Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kurozuka Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kurozuka

Yazar: mnnblck
Tarih: 30/10/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Sonu biraz muamma olsa da baya tatmin edici bir anime bence. konusu ilgi çekici ve sürüklyici. zaten 12 bölüm. hikayeyi beğenmeseniz bile izlediğiniz görsel şölen,güzel detaylar yanınıza kâr kalır. anime ufkunuz genişler. klasik vampir hikayesini değişik anlatması da hoşuma gitti.

İyi Yanları:
-doyurucu görsellik
-merak uyandırıcı, sürükleyici hikaye
-kılıç dövüşleri ve özellikle kanlı sahneler harika
-sıradan vampir konusu işlenmemiş
-sadece akisyon sahnelerinde değil sıradan sahnelerde bile güzel yöntemler efektler kullanılmış ve güzel detaylara sahip bir anime
-başlangıç ve bitiş jenerik ve müzikleri çok güzel. (özellikle bitiş şarkısı)

Kötü Yanları:
-karakterlerin pek derinine inilmemiş zaten kısa bir seri.
-güçlü düşmanlar ve biraz daha zorlu kılıçlı mücadelerle tadından yenmezdi bence
-bir tabi hikayenin biraz toparlanması gerek

Sonuç:
Gene de böylesi her zaman bulunmaz. sanırım yönetmeninden kaynaklanıyor. Death note u da aynı yönetmen çekmiş. Onunda görüntüleri güzeldi. bence izleyin.Yazar: muratbasci
Tarih: 08/12/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.00

Genel:
içinde kılıç dövüşü, vampirlik ve bir çeşit aşk hikayesi taşıyan bir anime. gerçi vampirlik bölümü tam anladığımız anlamda bir vampirlik olayı değil. vampirlik bir tür sonsuzluğa ulaşma nesnesi olarak kullanılmış. Ayırca içinde birazda zaman yolculuğu hikayeside barındırıyor ama çok vurgulu bir biçimde değil.

İyi Yanları:
- bence sürükleyici bir konusu vardı. içerdiği gizemli hikayesi sürekli olarak bir sonraki bölümde ne olacak diye merak etmeye yol açıyor.

- her bölümün başında bir önceki bölümden parçalar gösterirken okunan şiirli şarkılar çok güzeldi.

- çizim kalitesi iyiydi.

- tipik bir vampir hikayesi olmamasıda benim hoşuma giden yönlerden biriydi

Kötü Yanları:
- başlangıç şarkısı benim için çok sertti.
- konusu çok merak ettirici olmasına rağmen bir o kadar da karışık ve anlaması zor. özellikle animenin sonunda parçaların kafanızda oturması için baya bir üzerine düşünmek gerekiyor.

Sonuç:
kısacası vampir hikayesi arayanlar umduğunu bulamayabilirler ama bunun dışında yukarda bahsettiğim harmandan ortalamanın üzerinde bir anime çıkmışYazar: ibrahimavcı42
Tarih: 19/01/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.67

Genel:
ilk bölümünü izlediğimde daha önce neden izlemedim dedim ancak diğer bölümleri anime açısından çok zayıftı

İyi Yanları:
*ilk bölüm şaheser
*samuray savaşları orjinal
*zamanda yolculuk klişesinin farklı yorumu

Kötü Yanları:
*sıkıcı gereksiz japon dialogları*senaryonun kopukluğu
*ilk bölümden sonra anime kalitesinin zayıflığı

Sonuç:
ortalamanın üzerinde bir anime hiç izleyemiyorsanız ilk bölümünü mütlaka izleyinYazar: heartquake
Tarih: 18/08/2009

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 1 kişi (%33) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 8
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.00

Genel:
Kurou ve yardımcısı Benkei, peşlerindeki adamlardan kurtulmanın yolunu ararken ormanda bir ev olduğunu farkederler.Geceyi geçirmek için oraya gittiklerinde müthiş güzellikte bir kadın olan Kuromitsu onları karşılar ve onlara diledikleri kadar kalabileceklerini söyler.Tek bir şartı vardır,o da kendi yatak odasının kapısını açmamalarıdır.
Bir gece Kurou meraklanıp kapıdan içeri bakınca,Kuromitsu nun bir adamın kanını içtiğini görür.O sırada ev saldırıya uğrar ve Kurou ağır yaralanır.Kuromitsu ölmekte olan Kurou'ya ölümsüzlüğü vaadeder ve olaylar başlar.

İyi Yanları:
Şöyle güzel bir yanı var ki aksiyonu tam tadında.Kılıç dövüşleri keyifliydi.Kurou karakteri bi yerden sonra saf karizma takılıyor.Sadece onun için izledim bi bölümden sonrasını.Kısa bir seri olması iyi olmuş uzatılsa iyice can sıkıcı olurmuş.

