Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Chrome Shelled Regios Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Chrome Shelled Regios

Yazar: Wyrdfell
Tarih: 20/05/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.50

Genel:
Kıyamet sonrası fantastik bir evrende yaratıklar çevre kirliliğinden etkilenerek her yeri ele geçirmiş ve insanları Regios denen gezici şehirlerde yaşamaya zorlamaya başlamışlardır. Czerni adlı bir başka Regios şehrinde bağımsız bir okula Layfon Alseif adlı bir genç transfer olur. Layfon isteksizce de olsa, üçüncü sınıf öğrencisi Nina Antouku’nun liderliğinde, 17. Dövüş Sporları Ünitesi’ne katılmak zorunda bırakılır.Layfon karanlık geçmişiyle yüzleşebilecek mi? Onu nasıl bir gelecek bekliyor?

İyi Yanları:
-Karakterler ki özellikle Felli çok iyiydi.
-Mekan tasarımları çok güzel yapılmış.
-Hikaye sıkmayan bir yapıdaydı ve gayet iyi kurgulanmış.
-Müzikleri gayet yerinde ve güzel.
-Anime içi fightlar sıkmayan aksiyonu yerinde fightlar olmuş.
-Her bölümde izleyici sıkmamaya özen gösterilmiş.
-Şehir sistemi çok güzel tasarlanmış.
-Sonu ne kadar eksik konular olsada güzel tasarlanmış.
-Ana karakterin her an herkezi yenebilecek bir havada olması büyük bir karizma yaratıyor.

Kötü Yanları:
-Çizimleri beni pek tatmin etmedi.
-Yukarıda da dediğim gibi anime güzel bitsede konuda açıklanmayan eksiklikler bırakılıyor.
-Ana karakter bazen verdiği bazı kararlar veya yaptıklarıyla izleyiciyi gıcık edebiliyor.
-Ana karakterin, etrafındaki kızların duygularına yanlış tepkiler vermesi.

Sonuç:
Yukarıda yazdığım eksiklikleri göz ardı edebilecek biriyseniz gayet izlenebilecek değişik ve güzel bir anime.Ki yukarıda bahsettiğim eksikliklerde öyle çok göze batan şeyler değil.Yazar: valkryei
Tarih: 23/10/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 5
Video: 7
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.50

Genel:
Demek ki neymiş gördüğün birkaç resim için koca bir seriyi indirip izlemeyecekmişsin! Göz dolduran, kaliteli arka plan çizimleri, renkler ve araya serpiştirilmiş birkaç chibi karakter çizimi ile neredeyse bütün seriyi ayakta tutmayı başarmışlar. Konu zaten sıklıkla karşılaşabileceğimiz türden bir şey, hikâye de ondan aşağı kalacak değil ya peşinden o da takipte. Gerçi kurgu tek başına bir şey yapamayacağı için mecbur o da takipte ve gayet de uyumlu bir birliktelik oluşturuyorlar.

İyi Yanları:
Üstede bahsettiğim gibi çok fazla iyi yön bulamadım. Chibi karakterlerin varlığı işin için espiri katabilmeleri, seslendirmenin uyumu, arada çalan piyano solonun sakinliği ve yalnızlığı. Renk seçimindeki detayların uyumu (karakterlerin kıyafetlerinden tutunda canavarlarda canlı renklerin kullanılması ).

Kötü Yanları:
Dakika bir gol bir, kim kiminle savaşıyor burası neresi bunlar da kim. Demeye kalmadan esas oğlan çıkar (Allah’tan ki hiç değişmez bu sahne) kızı kurtarır böylece de savaşların ve güçlü olma mücadelesinin akışını izlemeye başlarsınız. Çok fazla spoiller oldu idare edin. Şarkıları kötü karakter çizimleri kötü konu sıradan hikâye sadece bir avuç kişi üzerinde dönüyor. Günü kurtaran nedense hep aynı kahraman! Çok fazla bilindik yön var…

Sonuç:
Boşuna zaman kaybetmeyin diyorum. Yok ben aralarda geçen chibi karakterler ve espiriler için izlerim diyorsanız iyi can sıkıntıları! Belki de önce mangalarına bir göz atmalısınız, benim en büyük eksikliğim bu sanırım…Yazar: thevoice
Tarih: 28/06/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.33

Genel:
Güzel bir animeydi kendini bir çırpıda izlettiriyor ama nasıl desem istenilen sonucu pek veremiyor. Yarım kalmış hissinden ibaret neyin ne olduğunu kendiniz biraz düşünerek bulabiliyorsunuz ama tam olarak anlatılmıyor. Animenin başlarında kurt maskeli adamlar geliyor ve sonda da mesela diğer bir dünyadan söz ediliyor. Ardından kurt maskeli adamların söz ettiği regios kaybolacak ,Riggzario inancı beş para etmez. Artık İgnasis'in rüyası gerçek olacak gibi sözleri var. Sanırım bu öbür dünya kötülüklerin dünyası gibi bir şey oluyor pek anlamış değilim. Ardından bu şehir nasıl bu hale geliyor onu da anlatsalarmış çok güzel olurmuş. Ama bunları düşünmezsek anime nefes kesici bir hale geliyor.

İyi Yanları:
+Her bölümde izleyiciyi sıkmamaya özen göstermişler lakin ilk 10 bölümdeki hareketlilik biraz kayboluyor ortalarda.

+Gök savaşçıları terimi insanı bir havaya sokuyor :)

+Çizimler çok güzel herhangi bir bulanıklık veya gözü yoracak bir öğe barındırmıyor.

+Layfon'un istediği an herkesi yenebilecek bir hava vermesi karizmasına karizma katıyor, ki bu da izleyiciyi gaza getiriyor.

Kötü Yanları:
+Layfon'un kızların duygularını anlayamaması biraz sıkıcı bir hal alıyor.

+her bölümün başındaki siyah beyaz 15-30 saniye kadar süren fragmanın ne olduğu bilinmiyor. Yada anladığım kadarıyla eski dünya ile alakalı olabilir.

+Parazit yaratıkların nasıl ortaya çıktıkları da bir muamma. Çevre kirliliği deniliyor eyvallah da arkadaş o nasıl bir kirlilik ki öyle acayip acayip durmadan kendini yenileyebilen yaratıklar çıkıyor.

+Sara denilen kız kimdir bir muamma daha (: Tabi bir mantık uyarlaması yaparsak onun da cevabını kafamızda oluşturabiliyoruz.

Sonuç:
Dediğim gibi soru işaretleri haricinde anime gerçekten çok güzel ve keyifle izleniyor. Bir çırpıda bitirdiğimi söylemekten geri kalmayacağım. İlk başlarda sonunu merak etsem de Layfon'un yenilmeyecek gibi olan görüntüsü insanın onun hiç yenilmeyeceğini düşünerek biraz hayal kırıklığına soktuğu oluyor ama bunun haricinde fantastik ve macera sevenler için izlenmesi gereken bir anime.Yazar: hero_44
Tarih: 26/10/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
Askerdeyken izlemeye başladığım bir seriydi.Her izinde kafelere gider istinasız serinin yeni çıkan bölümlerini izlerdim.Farklı bir dünyada insanlık elektronik perilerin gücü ile hayatta kalıp hareket edebilen gezici şehirlerde yaşamaya mahkumdu.Şehrin dışındaki zararlı gazlar insanın 5 dakikadan fazla dayanamamasına neden olmaktaydı.Üstelik bu gazlar pek çok mutant yaratığım eviydi ve bu yaratıklar hareket eden şehirlerin en büyük düşmanıydı.Bu canavarlarla Kei gücü insan üstü olan savaşçılar savaşabiliyordu sadece.Bu savaşçılardan da en ünlüleri Grendan şehrinin 12 Gök Savaşçısıydı.Hikayemiz kendi ülkesinden kovulan eski Gök Savaşçısı olan Layfon'un Zuellni adlı akademi şehrine gelip yeni hayatını ve katıldığı 17. takımdaki mücadelelerini anlatıyor.Kahramanımız çok küçük yaşlarda yaptı hatalar ve pişmanlıklarla mücadele ederken eski bir savaşçı olmanın yükünü bu yeni hayatında da atamamıştır.Savaşçı yetiştiren bu şehir çok zayıftır ve larva canavarların bile saldırısına karşılık verememektedir.Herkesin dağılıp döküldüğü savaşta Layfon kaptanı Nina'nın yardımına gitmiş ve Tüm canavarları yok etmiştir.Böylece Layfon'un gerçek gücüne şahit olan Nina hayran kalsa da kıskançlıkla kendini geliştirmek için canla başla çalışmaya başlamıştır.Layfon sıradan bir öğrenci olmak isterken artık eski işini yapmaktadır tek fark bu sefer daha candan arkadaşları vardır.Grendan'da bıraktığı kız arkadaşı tek pişmanlığıdır sadece.

İyi Yanları:
Çizimleri farklı bunu göz ve burun çizimlerinde görebilirsiniz. En güzel yanı açılış ve kapanış parçalarıydı. Özelliklede ilk kapanış Yasashi no Uso adlı parça harikaydı.Layfon kızlara karşı biraz odun olsa da ona karşı sevgi ve hayranlık besleyen baya kız vardı.Hikayesi oldukça sarıyor ve zevkle diğer bölümü geçiyorsunuz.Aksiyon bazen dursa da bu bölümler bile oldukça eğlenceli geçiyor.

Kötü Yanları:
Hikayenin yarıda kesilmesi demek doğru olur mutlaka devam etmeli.Pek çok soru işareti kalmasının yanı sıra açılış klibinde ki Gök Savaşçılarının yarısını bile göstermediler.Birde nerdeyse her bölümde karşımıza çıkan siyah beyaz farklı bir hikaye vardı ki.Burada tamamen İngilizce konuşuyorlardı.İlk başlarda bunlarda ne desem de sonlarda o dünyanın var oluşu ve arkasındaki sırlar üzerine yardımcı oluyor ama bu kısa film bile seriyle yarım kalıyor.

Sonuç:
Bence izlenmesi gereken bir yapım ama bu haliyle kalırsa çok yazık olur o güzelim karakterlere.Yazar: heartquake
Tarih: 26/08/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 5
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.17

Genel:
Alternatif bir gelecekte, dünya aşırı kirlilik yüzünden yaratıkların istilasına uğramıştır. Atmosfer yokolmuş ve hava solunamayacak hale gelmiştir. İnsanlar fanus benzeri Regios denen gezici şehirlerde yaşamaktadırlar. Layfon isimli genç, Zuellni isimli şehre geldiğinde masabaşı bir işle uğraşıp hayatına farklı bir yol çizmek isterken, kendini yine elinde kılıçla bir savaş birliğinde bulur. Bu birlik, başında Nina'nın bulunduğu 17. Birlik'tir. Fakat ne bu birlik ne de Zuellni şehri insanları, Layfon'un elinde bulundurduğu güçten henüz haberdar değildirler.

İyi Yanları:
* İzlerken karakterleri seviyorsunuz. Güzel tasarlanmışlar.
* Anime'nin yapımında taze bir teknik kullanılmış. Göz yorucu değil güzel bir görüntüye sahip.
* Aksiyonu kimi zaman çok iyi. Duygusallığın ön planda tutulması kimi zaman çok isabetli olmuş.
* İlk ending parçası çok güzel.
* Farklı bir konusu ve işlenişi var. Sıkılmadan izliyorsunuz.

Kötü Yanları:
* Aksiyon kimi zaman çok az geliyor. Duygusallık abartıya kaçınca rahatsız edebiliyor.
* İlk ending hariç bütün parçalar ve bölüm içi kullandıkları müzikler tam bir rezalet.
* Güzel bir konusu var ama kötü ve saçma bir sonla rezil edilmiş.
* Açıklanmayan çok şey var. "Devamı gelecek mi acaba?" diyor insan. Yine de çok tatsız bir şekilde bitirilmiş.

Sonuç:
Açıkçası beklediğimden iyiydi. Yine de benim çok kötü bir seri beklediğimi düşünürsek aşırı beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bu ayarda çok anime var. İzlenmese de olur yani.
Ama ilk 2-3 bölümü seyredip karar vermenizi tavsiye ederim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR