Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Tsubasa Chronicle: Tokyo Revelations Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Tsubasa Chronicle: Tokyo Revelations

Yazar: xxxdyg
Tarih: 08/11/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 8
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Tokyo Revelations beklediğimden farklı bir Tsubasa Chronicle serisi oldu. 2. sezonu da izleyip tüy toplamaktan başka birşey göremeyeceğimize emindim (her ne kadar afişi diğer çocukla ilgili gelişmeler yaşanacağını gösterse de). Fakat diğer 2. sezon gibi yüzeysel ve vakit kaybı olarak değerlendiremeyeceğim bu 3 bölümü. Çünkü herşey birden farklılaşıyor, hikayenin gidişatı oldukça değişiyor ve önemli olaylar oluyor, bilgiler veriliyor.

İyi Yanları:
Sanki çizimler gözüme birazcık değişmiş gibi geldi (belki de bu sefer online izlediğim için küçük ve kalitesiz olmasını farklılık gibi algılamış olabilirim). Hikeyenin biraz daha karanlık ve sert yapısına uygun olarak çizimler de o birazcık değiştirilmiş olabilir. Bunun dışında alıştığım müzikleri eskisi kadar duyamadım, belki de bunu animenin kötü yanlarına yazmam daha iyi olurdu... En önemlisi 50 küsür bölüm boyunca meraktan çatlattıran, devamlı gösterdikleri halde neyin nesi olduğunu anlaşılmayan diğer çocuk ortaya çıktı. Merak edilen hemen hemen bütün sorular cevaplanmış (her ne kadar hala anlamadığım yerler olsa da). Sonu da başka bir serinin habercisi, umarız sadece ova değil de 3. bir sezon daha olur da hikaye tüy toplamanın dışına çıkmışken doya doya seyrederiz. Yeni karakterler de gayet iyi tasarlanmış, serinin karanlık havasına katkıda bulunmuşlar. Şirin unsur olarak Mokona olmasaymış çok kasvetli olabilirdi.

Kötü Yanları:
Vampirleri neden çıkardılar bu kadar alakasız bir animede diye sormadan edemedim kendime.
Spoiler:
Her şey iyi tamam güzel ama sırf Fay'i öldürmemek için bu vampir olayını yaptılarsa yazık olmuş, daha yaratıcı bir şey bulunabilirdi. Nedense vampirler Tsubasa Chronicle ile çok da bağdaştıramadığım bir unsur, garipsedim ister istemez.
Ayrıca neden 3 bölüm? Madem bu kadar önemli şey açığa çıkacak, niye kısıtlı vakte sığdırmaya çalışıyorlar? 50 küsür bölüm iç bayan tüy toplamaları(daha doğrusu toplayamamaları) izledikten sonra 3. bir sezon olarak uzun uzun bunu da izlerdik hem aceleye gerek kalmazdı rahatça anlardık herşeyi.
Spoiler:
Ayrıca artık Syaoran artık eski Syaoran değil, orjinali de tam olarak bizim sevdiğimiz Syaoran sayılmaz zaten... Nedense çok sevdiğim Syaoran ölmüş gibi hissettim (artık 2 tane olsalar da).
Anlamadığım yada yanlış anlamış olabileceğim yerler var (Syaoran olayı, Fei Wong Reed'in planının asıl amacı gibi). Bu da her şeyi 3 bölüme sığdırmalarından dolayı olmuş diye düşünmekteyim...
Spoiler:
Belirtmeden geçemeyeceğim Fay ve Kurogane arkadaşlığının garip bir hal alması da üzücüydü. Artık Fay'i iyimser ve güleç bir halde göremeyip Kuropon demesini duyamayacağız galiba. Bütün sevdiğim karakterler değişti ya ne diyeyim...


Sonuç:
Tsubasa Chronicles serisinin gidişatını oldukça değiştirip hikaye hakkında önemli bilgiler verdiği için izlenmeli. Fakat son bulmuyor olması umut verici. Her ne kadar serinin bitmesini istemesem de Sakura'nın tüyleri tamamlanmadan gözüm açık giderim. O yüzden umarım ova'larla yada 3. sezonla allak bullak ettikleri hikayenin sonunu bir şekilde bağlarlar da rahat bir nefes alırız.Yazar: Edea
Tarih: 11/07/2008

Yoruma 4 kişi oy vermiş. 1 kişi (%25) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
İki sezon ve bir filmden sonra bir türlü istediğini elde edemeyen seyirciye çekilen bir ziyafet Tokyo Revelations. Cidden bu kadar güzel olmasını hiç beklemiyordum. Terazinin bir kefesine iki sezonu ve filmi, diğer kefesine OVA'yı koysanız OVA daha ağır gelir benim gözümde. Pek fazla beklentim olmadan izlediğim ilk bölüm o denli hoşuma gitti ki Red Garden: Dead Girls'ten sonra ilk defa bir animenin çıkış tarihi için günleri saydım. İkinci bölümü izlemeden önce hep düşüşe geçileceğini, ilk bölümdeki o güzelliği yakalayamayacaklarını düşünüyordum ki beni yine şaşırttılar. Üçüncü bölüm diğer ikisi kadar güzel olmasa da bütün olarak Tokyo Revelations CLAMP'ın şaheseridir benim gözümde.

İyi Yanları:
Nerden başlasam, nerden başlasam? Çizimler? Karakterler sanki daha olgunlaşmış, renkler daha güzelleşmiş. Çizimler daha zarifleşmiş. Code Geass'ın karakter çizimlerindeki mükemmellik Tokyo Revelations'ın habercisiymiş meğer. Peki müzikler? İlk sezonda bölüm içindeki melodilerin çok güzel olduklarını ancak tüm sezon boyunca tekrar tekrar çalındıklarını söylemiştim. Aynı melodileri ikinci sezonda da, hatta OVA'da da duyuyoruz. Ancak söz konusu OVA olduğunda durum değişiyor. 3 bölüm olduğu için bir tekrar yok. Her melodi de o kadar doğru yerlerde kullanılmış ki zaten çok güzel olan sahneler bu melodiler sayesinde izleyiciyi daha fazla coşturuyor. Bu yüzden aynı sahneleri tekrar tekrar izledim.

OVA'nın en güzel yönü hiç şüphesiz ki hikayesi. Sonunda Tsubasa Chronicles hikayesinin en kritik bölümüne, bir dönüm noktasına geldik çünkü. Bütün ipler kopuyor, tüm dengeler değişiyor. Bence asıl Tsubasa Chronicles, Tokyo Revelations'la başlıyor. Bundan sonra yapılacak bir sezon tadından yenmeyecektir bence. Manganın sona ereceği hakkındaki söylentiler doğruysa en az bir sezon daha bizi bekliyor demektir.

Karakterleri beğenmiş miydiniz? OVA'da daha çok beğeneceksiniz. İzlemeye başladıktan sadece 5 dakika sonra kendimi Kurogane tezahüratı yaparken buldum. Fei ve Syaoran'a spoiler vermeden değinmek pek mümkün değil sanırım. Ancak sadece iki kelime söylemek istiyorum. 3 bölümün en beğendiğim sahnesi:
Spoiler:
RAITEI SHOURAI!
Bunu duyduktan sonra ben kendimi kaybetmiştim zaten. Olayları Card Captor Sakura'yla böyle güzel ilişkilendirmelerine bayılıyorum.

Kötü Yanları:
Kısaaaaa! Neden bir sezon değil de 3 bölümlük OVA? Daha doyamamıştık.

Sonuç:
Önceki sezonlardan beklediğinizi alamamışsanız Tokyo Revelations'a bayılacaksınız. CLAMP'ın şimdiye kadarki en güzel, en başarılı çalışması. İlk 10/10 puanlamamı Tsubasa Tokyo Revelations'a veriyorum ve sonuna kadar hak ettiğine inanıyorum.Yazar: capsicum
Tarih: 24/05/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 7.50

Genel:
Tusubasa'nın ikinci sezonunu da bitirir bitirmez bu ova'yı da sonu itibariyle merakla izledim. Animasyon ve grafikler neredeyse aynı pek değişiklik yok. İzlerken sakura'nın ammada bitmez tüyü varmış
diyebilirsiniz:)

İyi Yanları:
İlk olarak boyut yaratığı mokona olan her zamanki gibi filme renk katmış. Müzik, şarkı ve melodileri mükemmel diyebilirim.

Kötü Yanları:
Bu ova'nın yorumuna bakarak her ne kadar sonu için fazla beklenti içine girmeden izlesem de Serinin sonu bu şekilde bitmesi beni şok etti, mükemmel bir hikaye'nin bu şekilde sona ermesi resmen konuyu ziyan etmişler diyebilirim, çok daha farklı bir
son olabilirdi. Ayrıca şu tüy meselesi beni oldukça sıktı. Hikaye anlatımını da beğenmedim.

Sonuç:
Sonuçta herkesin beklentilerini karşılayacağını sandığım bir ova değil, Kesinlikle devamı yapılmalı.Yazar: beyazm
Tarih: 22/05/2008

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 2 kişi (%66) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.17

Genel:
İki sezon süren Tsubasa'nın en son çıkan devamı, genel olarak iki sezona benzer, biraz çizimlerde ya da renklendirmede bir değişiklik yapılmış.

İyi Yanları:
Serinin birinci ve ikinci sezonunda yaptığım yorumların üzerine malesef bir şey ekleyemeyeceğim, yani onların üzerine bir artısı yok. herzaman ki gibi en iyi tarafı müzikleri.

Kötü Yanları:
Serinin artık iki sezon sonra sonlanmasını beklerken ve ümdiyle artı merakla izlediğim bu ovaların beni hayal kırıklığına uğratması, bence hikaye gidişatı ve sonlanması iki sezona uymamış, ve hala devamı yapılsa yapılabilecek bir finalle noktalanmış olması.
Spoiler:
demek isteğim tüm sezonlar boyunca sürekli övgü toplayan ve güçlendiği üzerinde durulan syroan'ın bu şekilde değişimi ve hikayenin belli belirsiz noktalanması bence eğlenceyi iyice azalttığını ve ovalarının hiç yapılmasa bile daha iyi olacağını düşünüyorum. Çok daha iyi yerlere varma imkanı varken clamp'in animeyi bu duruma getirdiğinden iki sezonu harcadığını düşünüyorum.


Sonuç:
İki sezonu izlediyseniz bunuda bir son görmek amacıyla beklentiye girmeden izleyebilirsiniz.Yazar: hero_44
Tarih: 05/03/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.17

Genel:
Tsubasa Chronicle serisinin ulaştıgı son nokta olması izleyiciyi bir son bulma umuduyla kendisine cekmiştir.Daha önceki bölümlerde her dünyada gördükleri benzer karekterleri bu seride göremiyoruz.Tamamen baskalaşmış bir görüntü sarfediyor.

İyi Yanları:
Önceki iki seride oldugu gibi müzikleri ve arada giren sarkıların güzelligi göz alıcı.Grafikleri ve karekter tasarımlarında degisiklik yok yine cok güzel yansıtılmış.Mokona adlı boyut yaratıgının bu 3 bölümde daha da kücültülmesi cok sevimli kılmış.

Kötü Yanları:
Hikayenin son bulması icin hazırlanmış bu son bölüm seyircide düş kırıklıgına neden olabilecek gelişmeler saklıyor.Tüy toplama işinin devam etmesi sizi sıkabilir.

Sonuç:
Sonuç olarak tüm seriyi izlemiş ve begenmişseniz bu 3 bölümü kacırmayın izleyin derim.
Spoiler:
İlk iki seri boyunca oluşturulmuş dostlukların ve karsılıklı hissedilen güclü duyguların bu 3 bölümde kolayca harcanması bende büyük düş kırıklığı yarattı.Tatmin edecek ve begenilecek bir son olduguna inanmıyorum
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR