Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Cowboy Bebop Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Cowboy Bebop

Yazar: MrAnestezi
Tarih: 14/01/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
Her karakterin kendine özgü ilginç geçmişleriyle bizi hayran bırakan ayrıca konuyla alakasız olarak giden ödül avcısı maceraları bölümleriyle de renk katan 1998 yılında yapılıp 2100'lü yılları anlatan fakat gerek müzikleriyle gerek mekan çizimleriyle 1960'ları andıran kesinlikle bir başyapıt.

İyi Yanları:
Müzikler: Bir animede görülebilecek kesinlikle en güzel müziklere sahip animedir. Blues - Jazz ağırlıklı olup mekan çizimleriyle birlikte sizi 1960'lara götürüp geri getirir.

Çizimler: Eski bir anime olmasına karşın gerçekten mükemmel çizimlere sahipti. Karakterler çok detaylıydı. Mekanlara söylenicek bişey yok zaten. Çok uğraşıldığı gerçekten çok açık.

Karakterler: Hiç abartmıyorum anime tarihinde yapılmış en dolu, en ağır, en karizma, en mükemmel karakterlerdi. O geçmişleri yokmu yedirdi bitirdi bizi. Animeyi bu kadar güzel yapanlarda onlardı zaten.

Kötü Yanları:
Hep aklımıza takılan ''acaba karakterlerin geçmişleri daha fazla konuya dahil olsaydı daha mı güzel olurdu'' sorusu var. Evet bence daha güzel olurdu ama bu güzel konuyu uzatarak kötüleştirme gibi bi ihtimal de vardı. Yinede bence biraz daha uzun olmalıydı.

Olay gelecekte geçiyor belki ama böyle müthiş icatlar beklemeyin. Adamlar gezegenler arası yolculuk yapıyor ama hala tabancayı bırakmamışlar :D ama bence bu da güzel olmuş. Yani Spike'ın elinde bir lazer tabancasıyla savaşması bütün karizmayı dağıtırdı bence.

Sonuç:
Sonuç olarak anime tarihine adını altın harflerle yazdırmış her anime izleyicisinin kesinlikle izlemesi gereken tartışmasız bir başyapıt.Yazar: alumina
Tarih: 28/06/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Biraz geç de olsa izlediğim Cowboy Bebop harika olmuş diyebilirim.

İyi Yanları:
Spike, Jet, Faye ve Ed. Hiç sıkmıyor. Soundtrack'ı.

Kötü Yanları:
Müzikleri jazz sevmeyen izleyicilere hitap etmeyebilir. Belki de eder. Öyle kötü bir yanı yok yani bulamadım.

Sonuç:
Her bölümünde farklı bir hikaye anlatılan Cowboy Bebop hoş ve izlenesi bir anime olmuş. Fakat dizinin ilerleyen ana bir hikayesi de var. Knocking on Heavens Door adında bir filmi de bulunmakta. O da ilk fırsatta izlenmesi gerekenlerdenden. Dizinin en beğendiğim bölümleri ise Jupiter Jazz Part I ve Toys in the Attic.Yazar: siberna
Tarih: 22/04/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Ödül avcısı bir uzay kowboyu ve ekibinin kaçak olarak belirlenen ve üzerine ödül konan suçluları avlamalarını anlatan harika bir anime.

İyi Yanları:
Ana karakter Bebop, mükemmel bir karakterdir. Anime dünyasında bahsedebileceğim en iyi iki isimden birisi(Allucart ve Bebop). Bu animeyi izlerken sıkılmanız yasaktır o kadar güzel hazırlanmış. Anime dünyasına giriş yaptığım sıralarda ilklerimdendir. Hayatımda izlediğim en güzel bir kaç seriden birisidir. Zaten o yıllar anime dünyasının fırtına gibi estiği yıllardı ve kalite ön plandaydı. Müzikler için denecek tek bir kelime var o da mükemmel. Yine karakterler için söylenecek tek bir kelime var mükemmel. Kurgu bütünlüğü; zaten her bölümde faklı bir hikaye işlendiği için bence gayet hoş kesinlikle sıkmayan hatta diğer bölüme hemen geçmek istediğiniz bir anime. Bittiği zaman üzülmüştüm.

Kötü Yanları:
Yok

Sonuç:
Bu tür animeler zamanın eskitemediği ve başyapıt olarak değerlendirdiğimiz animelerdir o yüzden anime izleyicisiyim diyen herkesin koleksiyonuna eklemesi gereken bir yapıt.Yazar: redeye
Tarih: 08/12/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 6
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 10
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 7.17

Genel:
Mükemmel değilse de güzel bir animeydi benim için. Oldukça keyif verici, sıkmayan ve karakterleri güzel tasarlanmış. Zamanına göre çizimleri iyi, müziklerini de beğendim. Fakat konu bütünlüğü olmaması ve asıl konuya son birkaç bölümde dönülmesi başlıca kusuru. Bir bölümü izleyince diğerini merak etmiyorsunuz.

İyi Yanları:
Karakter tasarımı çok iyi.
Müzikleri güzel.
İzleyiciyi sıkmıyor.

Kötü Yanları:
Konu bütünlüğü yok.
Asıl konuya yoğunlaşılmamış.
Edward karakteri için gereksiz ve bayıcı bir karakter diyebilirim.

Sonuç:
"Başyapıt" olup olmadığı tartışılır bence ama kesinlikle izlenmesi gereken bir anime diyebilirim. Eğlenceli zaman geçirebilirsiniz, bir animeden bekleneni veriyor.Yazar: cogan
Tarih: 03/12/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
ilk izlediğim anime, bence gelmiş, geçmiş, gelecek veya paralel evrenlerde de çekilebilecek en iyi anime. Hikayesi, onu anlatış şekli, karakterlerle bağ kurabilmeniz, inanılmaz ötesi muhteşem müzikleriyle harmanlanınca böyle bir seri 26 değil 260 bölüm sürsün istiyorsunuz ama olmuyor maalesef.

İyi Yanları:
-bir kere kurgu muhteşem. İlk bölümde jenerikten önce bazı sahneler gösteriyor, o sahneleri 6. bölümüm sonunda "Ballad of Fallen Angels" eşliğinde flashback olarak gördüğüm zaman tüylerim diken diken olmuştu.

-müzikler için iyi diyemem, üzerine tez yazılır, o kadar iyi. Jazz, blues, country, ne ararsanız var. Bu tarzları sevmesiniz bile taparsınız müziklere, çünkü bu kadar uyumlu olabilir ancak. OST'si de ayrı güzel bu arada

-uzayda geçiyor ama bir yandan 50'lerde geçen noir filmleri hatırlatıyor, bir yandan clint abimizin oynadığı spagetti westernlerin tadını alıyorsunuz, bir yandan bilimkurguyu veriyor derken aynı anda 25 tane farklı film izliyorsunuz havası veriyor, bence muhteşem

-Spike Spiegel gibi bir insan evladı var, bu arada diğer karakterlerinde derinlik, hikaye ve geçmişlerini de öğreniyoruz, bittiği zaman kafanızda gereksiz gizem yaratıp herhangi bir soru işareti bırakmıyor

Kötü Yanları:
bittiği zaman salya sümük ağlamıştım, herhalde tek kötü yanı bitmesi.

Sonuç:
izlenmeli, izlemeyen tanıdığı olan varsa silah zoruyla izlettirilmeli. Başyapıttan öte, 10 üzerinden 35 verilmesi gereken bir anime.Yazar: valkryei
Tarih: 26/07/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
İzlemek için epey geç kaldığımı düşündüğüm serilerden biri. Normal olarak adlandırabileceğimiz, tek lokmalık hikâyelerden oluşan ve izleyeni sıkmadan asıl hedefine doğru sürükleyen bir seri.

İyi Yanları:
“Ed” karakterini tek geçerim başlı başına olay bir karakter. Uzun olmamasına karşın müzik ve şarkı yelpazesi oldukça geniş tutulmuş. Kurgusu hikâye ile çok iyi bir uyum içerisinde boşa geçen hiç bir bölüm yok. Teknik ve arka plan çizimleri gayet başarılı olmuş. Drama olarak sınıflandırmak gerekirse de gayet başarılı, ağlatacak kadar olmasada hüzün veren bir yapısı var. Karakter çizimleri de fena olmamış. Seslendirme büyük bir başarı mevcut istenen bütün duygular yansıtılmış. Dövüş sahneleride ayrı bir aksiyon olmuş diyebilirim.

Kötü Yanları:
Karakter çizimlerini pek sevmedim, başrol karakterimizin de sürekli yaralanması ve hemen akabinde iğleşmesi biraz garip. Zamana mekân kavramı bazı bölümlerde neredeyse hiç fark edilmiyor. Final olarak pek tatmin edici bulmadım çok hızlı ve kısa bir anlatım kullanılmış. Sonrasında gelişen olaylara dair bir bilgi verilmemiş ve noktayı koymak izleyiciye bırakılmış.

Sonuç:
Siz halâ izlemediniz mi?Yazar: double1287
Tarih: 26/04/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
Bu animeyi tamamalandıktan 12 yıl sonra izleyen birisi olarak her devrin animesi nitelendirmesi rahatlıkla yapabilirim.
Hikaye 2071 yılında geciyor.İnsanlık tüm güneş sistemine yayılmış durumda hatta en az yaşanılır gezegen dünya olmuş halde.
Bu son derece geniş olan yaşam sahasında ödül avcıları ya da uzay cowboyları var.
Hikayenin oluşumu bu ödül avcılığı üzerinden gelişse de dolaylı olarak karakterlerin iç dünyalarını ve başlıca karakterlere ayrılan birer ikişer bölümlerle geçmişleri hakkında da bilgi sahibi oluyoruz.

İyi Yanları:
En iyi yanı tartışmasız yaratıcılığı uzay cağında öngördükleri teknoloji gercekten inanılmaz.Özellikle gezegenler arasındaki geçiş kapıları dahiceydi.
Tadında aksiyon ve tadında komedi olması zaman zaman karşılaşılan absürd olaylar.
Bölümler arasındaki bağımsızlık en fazla 3 bölümlük hikayeler vardı.
Diğer animeledeki gibi başladıktan sonra sürekli ilerleyen ve gelişen bir anime değil bir sonraki bölüme gecmek için sabırsızlanmıyorsunuz.
4 farklı karakter ve gecmişlerini izlemek keyifliyi.Bu 4 karakter için farklı kelimesi yetersiz gelebilir.
Eski bir kanun adamı,dolandırıcı bir kadın,bilgisayar kurdu anormal bir çocuk,eski bir suçlu ve bir de dahi bir köpek var:)
Bi de müzikleri şahaneydi.

Kötü Yanları:
Spoiler:
Sonu pek mutlu değildi ve birden bire işler bu noktoya gelmesini benimsemedim.


Sonuç:
Sonuç olarak kesinlikle izlemelisiniz.Yazar: unblinkin
Tarih: 22/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Gecmisleri muammalarla dolu 4+1 kisinin galakside gezip odul avcılığı icin oyle yada boyle birlesip birbirinden guzel maceralara atılmasını konu alan başyapıt.

İyi Yanları:
-Herbiri birbirinden guzel 26 bolum
-Karakter harika hepsinin uzerinde bi gizem perdesi hepsinde bi albeni var
-Müzikler sahane
-Aksiyonsa aksiyon ,dramsa dram ,komediyse komedi hepsi dozunda
-Her karakterin hakkını veren bi anime

Kötü Yanları:
Acıkcası kotu yanı yok gibi belkide hikayenin en kotu tarafı icimizi burkması.

Sonuç:
Anime izlemeye seviorum diyip cowboy bebop ı izlememek olmaz.Tam bir efsane.Kendilerininde belirttiği gibi:

The work, which becomes a new genre itself, will be called... "COWBOY BEBOP"Yazar: Zlatan
Tarih: 24/04/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
2071 yilinda Bebop adli uzay gemisindeki Spike, Jet, Faye, Ed ve Ein in basindan gecen maceralar. Cowboy Bebop bir anime klasigi olup bugun bile populerligini koruyan bi efsane.

İyi Yanları:
Gercekten guzel hikaye anlatimi ve izleyicinin devamli dikkatini yakalamasi ve insani daha fazla izlemeye tesvik etmesi. Vahsi Bati ozellkilerini uzay ve bilimkurgu temalariyla cok basarili harmanlamasi. Karakterlerin her birinin gizemli bir gecmisinin olmasi ve oturmus kisiliklerinin olmasi. Muziklerin sahnelere uygun ve mukemmel guzellikte olmasi. Bolumlerin adlarinin unlu sarki, album veya turlerden alinti olmasi. Gezegenlerde bir cok farkli kulturun olmasi. Dovus ve savas sahnelerinin basarili ve etkileyici olmasi. Espirilerin komik olmasi ve yerinde kullanilmasi. Ed'in babasinin ismi: Appledelhi Siniz Hesap Lütfen.

Kötü Yanları:
Bazi karakterlerin arka planda kalmasi ve fazla islenmemesi(Vicious, Julia, Lin, Shin). Seri sona erdikten sonra bile karakterlerin gecmisleri hakkinda soru isaretleri birakmasi ve herseyin anlatilmamasi. 25 bolum'un izleyiciye az gelmesi.

Sonuç:
Herkezin izlemesi gereken bir anime. Hikaye ilginizi cekmese bile sadece muzikleri icin izlenmeye deger bir anime basyapiti.Yazar: heartquake
Tarih: 18/04/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Spike,Jet,Ed,Faye karakterlerinin geçmişleriyle yüzleşmesini konu alan animedir.Esasen ödül avcılığı ve suçluları kovalama gibi olayların çevresinde döner ama teması ilk kurduğum cümledeki gibidir.

İyi Yanları:
Mükemmel çizimler,mükemmel şarkılar,mükemmel aksiyon,mükemmel kurgu,mükemmel karakter tasarımı vs. Bu animeyle ilgili söyleyecek çok şey var.Çoğu insana filler'lardan oluşan bir anime gibi gelebilir ama o filler diyip geçilen bölümlerin tamamı ilerki olaylara hazırlık aşamasıdır.Olayların çok tesadüfi gelişmesi ve Spike'ın herşeyi oluruna bırakmış hali animenin en güzel yanları.Ayrıca animenin son iki bölümü,izlediğim en iyi final bölümleri.

Kötü Yanları:
Keşke ana konu daha uzun işlenseymiş dediğim zamanlar oldu.Bi 50 bölüme sığdırılsaydı dedirtti yani.

Sonuç:
Bu animeyi belli bir sınıfa koymak çok zor.Ama ellerimi ensemde kavuşturup,bacaklarımı masaya uzatıp ağzımda kürdan parçasıyla seyretmek gibi bi alışkanlık geliştirmeme neden oldu ilk bir kaç bölümünden sonra.Sanki 2070 yılında yaşıyormuşum ve Spike-Jet ikilisiyle yolculuk ediyormuşum gibi hissettim.Oturup 2. hatta 3.'ye izleyebileceğim az sayıda animeden birisi.Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR