Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Paranoia Agent Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Paranoia Agent

Yazar: redeye
Tarih: 04/03/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 1
Video: 1
Hik.-Anlat.: 1
Karakter: 1
Tasarım: 1
İzlenebilirlilik: 1

Genel: 1.00

Genel:
Dünya'da gördüğüm en kötü anime. Hatta kahinatın en kötü animesi bence. Kelimelerle ifade edilemez derecede iğrenç. Sürekli alakasız birşeyler oluyor görüntüler-senaryo tamamen rasgele. Sonuna kadar dayanabilen de peygamber sabrı vardır.

İyi Yanları:
Yok, herşey berbat.

Kötü Yanları:
Intro efsane ötesi hatta dehşet-ül vahşet.
Senaryo falan yok film rasgele görüntülerden oluşuyor.
Karakter tasarım rezalet.
İlk birkaç bölüm bişey olacağını sanıyorsunuz fakat sonra anlıyorsunuz olay yok, ilk bölümden bırakmayın diye.
Her an herşey olabilir %100 saçmalık.
Dünya'da yapılabilecek en kötü anime, kötü animelere ödül verseler 500 dalda oskar kazanır.

Sonuç:
1 puanı kesinlikle haketmeyen bir anime. 260 dakika boyunca bomboş ekrana bakın çok daha fazla keyif alırsınız, hayattan soğumazsınız hiç olmadı. Kelimelerle ifade edilemez derecede berbat bir anime kısacası. Herkese izlemesini tavsiye ediyorum bir animenin ne kadar rezalet olabildiğini görün de elinizdekilerin kıymetini bilin.Yazar: saftrick
Tarih: 07/12/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Diğer eserlerine aşina olanlar Satoshi Kon'un Paprika ve Magnetic Rose gibi bazı animelerinde metaforlara çokça yer verdiğini bilirler. Paranoia Agent'ta da bol bol mecaz kullanmış. Hatta bu defa "dibine vurmuş" demek daha yerinde bile olabilir. Her ne kadar karakterlerin çokluğu ve anlatımın karmaşıklığı gibi sebeplerle PA'nın tek seferde anlaşılması güç bir seri olduğunu düşünsem de bunu kötü bir yan olarak görmüyor, aksine Satoshi Kon'un dehasına yoruyorum. Müzik uyumu, çizimler ve seri genelinde verilmek istenen sosyal mesajlar da gayet başarılı.

İyi Yanları:
-

Kötü Yanları:
-

Sonuç:
Satoshi Kon'un en beğendiğim eseri olmasa da görülmeye değer bir anime. Ancak üstte de anlattığım sebeplerden ötürü kimi bölümlerde kendinizi "Noluyo lan burda?!" derken bulursanız paniklemeyin. Zira finale doğru kafanızdaki soru işaretlerinin önemli bir kısmı açığa kavuşacaktır. Mecazi anlatımlardan hoşlanıyorum,içinden her türlü çıkarım diyorsanız zaten sorun yok.

Huzur içinde yat Satoshi usta.Yazar: NoIsIA
Tarih: 02/09/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.00

Genel:
Yavaş yavaş açılarak ilerleyen hikayeler her zaman ilgi çekici olmuştur.İşte Paranoia Agent tam olarak bu taktiği kullanıyor.İlk başta elinde kıvrık bir beyzbol sopası,ayağında patenleri olan bir gaspçının hikayesini izleyeceğimizi sanıyoruz.Fakat seri ilerledikçe tamamen farklı bir amacı olduğu anlaşılıyor.Başından sonuna kadar psikolojik havasını koruyor.Seriye eklenen onlarca yan karakter ve sert toplumsal yorumlarla gerçekten farklı bir anime izlemiş oluyorsunuz.

İyi Yanları:
Asıl amacı toplumsal eleştiri olan bir anime için ilk olarak üzerinde durulması gereken şeyin karakterler olduğu açıkça ortada.Paranoia Agent bu yükün altından rahatça kalkıyor.Ana ve yan karakterlerin rolleri çok iyi ayarlanmış ve hikaye sadece ana karakterler üzerinden anlatılmamış.Zaten nerdeyse her bölümde farklı bir karakterin başından geçenleri izliyoruz.Her karakterin kendine özgü korkuları,çıkarları,sorunları ve amaçları var.Zaten hikaye bunlar üstüne kurulu.Tüm karakterler çok iyi betimlendiğinden hiç yabancılık çekmiyorsunuz.İzlediğim animeler arasında karakterlere daha fazla önem verildiğini gördüğüm tek anime “Monster” dı.Fakat Monster’ın 70’ten fazla bölümü olduğunu düşünürsek bu kadar iyi karakter betimlemelerini sadece 13 bölüme sığdırmak gerçekten takdir edilesi bir olay.Ayrıca tüm karakterler arasındaki ilişkiler çok iyi tasarlanmış ve hikaye içerisine çok iyi dağıtılmış.Sonlara doğru birkaç bölüm filler gibi dursada bu bölümlerin özellikle ilgi çekici olduklarını belirtmek gerekir.Doldurma bölüm olmaktan ziyade size farklı bir deneyim sunuyorlar.Özellikle anime sektörünün nasıl işlediğini ve bu sektördekilerin yaşadıkları zorlukları anlatan bir bölüm var ki her anime severin görmesi gerektiğini düşünüyorum.
Çizimler ve görsellik üst düzeyde.Karakterlerin mimikleri üzerinde bu kadar uğraşılan animelere çok nadir rastlanır heralde.Karakter çizimlerinden arka planlara kadar her türlü ayrıntıya dikkat edilmiş.Renkler ve ışık oyunlarına özen gösterilmiş.Görsellik mükemmel.
Müzikler vasatı geçemesede kulak tırmalamıyor.Bölüm içi müzikler iyi ayarlanmış.Seslendirme çok çoşkulu olmasa da gayet tatmin edici.
Ayrı olarak belirtmek gerekirki animenin çok ilginç ve güzel bir açılış animasyonu ve açılış müziği var.Heralde izlediğim animeler arasındaki en farklı ve ilgi çekici açılış buydu.Mutlaka görün derim.

Kötü Yanları:
Öncelikle hikaye size vaat ettiklerini veremiyor ve animenin sonu hiç tatmin edici değil.Bitirdiğinizde “E bu muydu yani şimdi?” demeniz yüksek olasılık.Bunun nedenini de şöyle açıklayabiliriz sanırım.Aslında animenin yoğunlaşmak istediği tek bir konu var.Bu da
Spoiler:
==spoiler== toplumdaki ufak söylenti ve paranoyaların sosyal yaşam üzerinde nasıl büyük etkileri olduğu ve bunların kaosla sonuçlanabileceği ==spoiler==.
Fakat bunu anlatmaya başlamadan önce size öyle çok şey vaat ediyorlarki izlerken “Ya acaba ben mi hiçbir şey anlamıyorum.Bi daha mı baştan izlesem.” diye kendinize sormadan edemiyorsunuz.Halbuki bittiğinde aslında hiçbir şey kaçırmadığınızı anlıyorsunuz.Zaten sonu da tatmin edici değil.Pek devam edecek gibi durmasada sonunuda açık bırakmışlar
Spoiler:
==spoiler== genç dedektifimizin yaşlı adamın yerine geçmesi bu yaşananlara benzer olayların daha öncede yaşandığının ve tekrar yaşanacağının kanıtı ==spoiler==.
Yani boşu boşuna her şeyi anlayayım hiçbir şeyi gözden kaçırmayayım diye kendinizi yormanıza gerek yok.Müzikleri çok beğenmedim.Ama müzik tarzının farklı olduğunu kabul etmek lazım.

Sonuç:
Eğer sıradan animelerden sıkıldıysanız ve farklı bir şeyler görmek niyetindeyseniz mutlaka izleyin derim.Kişisel ve toplumsal psikoloji üstüne kurulmuş bir anime.İzlemeye değer.Yazar: matozef
Tarih: 01/05/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Yönetmenin bir kaç filmini beğendiğim için seyretme isteği duydum (Perfect Blue filmini beğenmemiştim ), tanıtımda "altından bir patene ve eğilmiş, altın bir beyzbol sopasına sahip" denmiş ama sadece altın rengi, zenginliğin yoldan çıkarttığı bir ucube gibi algılanmasın seri ile çok alakasız olur, sopa ilgi çekecek kadar eğik; ne sembolize edilmiş bilmiyorum belki sadece ilgi çekici olması istenmiş olabilir. Seride ana karakter yok gibi, birçok farklı karaktere farklı roller ve değerler (iyi ve kötü yada yozlaşma anlamında)yüklenerek seriye oldukça boyut katılmış. Serinin sosyopolitik bir duruşu var diyemem (İktidarın temsiline karşı eleştirel bakışı hariç), fakat yönetmenin toplum üzerindeki gözlem kaabiliyeti yoğun hissediliyor.

İyi Yanları:
-Konu ilgi çekici
-Konuya yaklaşımı ilgi çekici (toplum psikolojisi ve oluşumu)
-Müzik şahane(seri başlangıci ve bitişi ayrı ilgi çekici; tüm seriyi paranteze alıyor)
-Bölümler arası bağ çok esnek, anlayabilmek için ayrı bir dikkat harcatıyor(iyi anlamda)

Kötü Yanları:
-Bölümler arası bağ çok esnek, anlayabilmek için ayrı bir dikkat harcatıyor(iyi anlamda)dedim ama dikkat dağıldığında karakter çokluğundan bölümü baştan almak gerekebiliyor.
-Serinin oluşturduğu yoğun hazırlık ve gizem, serinin sonunda tatminsizlik yapabilir(bumuydu olay..gibi)neticede gerçeküstü ve paranoyak bir deneyim olduğu akıldan çıkarılmaması gerek.

Sonuç:
Seyrettiğime çok memnunun, sıradışı bir anime. yönetmenin başka bir ürünü olan "Paprika" tadında geldi bana. Seyredin fikir belirtin derim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR