Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Darker than Black - Ryusei no Gemini Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Darker than Black - Ryusei no Gemini

Yazar: Karen
Tarih: 01/06/2017

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.17

Genel:
Bana göre 1. sezon 2.sezona göre daha güzeldi ordaki hava hiç 2.sezona yansımamış ayrıca 2.sezonun sou adlı kızın üstüne oynanmış olması kötü olmuş gene olaylar falan olsa daha iyidi ve hei nin insani özelliklerini nerdeyse hiç göreniyoruz ayaş ayaş dolaşması ve alkol kullanması iyice sinirimi bozdu ve yüklenici özelliğni kaybetmesi seinin biraz daha durgun olmasını sağlamış 3.sezon gelir mi bilmiyorum ama 2.sezon güzel yapılsaydı süper bi anime olacaktı tam izlenmelik bi anime

İyi Yanları:
Yeni karakterlerin özellikleri
Grafiklerin iyi olması
Sürükleyici olması(1.sezon için)

Kötü Yanları:
1.sezon 4/4 lük 2 sezon hei nin büyük değişimi
Sou denen kızın üstünde durulması
Yin in yüklenicileri öldürmesi
Hei nin gücünü kaybetmesi

Sonuç:
1 sezon tam izlenmelik ama 2 sezon orta bana göreYazar: kanginaki
Tarih: 13/06/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Öncelikle ilk sezonundan daha güzel bana göre çünkü ilk sezonda 2 bölümde görevler çözülüyodu ve zaten bildiğinizden sıkıcı gelebiliyordu banada öyle oldu.Yorumlara baktım OVA'ları önce izlemek gerekiyormus oyle yaptım.2.sezona başladım gerçekten 2.sezon daha güzel ancak 3.sezon cıkacagından adım gibi eminim neden boş yere daha yeni başlıyor desinlerki?

Opening bence harika.Umarım 3.sezon cıkar.

İyi Yanları:
Opening bir harika.

İlk sezona göre hiç sıkıcı değil.

Bence Hei'nin bu tipi daha hoş durmuş.

Temmuz'un konusması daha ağırlık verilmesi çok iyi olmuş.

Güzel bir sezon :)

Kötü Yanları:
Pek bulamadım.

Sonuç:
İlk sezona göre kat kat iyi fakat karışık bir sezon.


Umarım 3. sezon cıkar :)Yazar: hero_44
Tarih: 19/10/2010

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 2 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.33

Genel:
İlk sezonu izledikten sonra yeni sezon çıkmasını sabırsızlıkla bekleyenlerdendim.Seri çıktı ve ilk bölümü izledikten sonra çok şaşırdım.Baş rolümüz Hei'yi bu halde görmek büyük şok oldu benim için.Yükleniciler içinde en insancıl olanıyken şimdi tam tersi bir haldeydi.Seri Suo karakteri üzerine kurulu olarak işlenmiş ve Hei ve arkadaşı yönlendirici konumundaydı.Beklediklerimi bulamasamda hikaye sarmış ve zevkle izlemeye başlamıştım.Ama bu hikaye iki yıl sonrasını anlatmakta olup aradaki geçiş bölümünü ise seriden sonra çıkan Darker Than Black Gaiden adlı OVA'da işlemişler.Eğer bu OVA'yı izlediyseniz serinin bu sezonunun anlamı çok daha iyi anlaşılacaktır.Seride ben Hei-Yin çiftini düşünürdüm izlerken ve bu OVA'lar bunun göztergesi oldu.İkinci sezondaki Hei'nin Yin takıntısının neden olduğunu anlatıyordu.
Spoiler:
Artık ikisi sevgili olamasalarda birbirlerini seviyorlardı


İyi Yanları:
Seri teknolojideki gelişmelere bağlı olarak daha canlı ve güzel grafik ve çizimlere sahipti.Yeni yükleniciler ve yetenekleri güzel hazırlanmıştı.Serinin açılış ve kapanış şarkısı çok güzeldi bu yönden ilk sezonu aratmıyordu tek yönü daha slov tipteydi ve aksiyondan çok dramsaldı.

Kötü Yanları:
Kötü yan sonunda kafa karıştırıcı bir şekilde bitti.Ama bu boşlugu öncesini anlatan OVA sezonunda son saniyelerinde telafi ettiriyordu.Eğer OVA çıkmasa bu şekilde kalsa seri baya puan kaybederdi ama neyseki bu eksikliği geçte olsa doldurdular.

Sonuç:
Eğer ilk sezonu izlemiş ve beğenmişseniz bu seriden önce Gaiden adlı 4 bölümlük OVA' yı izleyipte buna başlayın.Yoksa büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.Yazar: GeNeRaL52
Tarih: 10/09/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.83

Genel:
2. sezon bittikten sonra çıkarılan ovaların devamı (garip demi?) Önemli bi not düşim hemen. Serinin ovalarını kesinlikle 1. sezondan sonra izleyin. (Çünkü; 1. sezon ve 2. sezon arasındaki olayları anlatıyor)

İyi Yanları:
- 1. sezonun başları kadar sıkmıyor.

- Hikayeye yeni karakterler giriyor.

- Yeni karakterler ve senaryo güzel işlenmiş.

Kötü Yanları:
- 1. sezona oranla az bölümü var

- Misaki biraz arka planda kalmış

- Nedendir anlamadım ama 1. ve 2. sezon arasındaki zamanda nereler olup bittiğini anlatan ovalar 2. sezondan sonra çıkarılmış :S [En azından ben böyle biliyorum]

Spoiler:
- Bi çok anime gibi bununda sonu ucu açık bitiyor. Hafızam beni yanıltmıyorsa son bölümde; "Bu son değil daha sadece başlangıç" gibi bi ifade yer alıyordu. Umarım 3. sezon falan olur uzar seri ama pek sanmıyorum.


Sonuç:
Rahatlıkla izleyebilirsiniz.Yazar: valkryei
Tarih: 14/07/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Yapımın ikinci serisinde işler ve karakterler biraz daha değişik bir biçimde karşımıza çıkmakta. Hani belki izledikten sonra bile ilk seri deki baş rol karakterinin geçmişne yönelik bazı atıflar gözlemenebiliyor. Yine ilk serideki kadar başarılı bir görsellik ve müzikâl performans göz dolduruyor. Serinin her karesinde nefes kesen aksiyon sahneleri ve hikâyenin kurgusal gelişimi tek kelimeyle büyüleyci.

İyi Yanları:
Üstte...

Kötü Yanları:
Başarılı bir devam serisi olmasına karşın arada, ufak birkaç ekisk parça mevcut. Bu eksiklikler için de aldığım duyumlara dayanaraktan, yapımcılar bir oav hazırlamışlar. Bunların dışında seri finalinin de çok yalın olduğunu ve ucunun açık bırakıldığını söyleyebilirim.

Sonuç:
İlk seriyi izleyenler için kaçırılmaması gereken bir devam olduğunu düşünüyorum. Görsel olarak çok daha başarılı ve biraz daha sade bir anlatım dili mevcut.Yazar: Lady Lazarus
Tarih: 29/04/2010

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 6
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.17

Genel:
Çok sevdiğim Darker Than Black'in 2. sezonu diye bize yutturulan yapım.

Daha 1. sezonun sonunu adam akıllı anlatmadan, 2 sene sonraya gidilmiş, Hei Hobo olmuş, Yin ortalarda yok, Suou adında loli bir kız başrole geçmiş.

1. sezonun başarısız bir kopyasını izleyiciye kakalamaya çalışmışlar sanki.

Suou 1. sezondaki Hei, July Yin, Hei Huang, Yin de Amber olmuş 2. sezon resmen.Ama nerde 1. sezondaki neo noir hava, nerde o karizma, nerde Li kun/BK201 arası gidip gelen Hei, nerde ay ışığı gibi parıldayan Yin, nerde bağırsa da sevdiğimiz Huang, nerde kara kedi kavramına ayrı bir karizma getiren Mao!(Mao'yu pecha yapan zihniyeti ben burdan kutluyorum)

İyi Yanları:
* Hımm bulması zor olacak XD

Şöyle ki benim gibi 1. sezonunu feci seviyor ve o DTB'ye vurulmuşsanız, bunu dışlamanız normal ama 'onu da severim lakin öyle başrollere takılıp kalmam, aksiyon, gizem örgüsü, yeni karakterler varsa sorun olmaz' derseniz Ryusei No Gemini'yi de zevkle izleyeceksiniz.

* Müzikleri gayet güzeldi.
Tamam farklıydı çünkü 1. sezon Yoko Kanno vardı işin arkasında, yani bu daha klasik, daha old school bir şeyler vardı demek ama 2. sezondaki ismi de hiç yabana atmayınız; Ishii Yasushi.
Bu adam Hellsing'in de o muhteşem müziklerini yapmış adamdır.Bu sebeple adını duymak bile iyi müzik olduğuna referansdır bence.
Ki farkını da hemen belli etmiştir, Yoko Kanno'nun aksine daha electronica, daha rave müzikler duymuşuzdur.Haa Yoko Kanno bir dehadır, Onun 1. sezona kazıdığı müzikleri hiçbir şeye değişmem ama bu adam da Dive into the 9, Galaxy Train, Karura's Flame, Serenade of Nirvana gibi müthiş şarkılar yapmıştır bu seri için

Opening'de çalan Tsukiakari no Michishirube ise 1. sezondaki taviz vermeyen açılış şarkılarına göre daha light ama gayet güzel bir şarkı, haa o DTB havasına yakışmayan OP görüntüleri ile izleyince insanın şarkıyı kötülemesi normal ama objektif dinleyince gayet ağza takılan, hoş bir şarkı.

* 1. sezondaki her biri ayrı animeye karakter yapılası derinlikte, güzellikte yükleniciler yoktu yalan değil ama güzel bedelleri olan, izlenesi yükleniciler vardı.
Lezbiyen yüklenici Hazuki'nin 'erkek öpme' bedeli ise görüp görebileceğiniz en orijinal bedellerdendi XD
Sihirbaz yüklenici August 7'i de çok sevmiştim, tabi bir de ilk bölümlerdeki Goran yani namı diğer Burger kun var XD

* JULY!
MI6'i çok severdim ve July her zaman daha fazla görmek istediğim bir karakterdi 1. sezon, ki en tatlı anime veletlerinden olduğu da su götürmez bir gerçek.2 sezon Ona dair, Onun medium doll'luğune dair gelişimleri izlemek çok güzeldi.2. sezon Yin'im olmuştur kerata.

* Çizimler DTB kalitesine yakışır kıvamda yine.Arka planlardan, karakter dizaynlarına kadar özenli ve orijinal bir iş çıkarılmış.Bu konuda hakkını vermek lazım.
Özellikle 1. sezonda Tokyo'yu referans alarak, birebir çizmişlerdi, 2. sezon da Rusya'nın meydanlarını, alışveriş merkezlerini, harabelerini, istasyonlarını itina ile araştırıp animeye katmışlar.
Rus izleyiciler eminim ki çok sevinmişlerdir zira mahallemdeki bir harabeyi ya da her zaman gittiğim cafe'yi DTB'de görsem acayip mutlu olurdum.^^

Kötü Yanları:
* Nerden başlasam XD

* Yeni başroller bulunması! Eski başrollerin suyu mu çıktı, daha karpuz kesecektik? Üstelik en sevdiğim karakter Yin'in tee 6. bölüm ortaya o da gıdım gıdım çıkması!

*İlk olarak Suou karakteri cidden zorlama idi, ne karizmatikti, ne saf bir tatlılığı vardı, ne de esaslı bir kızdı.Öyle ortalama ve zorlamaydı.
Herşeye o kadar çabuk alıştı ki sanırsınız yıllardır yüklenici, yıllardır sokaklarda, yıllardır Hei'yle!
Spoiler:
Hele de babasını öldüren, onu deli gibi tokatlayan Hei'ye aşık olmaya falan başladı yaa, ne diyeyim artık dedim, o zor durumda ergen de olsa düşünecek son şeydir bu yahu! PES!


* Suou'nun gücü! XD
Spoiler:
Evet aynen öyle SailorMoon misali tanrım! Tamam sailormoon candır falan ama DTB'de öyle bir güç! Bir de hiç güzel de değildi, maksat lolicon zihniyeti ateşlemek o çıplak dönüşüm anlarıyla, o koca silahı eline vermeleri ile.


* Suou'nun gereksiz çıplak sahneleri, Hei'nin gereksiz sado halleri, üstüne üstlük şaka gibi bir de Hei'nin Suou'ya karın kası diye oryantal yaptırması! Yoksa kuro no shinigami cidden mi lolicon oldu çıktı! dedirtiyor insana cık cık cık.

* Üstelik bu Suou'nun garip bir şekilde Yin ile kapıştırılması durumu çok sinirimi bozdu.Yin gibi bir karakterin karşısına bunun konması bir yana, alttan alttan 13 yaşındaki kızı Hei'ye yamamaya çalışmaları da ayrı bir lolicon rezaletti.

* Hei'nin bu Hobo halleri çok karizma gözükebilir ama resmen Huang'ın 2. sezon şubesi olmuş, içiyor, dövüyor, bağırıyor, az konuşuyor ve en sevdiğimiz huyu olan yemek yeme eylemini hiç gerçekleştirmiyor.
1. sezonki Li kun/BK201 arası gidip gelen Hei'yi bin kat tercih ederim.

* Misaki her zamankinden daha marazi bir takıntıda! Yani koskoca polis kadın, 2 senedir hayatında elde var sıfır, hala BK201 diye koşuyor, açıkçası bu takıntısı canımı sıktı.Zaten eski kadrodan bir o var diye sevinmiştim fakat onda bile eski havanın kalmadığını görünce üzüldüm.

*
Spoiler:
April'in Hobo Hei tarafından daha ilk bölümde katledilmesi! Tamam belki de bunu ilk sezonda November'in Havoc'u öldürmesinin diyeti sayabilirler ama ilk bölüm be, ilk bölüm!
el birliğiyle bitirdi MI6'i, hain BONES! July de en son gitti..


* 11 bölüm boyunca bir halt olmuyor, ne oluyorsa son bölüme yığmışlar ve o son bölüm de böyle hiçbir şey anlatmıyor, yepyeni soru işaretleri, yepyeni hikayelerle bitiyor.Biz ise dumur deryalarında yüzüyoruz.

* Serinin yönetmeni final için
Spoiler:
'evet BK201 güçlerine kavuşmuş, Yin ise ölmüş GİBİ GÖRÜNÜYOR' demiş, o 'gibi görünüyor' lafını büyük harfle yazdım ki siz de benim gibi o laftan umut medetin.
Tam öldü demiyor işte ama ölmedi de demiyor insafsız yönetmen!
Zira Yin'in öldüğüne hiç inanmak istemiyorum.
Eğer öyleyse bu serinin belki de EN EN EN KÖTÜ tarafıdır.


Sonuç:
1. sezon izlediğimiz o neo noir atmosferli, karanlık, karizmatik DTB'yi aramayın bulamazsınız bu aydınlık, populist, ve de vasat kopya sezonda.(teması da kopya, kendisi de kopya sezonun!)
Ama tabi muhakkak izlenmeli, en nihayetinde 2. sezon, üstelik şimdi 4 bölüm olacağı söylenen OVA'larla o 2 senenin arasını da anlatıyorlar, yani soru işaretlerine cevap da veriyorlar (bir zahmet!), bu seride göstermedikleri tüm Yin ve Hei x Yin sahnelerini de görebiliyoruz ova'larda, yani izleyiniz evet, en azından su gibi gelen ova'lar var.

Ayrıca benim gibi 1. sezona takıntılı değilseniz gani gani zevk de alırsınız, çünkü ne kadar sövsem de DTB, ister istemez izlenesidir.Yazar: HSDrac011
Tarih: 29/04/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
Darker than BLACK adlı ilk serinin devamı niteliğinde olan, Hell's Gate'deki olaylardan sonra Hei karakterinin nasıl değiştiğini ve bir sonraki hamlesinin ne olacağını bize gösteren yine 12 bölümlük tadımlık bir seri.

İyi Yanları:
+İlk serinin ardından akıllarda yarattığı şok etkisi bu seriyi heycanlı kılmakta, izledikçe ilk seriyle ilgili bağlantılar yakalamaya çalışıyorsunuz ve seri boyunca bir sonraki bölümü merak etme olayı biz anime izleyicileri açısından yine çok büyük bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

+Çizimleri güzelliğinden bir şey kaybetmemiş, HD olarak yayınlamasıyla da adeta bir görsel şölen sunuyor izleyiciye.

+Müzikleri ilk serininki kadar iyi.

+Yeni seride daha fazla karakter beklerken az karakterle karşılaşmamıza karşın bu yeni Contractor'lerin güçleri iyi düşünülmüş (Suou adlı kızımız dışında).

+Hei'nin bezmiş, cevaplara ihtiyacı olan boş tavrına karşı Suou'nun onu tekrar topluma kazandırma çabaları dram açısından dozunda kullanılmış.

+Ve tabii ki DtB'nin olmazsa olmazı, aksiyon sahneleri beklenildiği gibi mükemmel, Contractor'lerin güçleriyle süslenmiş dövüşler izleyiciyi ekran başına kilitlemeye yetiyor.

Kötü Yanları:
-İlk seride cevabını alamadığımız, bu seride alacağımızı umduğum cevaplar yerine ortaya bir çok soru daha çıkıyor ve üstüne üstlük ilk seriden sonra "Hei nasıl bu hale geldi?", ya da "Hei ve Yin arasında neler oldu?" gibi sorular da cevapsız kalıyor.

-Yukarıda belirttiğim gibi bu seride bir çok yeni karakter beklerken, karşımıza çıkan 2-3 Contractor dışında seride yeni karakter olmaması hayal kırıklığı yaratabiliyor.

-12 bölüm olmasına rağmen olaylar başlarda ağırdan alınıyor ve bu durum, serinin sonlara doğru sıkıştırılmasına yol açmış.


-Mao adlı karakterimize resmen hakaret edilmiş, bazı izleyenleri farklılık açısından rahatsız etmese de benim bu seride olmamalı diye nitelendirebileceğim bir özellik.

-İlk seride olduğu gibi finalde tam bir cevap alamıyoruz, üstelik ilk serideki sorularımız da hala bizi bekliyor. 3. sezonun geleceğine dair ipucu veren bu olaylar uzun vadede bizleri sevindirecek olsa da finali anlamamak çok koyuyor.

Sonuç:
İlk seriden sonra büyük bir hayal kırıklığı yaratsa da 3. sezona geçiş için gösterildiğini düşündüğümüz bu sezonu da izlemeli; müzikleriyle, aksiyon sahneleriyle tatmin olacağınızı bilmeli ve en azından serinin ilerleyişi hakkında bir yorum yapabilme şansına ulaşmalısınız.Yazar: i.d-chan
Tarih: 03/01/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.67

Genel:
Darker Than Black'in ikinci sezonu,Darker Than Black yorumumda da dediğim gibi o kadar mükemmel bir konu ve harika karakterleri 25 bölümde bitirmiş olmanın laneti çökmüş üstlerine.

İyi Yanları:
-izlerken bir sonraki bölümde ne olacağını merak ediyorsunuz.ben ettim en azından.
-Suou beni rahatsız etmedi,aksine bu soğuk ve dağılmış Hei'nin yanında duygu sahibi birinin olması iyiydi bence.
-Kirihara Misaki,eski hikayeden birinin olduğu gibi kalması beni çok mutlu etti,gerçi onun da ekibi nerde,Saito nerde,herkese ve herşeye ne olmuş?

Kötü Yanları:
Spoiler:
-Suou'nun Sailormoon dönüşümleri korkunçtu.her izleyişimde "ahanda Sailormoon!" dedim yani,başka diyenler de olmuş zaten.

-Hei nerde diye soruyorsunuz,ilk bölümde yok zaten ortada,ama zaten ilk sezondaki Hei de değil,en azından ilk sezonda karakterlerin garip tavırlarının sebepleri geri dönüşlerle,veya diğer karakterlerin aralarında konuşmalarıyla açıklanıyordu.
Spoiler:
-Yin'in olayının çok da açıklanmayışı.
-Mao'nun sincap olması.
-April'in ilk bölümlerde son derece ruhsuz Hei tarafından öldürülmesi,en azından bir hikayesi olsaydı bu ölümün,April ve November 11 ilk sezon için önemli karakterlerdi,bence April daha iyisini hakederdi.


Sonuç:
izleyin,neden izlemeyesiniz,ama çok da anlamayı beklemeyin,ama ben Darker Than Black'i çok özlemişim,umarım 3. bir sezon gelirse,2.nin bu halini bize unutturur.Yazar: FallenOne
Tarih: 27/12/2009

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 10
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 6
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.67

Genel:
1. sezonun buyuk basarilarinin ardindan, 2. sezonu merakla bekleyip her bolumu her hafta izleyerek gecirdigim bir animeydi. Ancak buyuk hayal kirikliklarina ugradim, genelde ise sıkıla sıkıla izledim. Zaten genel bir teori vardir "ilk sezon guzelse, 2. sezondan hayir gelmez". DTB'de bu teoriyi destekleyici bir 2. sezon oldu.

İyi Yanları:
-Cizimleri BONES kalitesinde, her zamanki gibi herkesin goz zevkine hitap ediyor.
-Finali guzel tasarlanmis, diyecektim ama sacma sapan olaylarda var aralarinda, eger bazi sahneleri keser sadece konuya odaklanarak finali izlersek mantiksal olarak guzel bir son. Ama 1. sezonla ayni tarzda bir son hazirlanmasi insani kıl ediyor.
-3. sezon gelirmi gelmez mi belli degil, bunlarin hepsi 2010 yilinda cikacak 4 bolumluk ovasiyla belli olur diye dusunuyorum. OVAlar Hei x Yin iliskisini on planda tutarak tasarlayacaklarmis, bir nevi fan servis.
-3. sezon gelirse cok guzel olcagina dair kivilcimlar var, umariz 3. sezon gelir ve muhtesem bir sey olur.

Kötü Yanları:
-Karakterler cok ama cok kotu, dogru duzgun karakter yok bu serimizde. Gidip Mao'yu bile degistirmisler, kisiligi bile yavsak geliyor insana. Suou deseniz zorlama bir karakter, July deseniz neden vardir belirsiz. Hei deseniz son bolumlere kadar apayri bir sahsiyet. Ne istiyorlar bizden anlamadim. Zaten en sevdigim karakterlerden biri olan sisman yasli adami ilk sezonda oldurduler, yetmiyormusz gibi abuk subuk detaysiz karakterler getiriyorlar.
-Konu asiri derecede baside indirgenmis, o ilk bolumdeki komplikasyon kalmamis. Konu olarak hic bir sekilde tatmin etmiyor, zaten hikayenin akisida cok sıkıcı. Hic bir sekilde merak uyandirmiyor. Zaten konuyu oturtamadilari icin 12 bolumluk bir sezon olduguna inaniyorum, yoksa gayet uzatabilirlerdi.
-Muzikleri kotu kotu kotu, cok kotu. Acilis sarkisi deseniz irenc otesi, ilk sezonun ilk acilis sarkisi gercekten ozlenesi bir sarkiymis.
-Ilk sezonla neredeyse alakasiz, ilk sezonun devamini bekleyenler icin buyuk hayal kirikligi. Zaten seyir zevki olarakta ilk sezona yaklasamiyor bile.

Sonuç:
Kotu bir sezon olmus, ayri bir anime olarak tasarlansa daha guzel sonuclar alinabilecek bir konusu var. Ama napalim olan olmus, onumuzdeki animelere bakacagiz. Eger izlemeyi dusunuyosaniz 1. sezondan aldiniz keyfin ceyregini bile alamayacginizi aklinin bir kosesine koyun. Iyi seyirler diliyorum.Yazar: heartquake
Tarih: 26/12/2009

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 3
Video: 9
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 6.00

Genel:
Darker Than Black'in ilk sezonunun kaldığı yerden değil de epey bir ilerden devam eden anlamsız 2. sezonu.

İyi Yanları:
- Çizim ve animasyon yine çok klas ve tutarlı.
- Hikayeye yeni eklenen contractor'ların özel güçleri oldukça iyi. Sıradan değil en azından.
- Hei'nin derbeder hali hikayeye değişik bir hava katmış.

Kötü Yanları:
- Konu anlamsız, saçma, sıkıcı ve ilk sezondan tamamen kopuk.
- Hikayenin Suou'nun üzerinden gitmesi çok rahatsız edici.
Spoiler:
- Suou'nun Sailormoon tarzı hareketlerle silahının oluşması içimi kaldırdı. Sezon boyu da devam etti.

- Herkes sürekli taraf değiştiriyor. Bir Syndcate, bir MI6, bir CIA fenalık getirdi içime.
- Ölüp ölüp geri geliyorlar. Anladık özel güçleri var ama suyunu çıkartmamak lazım.
- Pek çok açıklamadıkları olay var. Üstüne bir de 3. sezona göz kırpmışlar. O sezon da böyle olursa serinin hikayesini bir daha toplayamazlar.
- Geçen sezonun müzikleri ne kadar iyiydiyse, bu sezonunkiler o kadar kötü.Hatta rezalet.
- Aksiyon yetersizdi.

Sonuç:
Yeni sezonun başlayacağını duyduğumda 4 4'lük olacağını düşünüp heyecanlanmıştım. İzledikten sonra ise boşa harcadığım vaktime acıdım. 3.sezonda umarım önceki 2 sezonda gölgede kalmış konuları aydınlatırlar biz de rahatlarız.Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR