Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Higurashi no Naku Koroni Rei Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Higurashi no Naku Koroni Rei

Yazar: kanginaki
Tarih: 19/06/2011

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.33

Genel:
Bence Komedi açısından ilk ve son bölümde altıma kaçıracak derecede güldüm diyebilirim.

Asıl konuyla alakası olmayan bir yapım fakat dediğim gibi Komedi unsurunda gerçekten çok mükemmel altıma kaçırıyodum 2 gun boyunca hatırladıkca güldüm... :D

Tabi bu Higurashi'nin asıl konularından sapsada pek onemli değil azcıkda gülmek gerek.

Spoiler:
Asıl hikaye 2 3 4. bölümlerde geçiyor tabi hepsi rüya olsada :)


İyi Yanları:
İnanılmaz derecede güldüm ilk ve son bolumlerde.

Kötü Yanları:
Konusundan sapmıs.

Sonuç:
Sonuc olarak komedinin inanılmaz oldugu fakat Higurashi serilerinin konusundan sapan bir yapım.Bence gerek yoktu bunu special olarak sadece 2 bölüm koysalardı ekstra bolum olarak yeterdi :)

İlk ve son bölümde gülmekten yarılacaksınız...Yazar: edward_elric
Tarih: 22/12/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.33

Genel:
Bu ova'da önceki Higurashi serilerindeki karakterlerin problemlerinin hiç olmadığı, dolayısıyla o şiddetin hiçbir zaman açığa çıkmadığı alternatif bir Hinamizawa'ya yolculuk yapan Rika'nın hikayesi anlatılır.
Bu kadar sorunsuz bir dünya olmasına rağmen Rika bu dünyada yapamaz ve alıştığı Hinamizawa'ya geri dönmek ister.
Spoiler:
Daha sonra Hanyuu'nun gösterdiği bir rüya olduğu anlaşılır.


İyi Yanları:
Görüntü kalitesi önceki serilere göre daha iyi. Açılış ve kapanış şarkıları fena değil.

Kötü Yanları:
Önceki serilerle hiçbir alakası olmayan filler bir seri.

Sonuç:
Boş vaktiniz varsa ve önceki serilerini izlediyseniz seyredilebilir.Yazar: Edea
Tarih: 18/03/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.67

Genel:
Küçükken şehirler arası bir yolculuk esnasında tüm trafik kurallarını hiçe sayan bir şoförle karşılaşmıştık. Adam gaza basıp bizi bayağı geride bırakmıştı. Bir süre sonra polis tarafından çevrildiğini gördük. Babam o zaman “Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar…” deyivermişti. Higurashi Rei’ye baktığımda ben de aynı şeyi söylüyorum. Çekirge bir sıçramış, iki sıçramış ama üçüncüde Rei’ye çarpmış. Her güzel şeyin bir sonu oluyor. Genellikle ilk sezonu aratan ikinci sezonlarla karşılaşırken Kai bize çok hoş bir sürpriz yapmıştı ve hikayesini çok başarılı bir biçimde sonlandırmıştı. Her şeyi tadında bırakmak lazım. Ama şu paragözlük yok mu? Rei’nin bizi hayal kırıklığına uğratması bir yana, o güzelim Higurashi havasını bozması da ayrı dert. Keşke hiç çıkarmasalarmış.

Eğer Kai’de hala cevabını bulamadığınız sorular kalmışsa hiç ümitlenmeyin. Cevabını burada bulamayacaksınız. İkinci sezonun sonrasında başlayan hikayemiz ufak bir sürprizle bir “Eğer?” ampulü yakıyor ve karşımıza alternatif bir hikaye çıkarıyor. Seriyi tanıyanlar hikayenin/bölümlerin genel olarak nasıl ilerlediğine aşinadır. Önce hazırlık olarak aldatıcı bir komedi bölümü çıkar karşımıza. Rei’nin ilk bölümü ise, daha önce bu seride hiç karşılaşmadığımız kadar absürt ve gereksiz olmuş. Üstelik de esas hikayeden çok ama çok kopuk. Hatta apayrı bir bölüm olarak sayılabilir. İzlerken bu saçmalığın nereye varacağını düşündüm sürekli. 2. bölümle esas hikayemize geçiyoruz ve 4. bölümde de hikayenin sonuna geliyoruz. Ama o da ne? Bizi merakta bıraktıran, bize “Yapacak mı yapmayacak mı?” diye sorular sorduran olay gösterilmiyor bile. En az ilk bölüm kadar saçma, gereksiz ve önceki olaylardan kopuk bir başka bölüm, final olarak unutulmayacak bir kazık atıyor sadık seyircisine. Bu hikayedeki tek gerilim unsuru, olayların doruğa ulaştığı sahne seyirciden esirgeniyor. E peki bu OVA ne işimize yaradı? Sanırım çizimlerdeki başarının artmasıyla gerçek Rika’nın karanlık yüzünü ve öfkelendiğinde yapabileceklerini bir nebze olsun görebilmiş olmaktan başka hiçbir artısı yok. Bu arada Keiichi’nin de pek ortalarda görünmediğini eklemek lazım. Kai’de Rika’nın ağzından Keiichi’siz bir Hinamizawa’nın nasıl bir cehennem olabildiğini duyduktan sonra bunu kendi gözlerimle de görebilmek isterdim. Ancak hikayeyi daha başlamadan bitirmeyi tercih ettiler sağ olsunlar.
Spoiler:
Hem Hanyuu insan olmuşken neden eski haline döndürmeyi tercih ettiler Allah aşkına? Yoksa Kai’nin finalinde gördüğümüz, muhtemelen Bernkastel (bkz. Umineko no Naku Koro Ni) olan cadı Takano’nun ailesini en baştan kurtardığı için, Kai’deki kurtuluş hikayesi de mi silindi yani? Hanyuu’nun insan olmayışını ancak bu şekilde açıklayabiliyorum çünkü. Bizim bu OVA’yı beklememizin asıl sebebi Kai finali ve önceleri Rika olduğunu sandığımız o cadıydı. Ama sorularımıza hiçbir şekilde karşılık bulamadık.


İyi Yanları:
Yukarıda.

Kötü Yanları:
Yukarıda.

Sonuç:
Bu OVA’nın size hiçbir faydasının dokunacağını sanmıyorum. Eğer Higurashi serisini sevdiyseniz bir hayal kırıklığı olacaktır. Eğer sevmediyseniz hiç bulaşmayın zaten, tamamıyla bir vakit kaybı olduğunu düşüneceksiniz.Yazar: hero_44
Tarih: 28/11/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
Higurashi serilerinin unutulmaz zevki ve tadından sonra merakla beklediğim bu OVA serisi ilk ve son bölümü hariç hikayenin devamı niteliğindeydi.İlk ve son bölüm özel bölüm niteliğinde bagımsız hikayelerden oluşuyordu.Bu bölümlerde zevkle izlediğimiz karakterlerin beklenmedik davranışlarını görmek ilginç gelebilir.Seride ecchiye yerverilmezken bu iki özel bölümde bunu görmek biraz şaşırttı.
Spoiler:
Asıl bölümler ise beklenilenin aksine hikaye ve kurgu olarak önceki serileri fazlasıyla arattı.Rika'nın mutlu mesutken birden bire kamyon kazasıyla ölmesi çok basite kaçmıştı.Kızın gidişinden birşeyler olcağı belliydi.Hanyuu karakteri insan bedenine bürünmüşken özel bölümlerde dahil yeniden hayal olmasına anlam veremedim doğrusu.Rika'nın gittiği bu yeni dünyada favori karakterim Keichi'yi görememek beni biraz üzdü.Hikaye bir sonuca bağlandı ama bu yeterli bir son degildi.Hikayede kalan bazı eksikleri bağlantılı bir yapım olan Umineko No Naku Koro Ni adlı seride görmek mümkün.


İyi Yanları:
Çizimleri ve görseliğinden bir şey kaybetmeden ortam aynen karşımızda.Ovaların açılış şarkısı yine aynı kadın tarafından seslendiriliyor.Müziklerinide yine Kawai Keinji bestelemiş.

Kötü Yanları:
Son olarak tatmin etmiyor.

Sonuç:
Son olarak tatmin etmesede önceki serileri izlemişseniz bunuda izleyin.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR