Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Gunbuster 2 Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Gunbuster 2

Yazar: saykomatrixx
Tarih: 12/08/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 6
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 5
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.00

Genel:
İlk Gunbuster'a benzer bir hikaye içeriyor. Dünya, daha doğrusu insanlık hala uchuujinler ile uğraşmakta, kendini yok olmaktan kurtarmak ve mücadele etmek için Topless (üstsüzler)'e güvenmektedir. Bir topless olmak isteyen Nono acaba bunu başarabilecek, insanlığın savaşında görev üstlenebilecek midir? Seyredelim, görelim...

İyi Yanları:
- Yapım yılları arasındaki farkı da düşünecek olursak, daha gelişmiş ve daha güzel grafikler bizi bekliyor. Canlı renklerin bol bol kullanıldığı, ortam ve mechaların daha hareketli ve canlı yapıldığını söylemek mümkün.

- Space opera benzeri müzik seçimleri uzayın uçsuz bucaksızlığı ve serinin ilerleyişi ile uyumlu. Mükemmel olmasa da gayet tatmin edici.

Kötü Yanları:
- İzlemeye başladığım ilk andan itibaren Gurren Lagan mı seyrediyorum acaba dedim. Çizimleri, tasarımları ve animasyonları birbirine o kadar bezniyor ki.

- Karakter derinliği ve hikayeye katkılarının sebeplerinin üstünde çok durulmamış. Neden bu kadar istekli olunduğu, ısrarcı olunduğu, karakterlerin kendi nedenleri ve sorunları pek işlenmeden ilerliyor. Yan karakterleri sadece görüyoruz, kimlikleri ve geçmişleri gizli.

Sonuç:
Sonu itibariyle aha, evet bunu seyrediyordum aslında diyebileceğiniz ve asıl hikayenin Gunbuster ile başladığını hatırlıyorsunuz. İşleyiş ve senaryo olarak ilk seriye benzese de sonu olmasa birbirinden tamamen farklı ve değişik bir yapım olarak ele alabilirsiniz. İllaki izlenmesi gereken bir seri değil, ama gunbusteri izlemişseniz bence bu 6 bölümü de izleyip içinizde kalacak olan eksiklik hissini giderebilirsiniz.Yazar: valkryei
Tarih: 05/09/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 7
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.00

Genel:
Temel olarak konu aynı uzaydan gelen saldırıyı durdurmak, iyi hoş güzel hikâyede gayet uyumlu ama ilk serideki görsellik çok daha samimi ve gerçekçiydi. Yanlış anlaşılmasın sakın bu serinin görselliğine diyecek tek bir kelimem bile yok, nitekim muhteşem bir görsellik ve hayal gücü ürünü olduğu her karesinde belli oluyor. Gerçi hikâye deki başrol karakteri bir hayli uçuk bir tip kendini nasıl sevdireceğini iyi biliyor ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

İyi Yanları:
Teknik çizimleri ve seslendirme çok iyi, renk kullanımı da fena değil. Müzikleri de kulağa çok hoş geliyor, serinin kurgusu da hikâye ile iyi bir uyum sergiliyor.

Kötü Yanları:
Karakter çizimleri günümüz yapımlarına çok benziyor. Mecha çizimleri de biraz iç gıcıklayıcı. Karakterler üzerinde hiç durulmamış, neticesinde karakterlerin geçmişleri hakkında hiçbir şekilde ve türde bilgi verilmiyor. Serinin finali de bir hayli açık bırakılmış, son savaştan sonra hemen aradan geçen uzun bir zaman dilimi var; ama hiçbir açıklama yok.

Sonuç:
Bir oturuşta izlenebileceğinden aralara bir yerlere sıkıştırılabilir. Gerçi çok fazla beklenti içinde olmadan izlemenizi tavsiye ederim, nitekim günümüzde benzer birçok yapım mevcut. Eğer ki serinin ilk sezonunu izlediyseniz ve devam edip etmeme konusunda şüphe içindeyseniz, görsel olarak çok daha başarılı bir seriyle baş başa olacaksınız…Yazar: Harakiri_Man
Tarih: 08/10/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Uzay canavarları ile yapılan ilk büyük çarpışmadan binlerce yıl sonra geçen yeni öyküde; savaş hala devam etmektedir. İnsanlık, ezeli düşmanı ile savaşmak için yeni "Buster Machine"lerden oluşan Topless adlı bir gurup sayesinde savaşı sürdürmektedir. Bu zamanlarda, Nono adlı genç bir kızda kahramanı Nonoriri gibi uzaya çıkıp onun gibi olmak istemektedir. Mars'taki kolonide bulunan bir kafede çalışırken, müşterilerin onu rahatsız etmesi esnasında Topless üyesi olan bir bayan pilot ile tanışır. Nono, onun Topless üyesi olduğunu öğrenice, motoruyla uzaklaşan pilotun peşinden koşmaya başlar. Pilot onu gayet garip bulur, üstelik bu garip kız ona durmadan "Onee-Sama" demektedir...

Gainax'ın, dikkat çeken ilk yapımlarından 88 tarihli GunBuster'ın devamı niteliğindeki DieBuster, ilk ovadan daha fazla aksiyona sahip ve görsel olarak biraz daha absürd bir yapıya sahip bir eğlence vaat ediyor.

İyi Yanları:
-Teknik olarak çok başarılı.

-6 bölümlük olmasının ve hikâyenin kendisi itibariyle anlatım olarak çok sarkan ya da gereksiz yanları yok (3. bölüm biraz gereksiz gibime geldi tabi).

-Fazla göstermese bile ilk ova ile bağlantısını sürdürüyor ve iki yapımında sonu birleşiyor olması ilk ovayı izlemiş olanlar için gayet hoş.

-Müzikleri, yeri gelince önceki ovayı hatırlatan parçalarla beraber ondan aşağı kalmayacak kalitede parçalara da sahip ve başarılılar.

Kötü Yanları:
-Düşman, gemi ve mecha tasarımları büyük oranda fazla basit kalmış. Buster Machine Diex-Neuf ve ilk bölümdeki uzay canavarı dışındaki tasarımlar çok zayıf.

-Kendi fiziksel gerçekçiliği açısından biraz uçuk sahneler mevcut olduğundan ilk ova ile karşılaştırınca ister istemez izleyenine biraz garip gelebilir.

Sonuç:
Gayet eğlenceli lakin ilk ovadan kat be kat daha uçuk bir görsel yapıya ve aksiyona sahip olunca biraz yadırgadım doğrusu. İlk ovadaki düşman tasarımları aradım biraz. Tabi bunlar küçük ayrıntılar, karşınızda gayet hoş vakit geçireceğiniz kaliteli bir yapım var.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR