Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Adventures of the Little Mermaid Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Adventures of the Little Mermaid

Yazar: aknagyerla
Tarih: 18/06/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 5
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.33

Genel:
Bir denizkızının bir prensi kurtarması ve ona aşık olmasından sonra prensin yanlış anlaşmalar sonucu kendi kurtardığını sanan bir kadınla evlenecek olmasıyla kız onun için sesi karşılığında insan olur ve onun dünyasına girer.

İyi Yanları:
Aşk ve fedakarlık içinde bol bol var, ayrıca denizkızının prens için sesini vermeside çok hoş.

Kötü Yanları:
Biraz eski ve görüntüler çok güzel değil.

Sonuç:
Sonuç olarak eski ve izlenebilir bir anime ancak izlemesseniz birşey kaçırmassınız.Yazar: Shinyka
Tarih: 17/11/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.50

Genel:
Küçük Deniz Kızı hikeyesinin animeye uyarlanmış verisyonu. Hayata gözlerimi bu anime ile açmıştım diye bilirim. Konusu hiç de fena değildi. Fakat sadece küçük kızlara hitap ediyor.

İyi Yanları:
Bence çok güzeldi. Çizmlerinin biraz basit olmasından dolayı, ilk başta bir anime olduğu pek anlaşılmıyor. Yine de çok güzeldi. Sanırım yayımlandığı sıralarda Fox Kids'de gösteriliyordu. Kız çocukları için sürükleyici olduğu kesin. Ayrıca klasik deniz kızı hikayelerinden farklı olarak, burada Marina'nın ve Justin'in aileleri de (sadece bir kaç bülümde görülmesine rağmen) konuya dahil edilmiş. Ayrıca Marina'nın arkadaşlarının, bir yunus değilde, bir deniz atı ve bir balık olması, sıradan hikayeye bağlı kalmadan konunun ilerlemesi ve iyi ve kötülerin siyah ve beyaz gibi zıt olmaması konuya çok ayrı bir hava katmış.

Bildiğim kadarı ile şu anda Jetix Play'da yayınlanıyor. Hala izlemek isteyenler, komik ve etkileyici bölümleri tekrar izleyebilir. Ayrıca Marina ve Justin'in aşkı dozunda olmuş. Çok abartılmamış. Bu da bir bakıma iyi bir şey, tabii bu sadece benim kendi görüşüm.

Kötü Yanları:
Bu anime biraz eski olduğu için çizimleri pek etkileyici değildi. Anime olduğu hemen anlaşılmıyor. Bazen de hikaye duraklıyor. Ayrıca içinde pek fazla espiri de yok. Tabii bir kaç bölüm hariç.

Bir de yayımlandığı zaman, sezon bitti mi, tekrar baştan başlamak yerine ortadaki bölümlerden seçip başlatıyorlar. Hatta bir keresinde, aynı bölümü arka arkaya yedi sekiz defa ve ingilizce yayımlamışlardı. Şu anda da sıralı yayınlanıdığını sanmıyorum.

Sonuç:
Hala izlemek isteyenler için, hoş bir anime. Kızlar için çok bağlayıcı ve kaçırmak istemeyecekleri bir anime. Ayrıca açılış müziği, sözleri harikaydı. Yıllar sonra hala zaman buldukça izlemek istiyor insan.Yazar: thirtybirds
Tarih: 20/02/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 5
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 7.33

Genel:
Bir aralar ne izlerdim ama bu seriyi. Her bölümü en az beş altı kere izlemişimdir herhalde. Aslında şimdi düşünüyorum da çok basit bir hikayeydi.
Spoiler:
Ama şu dilek kuyusu bölümüne izlediğim zamanlarda bayıldığımı hatırlıyorum. Şimdi izlesem aynı duyguyu yaşamayacağım kesin ama.
Yine de ben severdim -en sevdiğim program olmasa da-. Şimdi çıksa nostalji olsun diye yine izlerim belki -ama tekrar tekrar aynı bölümleri defalarca değil-.

İyi Yanları:
Basit olabilir ama izleyene zevk veriyor. Bir yerden sonra orjinallik yakalanmış. Karakter özellikleri iyi verilmiş. Bobo, Marina, Hedric... Sonra o adı Winnie miydi neydi, çok meraklı deniz atıyla ak sakallı bir dede vardı, geçmişe geri döndüm birden. Hepsinin kendine has bir yapısı vardı. Mesela ben Dadly denen köpekbalığına çok acırdım. Hedric de çok cici bir kötü karakterdi -ciciliğinden kasıt o korkunç suratı değil tabii-.

Kötü Yanları:
Seslendirmesi ve çizimleri pek iyi değildi, zaten daha önce de söylediğim gibi hikaye de çok basitti. Bir de Marina'nın zırt pırt Justin, Justin, diye ağlamasına uyuz olurdum, çok mızmızcaydı bence. Ha bir de, karakterlerin özellikleri kendilerine has olabilir ama karakter hikayesi diye bir şey mevcut değildi. Yani arka planda olay olmasa karakterler devamlı kendilerini tekrarlayacak. Ben de çocuklara yönelik böyle bir animeden çok şey mi bekliyorum ne?

Sonuç:
Çevrenizde prense hikayelerine meraklı kız ufaklıklar varsa bayıla bayıla izlerler ama bir anime serisinden daha çok şey bekleyen biri için iç bayıcı olabilir; ki bu durumda böyle kişiler de farklı bir anlamda bayılacaklardır.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR