Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kurokami The Animation Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kurokami The Animation

Yazar: albertine
Tarih: 07/12/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.67

Genel:
Konusu bana göre çok ilginçti ve izlemeye başladığımda iyi bir seçim yapmış olduğumu anladım. 2009 un en iyilerinden olur diye düşünüyorum.

İyi Yanları:
-Müzik olarak beni çok tatmin etti. Özellikle metal müzik severler için birebir.

-Dövüş sahnelerindeki efektler çok başarılı.

-Karakter tasarımı iyi.

Kötü Yanları:
Anime seri boyunca hep aynı şekilde ilerledi bu da biraz sıktı. Final daha iyi olabilirdi.

Sonuç:
Dövüş tarzı animelerden hoşlanıyorsanız mutlaka izleyin.Yazar: saykomatrixx
Tarih: 13/10/2009

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 6
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.33

Genel:
daha önceki yorumlarda konu detaylı anlatılmış. Bense biraz mistik, biraz aksiyon bekleyerek daldım animeye. Kurozuka ve Gai Rei Zero seyretmiş biri olarak heyecanla açıp seyretmeye başladım.

İyi Yanları:
- İyi işte, aksiyon var, dövüş var, romantizm atıyolar arada. Tekmili bir arada yani :D

- Açıkçası abartılacak bir yanı yok. Çizimler, senaryo, yapım orta halli. Ha senaryo orjinal ona lafım yok.

Kötü Yanları:
- Çok hafif kalıyor. Senaryo derin değil, sonu 3 aşağı 5 yukarı tahmin ediyorsunuz ama o Ada kısmında millet hurra dalmış kimsiniz nesiniz? nerden çıktınız daha önce nerdeydiniz? Sona aksiyon için gerekli gereksiz pek çok figür koymuşlar.

-Keita acayip sinir bir tip olarak gözüktü bana. Kaldıki yani Shinji (NGE) ile yarıştıracaktım az kalsın :D. Kuro çok çocuksu. Akane Keita için yaşlı ama acayiplik olsun diye aralarında bağ yapmışlar. O sosi köpek hele seslendireni boğmak geldi içimden. İğrenç mahlukat.

-Beklediğim gizemi, aksiyonu bulamadım. Dövüş tekniği , sahneler hiç hoşuma gitmedi. Saf güç üstüne pek sanattan yoksun kavgalar oldu. Hele kuro ve abisi ortalığı yıkıyolar teknik değil, güç öne çıkmış aksiyonda. Beni tatmin etmedi. Gereksiz senoryo boşluğu doldurma girişimleri göze batıyor.

Sonuç:
- Başlangıçta söylediğim Kurozuka ve Gai Rei Zeroyu seyredin, farkı görün. Birde uzatmışlar 25 bölümdü yanlış hatırlamıyorsam (seyredip sildim bile hatırlamıyorum o kadar ortalama yani :D). Eh işte zaman geçirtiyor.Yazar: muratbasci
Tarih: 15/09/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 5
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 7.00

Genel:
üçüzler denen bir sistemin hakim olduğu bir dünyada geçiyor anime. dünyada herkezden üç tane var ve biri %50 diğeri %30 üçüncüsüde %20 teraya sahiptirler.

%50 olan kök diğerleride yedek diye adlandırılı ve bu üçüzlerden biri diğeri ile karşılaştığında terası az olan çok kısa bir süre içinde ölüp yok olarak sahip olduğu terayı diğerine aktarır. kök tüm diğerleri ile karşılaşıp teraların %100 ne sahipl olduğunda da üstün kök halini almaktadır.

birde motosumitama denen has tera kullanıcısı yaratıklar vardır (yaratık dediğime bakmayın çoğu güzeldir veya yakışıklıdır) insanlar ile kalplerini değiştirerek sözleşme imzalarlar ve bu sayede çok iyi dövüşen ortaklar haline gelmektedirler.

Genel olarak bu konu üzerinden aksiyonu bol bir kurgu kuran bir anime olarak bir çok aksiyon seven kişiyi tatmin eden iyi bir yapım olarak durmakta.

İyi Yanları:
- kesinlik ile bol bol aksiyona sahip. her bölümünü sıkılmadan izledim.

- karizmatik karekterler oluşturmakta bir sıkıntı yaşamıyor. seveceğiniz karizmatik bir karekter kesinlikle olacaktır.

- konusunu ve kurgusunu sevdim. hikayenin çıkışı ve gelişmesi gayet akıcı ve yaratıcı olmuş

- tüm aksiyonun yanında yer yer hüzünlü sahnelerde barındırmakta.bu sahneler arada nefes almamıza yarıyor ve ayrıca hikeye ile duygusal bir bağda kurmamıza yol açıyor

Kötü Yanları:
- müzikleri diyebilirim ben sevmedim şahsen. böyle bir animasyon için basit ve çocuksu kalmış

- birde yarı şaka yarı ciddi aksiyon sahnelerinde o kadar çok renkli ışık cümbüşleri var ki sara hastası olsam kırizimi tetiklerdi diye korkardım kesinlik ile

Sonuç:
Bolca dövüş ve aksiyon sahnelerine sahip git gide güçlerin ve düşmanların seviyelerinin artığı bir yapı kuran böyle animeleri seviyorsanız kesnlikle doğru bir tercih olacaktır.Yazar: hero_44
Tarih: 21/06/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
2009 kış serilerinden hiç şüpesiz en beğendiğim seriyiydi.Cuma günü son bölümü yayınlandıktan sonra seriyi bitirdim.Konu:tanıtımdan oldukça farklı sadece isimler aynı.Tanıtımdaki konu manganın konusu anime hazırlanırken büyük oranda sadık kalınmamış sadece çizimler ve karakterler aynıydı.
Konu:Keita İbuki lise öğrencisidir ve annesini trajik bir trafik kazasında kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlamış.Bu kazadan sonra kendisinden iki yaş büyük abla olarak gördüğü Akane' nin desteği ve yardımları ile hayatını sürdürmektedir.Keita' nın annesi sıradan bir kazada ölmemiştir.Ölmeden önce annesi kendisinin ikizi gibi bir başka kadın görmüştür.Bir gece Keita sık sık uğradığı seyyar bir ramen dükkanında yemeğini yerken boynunda küçük köpeği ile açlıktan ölmek üzere durumda kendinden yaşça küçük görüken tuhaf giyinimli bir kız görür.Kendi yemeğini ona verir kız büyük bir iştahla yemeği yerken bilinmeyen biri gelip basebol sopasıyla kafasına vurur.Ne olduğuna şok olan Keita ilk yardım çağırmaya çalışırken Kuro adlı bu kız kalkar ve hiç bir şey olmamış gibi sopalı kişiyle kavga eder.Keita'nın da yardımıyla bu kişiden kurtulurlar.Kuro Keita kendi kendine konuşurken annesinin nasıl öldüğüne kulak misafiri olmuştur.Bunun kader olduğunu ve sistem gereği öldüğünü söylemiş fakat Keita hiç dikkate almamış ve ordan ayrılmıştır.Okulda sevdiği bir arkadaşı da akşam kendisine benzer birini görür ve ardından bir kaza sonucu ölür.Bu olaydan sonra Keita bu ölümlerinin sıra dışı olduğunu anlar.Son olarak komşusunun küçük kızı kendisine çok benzeyen bir kız gördüğü söyler ve bir anda kendini kamyonun altında bulur ve ölür.Artık bu son kazadan sonra olaylara anlam vermeye başlamıştır.Bu sırada yanında dünkü kızı görür ve bununda sistem gereği olduğunu söyler.Bu siteme göre her insandan dünyada üç tane vardır.Bunlar aslında bir bütünün parçasıdır.Bu üç kişiden biri %50 diğer ikisi %30 ve %20 teraya sahiptir.%50 olan Rooto'dur(asıl kök) diğerleri ise Subu'dır(yan kök)Bu üç kişi tesadüf eseri bile olsa birbirini görürlerse yan kök kısa bir süre sonra ani bir şekilde ölür.Onun sahip olduğu tera Asıl köke geçer.Asıl kök %100 olduğunda Master rooto olur.Bu kişilerde diğer dünyada yasayan Motosumitama adlı iki dünya arasındaki dengeyi koruyan kişilerin dikkatini çekmektedir.Bir motosumitama Master Rooto ile kontrat yapar ve birlikte savaşırlar.Bu kontratla motosumitama özel yeteneği olan Exceed'o adlı saldırısını kullanabilmekte yaralarını çabucak iyileştirebilmektedir.Keita yine bir gün Kuro ya acır ve yemek götürür.Yemekten sonra etrafta garip kişiler belirir.Bunlar motosumitama avcılarıdır.Motosumitamaları öldürüp güçleri almaktadırlar.Kuro bunlarla savaşırken Keita polisi aramaya çalışır.Bu durumu fark eden çete lideri Keita'yı kalbinden vurarak öldürür.Bu durumu gören Kuro Keita'yı yerden alıp ordan kaçırır.Keita'nın tek yaşama şansı vardır oda Kuro ile kontrat yapmaktır.Böylece kalplerini değiştirir ve Keita'yı hayata döndürür.Bundan sonra Keita ile birlikte çeteyi yenerler ve asıl düşmanlarıda peşlerine düşer.Keita annesinin neden öldüğünü araştırırken Kuro da ailesini ve kılanını öldüren abisini öldürmeye çalışmaktadır.Akane de bu işlere bulaşınca üçü birlikte uzun bir maceraya atılırlar.

İyi Yanları:
Serinin iki açılış şarkısı da harikaydı.Çizimleri ve dövüş teknikleri oldukça etkileyiciydi.Her motosumitamanın kendine özgü Exceed'osu görülmeye değer.
Spoiler:
Seri mangayla konu olarak bağlantılı fakat olay örgüsü anlatımı farklı.Serinin 8-16 arası bölümleri Sawamura karakteri ve yaptıkları Mangada yok tamamen uydurma.Mangası hala devam ederken seri uydurma bir sonla bitti.Ama sunuda söylemem gerek ilk defa bir serinin mangasını baştan sona takip ettim.Mangaya oranla animesi çok daha iyi.Mangadaki Keita çok itici sinir biri.Kuro ortağı olmasına karşın ona köpek gibi davranıyordu.
Bu spoileri seriyi izlemediyseniz okumayın.
Spoiler:
Hikaye son olarak benim beklediğim ölçüde bitmedi.Mutlu ve iyi toparlanmış bir sondu fakat ben daha çok Kuro ile Keita arasında bir yakınlaşma aşk olur diye umuyordum.Sürekli bu beklentideydim ama Keita, Akane ile evlendi.Yaşlanıp torun torbaya karışıp huzur içinde öldü.Ölene kadarda Kuro kendi dünyasında Keita'yı bekledi.


Kötü Yanları:
Kötü yan pek yoktu ama serinin mangaya bağlı kalmaması ve bazı sinir karakterlerin varlığıydı diyebilirim.Özellikle Kuro nun sosis tipli Puni Puni adlı köpeğine çok sinir oldum.Ölmesini istediğim tek karakter bu köpekti.

Sonuç:
Aksiyon macera tarzı bir seri arıyorsanız bunu izleyin derim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR