 (iyi)
İzlenmeye değer eserler.

6 (idare eder)
Kötü değil ama çok iyi de değil. Herkese tavsiye etmezsiniz. Yine de vaktiniz varsa izleyin.

5 (iyi sayılmaz)
Yeterince başarılı değil. Vasat. Bir kazancı da zararı da yok.

4 (zayıf)
Pek tavsiye etmezsiniz. Boşuna vakit kaybı.

3 (kötü)
Uzak durun yoksa pişman olabilirsiniz.

2 (çok kötü)
Yanına bile yaklaşmayın. Çok başarısız bir çalışma.

1 (berbat)
Beş para etmez. Hayatınızda gördüğünüz en rezil eserlerden birisi. Varlığı bile çevreye zarar veriyor. (Bu notu verirken, bu kadar kötü olduğundan emin olun)