Kötü Yanları:
Flashbackler,flashforward'lar o kadar anlamsızca kullanılmış ki, bi yerden sonra hangi zamanda olduğunuzu şaşırıyorsunuz.Dünyanın savaşlardan sonraki haline az değinilmiş ve mutasyon muhabbetleri çok yüzeysel kalmış.Kuromitsu'nun emellerini finalde yarım yamalak öğrenebiliyoruz ve çok komik bir amaç.Bu amaç uğruna bu kadar şey mi yapılır diye soruyor bi insan kendi kendine...
Spoiler:
Finalinde; "hepsi rüyaymış" diyebildiğim için tiksindim animeden...


Sonuç:
Bence Kurozuka'ya gelene kadar çok fazla anime var.İzleyip de zamanınızı öldürmenizi tavsiye etmem.Ama diyorsanız ki benim çoook boş zamanım var,bi göz atmaktan zarar gelmez.12 bölüm zaten...Yazar: viruseda
Tarih: 16/07/2009

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 1 kişi (%33) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Hikaye 12. yüzyılda başlıyor ve 1000 yıl sonrasına geçiş yapıyor..
...
Öncelikle Kurozuka'nın başarılı bir anime serisi olduğunu düşünüyorum. Ancak tatmin ediciliği tartışılabilir; çünkü, Kurozuka da konu bazı noktalarda çok da açık ve net değil gibi...
Ama kendine has ve ilginç bir anime izlemek isterseniz Kurozuka bu konuda alternatif olabilir.

İyi Yanları:
Çizimler süper.
Bitiş müziği harika. Dinledikçe kendini sevdiren, sakin bir parça.
Dövüş sahneleri bence süper ötesi, çok etkileyici, heyecanlandırıcı... Kan revan ortalık, ama hiç rahatsız edici değil. Kurou'nun karizması bu sahnelerde tavan yapıyor.
Kurou ve Kuromitsu karakterleri çok başarılı; yan karakterlerde bence oldukça iyi.
Bölümler aynı mekanda, aynı tarzda başlıyor bu da bir güzellik katmış seriye.
Seride öyle aman aman bir çıplaklık da yok. Cinsellik uyarısı pek de gerekli sayılmaz.(Bu uyarıyı yapmadığı halde daha "çıplak" olan seriler mevcut.)

Kötü Yanları:
Çok net olmaması.
Sonunda
Spoiler:
Kurou'yu birleşmiş halde göremedik. Çok üzgünüz.... :(

Bu anime için kötü birşeyler yazmak elimde değil.

Sonuç:
İlginç, güzel ve güçlü bir seri...
Sırf Kurou ve Kuromitsu için izlenir...Yazar: Edea
Tarih: 31/05/2009

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 2 kişi (%66) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 6
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.33

Genel:
Animenin tanıtımı gerçekten güzel hazırlanmış. Okuduktan sonra hemen listeme eklemiştim. Ayrıca Nakata Jouji (Benkei), Miyano Mamoru (Kurou)ve Paku Romi (Kuromitsu) gibi en sevdiğim seiyuu'ların da bu animede yer aldıklarını öğrenince seriye balıklama atladım diyebilirim. Tabi şimdiye kadar balıklama atlayıp hayal kırıklığıyla çıktığım onca seriye rağmen akıllanmamış olmam Kurozuka'daki hayal kırıklığını daha beter hissettirdi.

İyi Yanları:
* Kapanış parçasını ne kadar övsem az. İşin kötüsü şarkının çevirisi de elimde yok. Kıt bile diyemeyeceğim Japoncamla anladıklarım dışında neler söylendiğini bilmiyorum. Ancak buna rağmen her dinleyişimde hüngür hüngür ağlamayı istetecek kadar etkiliyor beni. Kurozuka'yı izlersiniz ya da izlemezsiniz; ama her halükarda Shigi'den Hanarebanare isimli bu muhteşem parçayı dinlemenizi öneriyorum.

* Çizimler ve renk kullanımı çok başarılı. Kara no Kyoukai filmlerinden sonra ilk defa bu kadar başarılı bir renk kullanımıyla karşılaşıyorum. Zaten çizimlere öylesine bir göz atmanız animenin sizi içine çekmesi için yeterli.

* Klasik anime güzellerine hiç benzememesine rağmen (belki de bu yüzden) Kuromitsu görsel açıdan şimdiye dek gördüğüm en etkileyici anime karakteri. Bir kadın bu kadar güzel olmamalı kardeşim :P

Kötü Yanları:
* Senaryo karman çorman. Evet, çok gizem dolu bir hikayesi var ve iyi işlenseymiş harika işler çıkabilirmiş ortaya. Ama bu güzelim kaynağı kullanmasını bilememişler. Finale gelinceye kadar kim kimdir, bütün bu olayların sebebi nedir anlayamadım. Bittikten sonra anime sever arkadaşlarla yaptığım uzun muhabbetlerden sonra birçok noktayı aydınlığa kavuşturabildim ancak.

* Yukarıda söylediklerimin getirisi de finalin anlaşılmazlığı. Benden sonra yorum yapacak arkadaşlar varsa ve o finalin ne anlama geldiğini biliyorlarsa rica ediyorum beni aydınlatsınlar. Kurozuka'yı izlemeden önce GANTZ'ın finali kadar kötü ve anlamsız bir final görmediğimi söylüyordum. Kurozuka'yı izledikten sonra bu görüşüm tamamen değişti. En azından GANTZ'ın mangası devam ediyor, Kurozuka'da bu bile yok. Romanın da nerdeyse bu kadar tuhaf bir sona sahip olduğu çalındı kulağıma.

* Yan karakterler çok ama çok sönük. Kurou ve Kuromitsu dışında göze çarpan hemen hemen hiç kimse yok. Benkei bile seiyuu'su sayesinde aklımda kaldı.

* Kandan hoşlanmayanlar uzak dursunlar. Şiddetin bu kadar uçlarda olduğu bir başka anime daha izlememiştim. Macera-aksiyon-gerilim animelerinde kan görmekten şikayet etmemem lazım aslında. Ama Kurozuka'da kan gereğinden çok daha fazla kullanılmış.

Sonuç:
Hikaye açısından tökezleyen animeler benim gözümde çok da izlenmeye değer değil. Ama adrenalinden hoşlanıyorsanız göz atın.Yazar: hero_44
Tarih: 05/03/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.17

Genel:
İlk bölümü izledikten sonra 2008'in en iyi yapımlarından biri olur gibi bir düşünceye kapıldım.Seri ilerledikçe kopuklaştı ve verilmek istenen mesajın içinde soru işaretleri kol gezmeye başladı.Son olarakta bu soruların çogu giderilmedi.Seriyi sevdiren bir diğer unsur ise Kuro'nun seslendirme sanatçısı Fukuyama Jun oldu.

İyi Yanları:
Görsellik acısından (özellikle kullanılan renk tonları) etkileyiciydi.Kullanılan koyu tonlar ve seriye hakim olan karanlık ortam hikayeye özgün bir hava katıyordu.

Kötü Yanları:
Spoiler:
Sevdiğimiz Kuro'nun yoldaşlarının hepsinin teker teker ölümü canımı sıktı doğrusu.
Serinin müzikleri özelliklede açılış sarkısını hiç beğenmedim sevdiğim tarz olmamasından dolayı olsa gerek.Vampir animelerini sevmem fakat burda bu tema pek işlenmemişti farklı bir anlatım ve kendine çeken bir gizem vardı.

Sonuç:
Mangasına oranla anlatımı zayıf ve daha başarısız kabul edilecek bir yapım.İzlemenizi tavsiye ederim fakat çok birşey beklemeyin.Yazar: latze
Tarih: 04/02/2009

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 2 kişi (%66) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 5
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.00

Genel:
Spoiler olmadığı ve serinin gidişatı açısından önemli olduğunu düşündüğüm için bu animenin tanıtımına ekleme yapmak istiyorum..
...Kuro bu kadın (Kuromitsu) birbirlerine aşık olurlar. Bir süre sonra Kuro koridordayken odanın kapısının aralık olduğunu görür ve içeri bakar. Kuromitsu tavana astığı birinin kanını emmektedir. Yani aslında vampirdir. Vampir demek ölümsüzlük, sonsuzluk demektir ve bu ölümsüzlüğün peşinde olan bir sürü düşman olacaktır. Kuromitsu Kuroya ölümsüzlüğü teklif eder ve...

İyi Yanları:
Öncelikle bu seri kesinlikle bir vampir serisi değil. Vampirlik sadece ölümsüzlüğün bir sembolü olarak kullanılmış. Mükemmel bir gerilime sahip, aksiyon kovalama gibi sahneleri izlerken hakikaten adrenalin patlaması yaşanıyor. Kuronun cinnet geçirdiği (vampir damarının tuttuğu da diyebiliriz) sahneler buna en büyük örnek. Görsellik hat safhada.
İlk 45 saniye önceki bölümlerin özeti şeklinde bağımsız gözükse de sonradan senaryoya çok güzel eklenmiş.
Müzikler olağanüstü anime dışında da dinlenebilir nitelikte hele bitiş şarkısı beni perişan etti..

Kötü Yanları:
Bu kadar iyi yana sahip bir serinin bütün karakterleri (iyi kötü farketmiyor) bu kadar karizma yoksunu olmamalı bence. Kuro nun üstündeki kıyafet resmen çoban kıyafeti.
Bölüm geçişleri o kadar kopuk ki üst üste izlendiğinde bile bir süre neler olduğunu anlayamıyorsunuz.
Romantizm ve aşk çok anlamsızdı.
Senaryo yetersiz. Sonu (bence) kötüydü.

Sonuç:
Senaryoda bazı değişiklikler ve karakterlerin baştan tasarımı ile bir başyapıt olabilecekken sadece iyi bir anime olmasına üzüldüm açıkçası. Gerilim ve aksiyon sevenler için güzel vakit geçirme fırsatı veriyor. İzledikten sonra pişman olmuyorsunuz. Hatta bitiş şarkısı bile bu seriyi hatırlamaya yetecek kadar iyi.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Kanojo to Kanojo no Neko
2. Claymore
3. Brynhildr in the Darkness
4. Fist of the North Star
5. Recorder to Randoseru
6. A.D. Police
7. Jormungand

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR