Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai

Yazar: TheBull
Tarih: 16/08/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.50

Genel:
Kısa hikaye tadında izleyiciyi boğmayan nadir dram animelerinden güzel bir yapıt.

İyi Yanları:
Çizimleri güzel, karakterler ideal çizilmiş ve kurgulanmış. Hepsi kendine has ve ana karakter dışında hepsi olayın içinde eşit şekilde bulunuyor.
Menma karakteri fazla çocuksu olmasına karşın çok sempatik.
Genelde kurgulara üzülmem ama bu içindeki doğa üstü kurgusuna karşın gerçekle çok bağdaştığı için (çocukların ölüm olayından gereğinden fazla etkilenmeleri dışında) beni üzüp gerebildi. Arkadaşlar arasında dönen kimsenin kimseye söylemediği tuhaf hisler olur ya, onların itiraf edildiğini düşünün işte.

Kötü Yanları:
Biraz abartı hakimdi. Daha gerçeğe yakın tepkiler olsaydı daha iyi olurdu. Çünkü o yaşta birinin kaybedilmesi ta lise çağlarına bu kadar ciddi yansımaz.
Spoiler:
Sarışın çocuğun dolabında Menma kostümü olması falan.. Yuh artık.

Tam üzülüyorum ağlama sahnesini uzatıyorlar üzüntüm azalıyor. İdeal dram noktasını biraz geçiyor dram sahneleri. O yüzden bazı sahnelerde pek bir şey hissedemedim açıkçası.

Sonuç:
Dram türü seviyorsanız böyle arkadaşlık falan güzel bir anime. Klişe tarafları olsa da bana kalırsa animelerin içinden izlenmeye değer kesinlikle.Yazar: gungenir
Tarih: 22/04/2013

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 7
Hik.-Anlat.: 3
Karakter: 5
Tasarım: 6
İzlenebilirlilik: 4

Genel: 5.33

Genel:
Yorumlara inanıp seriyi izledim ama genel anlamda seride izleyici olarak aradığım hiç bir şeyi bulamadım. Ana hikaye çok yavaş ilerliyor. İlk 5 bölümde hiç bir gelişme olmuyor bile. Sadece karakterler ve hikaye tanıtılıyor.
Hikaye beni kendine inandırmayı başaramadı. Arkadaşlarının ölümüyle travma yaşayan çocukların büyüdüklerinde hala bundan kurtulamaması, kendilerini suçlamaları pek inandırıcı gelmedi.

İyi Yanları:
+ Menma karakteri oldukça sevimli.
+ Çizimler kaliteli. Hoş müzikler.

Kötü Yanları:
- Senaryo çok ağır ilerliyor. Özellikle ağırdan alınıp serinin uzatıldığı izlenimine kapıldım.
- Sosyal iletişim sorunu çeken karakterlerin ilişkilerini izlemek çok sinir bozucu.

Sonuç:
Küçük çocuklar ölümden çok fazla etkilenmezler. Saflıklarından dolayı ölümün ciddiyetini kavrayamazlar. Küçükler bu tür bir kaybın travmasını kaldıramayacakları için yaradılıştan gelen bir önlemle ölümü daha olumlu şekillerde örneğin ölenin başka bir yerde mutlu yaşadığına inanarak benimserler.
Bu tür ağır travmalar çocuk büyüyüp kaybettiği insanın yokluğundan duyduğu eksiklikle yada büyüklerin üzüntüsüne olan empatiyle oluşabilir.
Kısacası o yaştaki çocukların bu denli büyük üzüntüyü halen hissediyor olması bana olası gelmedi. Bu serinin en büyük hatası.
İkinci olarak verilmek istenen ana mesajın izleyiciye tam olarak ulaştırılamadığını düşünüyorum.

Sonuç itibariyle bu anime bana istediğimi veremedi.
Ayrıca arkadaşlar. Herhangi bir yapıma tam puan vermek o eserin bulunduğumuz kültür seviyesinde daha iyisinin yapılamayacağı anlamına gelir. Puanlamalarda daha objektif davranalım lütfen.Yazar: ortanca
Tarih: 19/03/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Bu yorumu objektif bir açıdan bakarak yazmak istiyorum. Başarabilir miyim bilemiyorum.
Her zaman güçlü olmaya çalışırım. İnsanların yanında asla gözyaşı dökmem. Ama bu anime tam bir baş yapıt. Çok ciddiyim. Beni ağlattığı için söylemiyorum. Çok iyi olduğunu düşündüğüm için de söylemiyorum. Bunu söylüyorum ve altını çizerek vurguluyorum çünkü hak ediyor. Çünkü öyle.
Çocuklar masum varlıklardır. Bu dünyada görüp görebileceğiniz en masum varlıklar. Bunu bu denli başarılı bir şekilde yarattığı esere yansıtabilen başka bir şey daha görmedim. Uzun bir süre de görebileceğimi sanmıyorum. Bu animeyi gerek verdiği mesajı iletme gerek bir sanat eserini olması gereken "Tüm" kurallara uydurabilme gerekse izleyiciyi bu denli etkileyebilmesi açısından herkese tavsiye ediyorum.

İyi Yanları:
Tek kelime ile her şey "Mükemmel"di. Hiçbir eserden bu kadar etkilendiğimi hatırlamıyorum. Yaratıcılık, özgünlük, çağdaşlık ve aynı zamanda kalıcılık, evrensellik ve ahenk.

Kötü Yanları:
Yok artık saçmalamayın.

Sonuç:
Lütfen bu animeyi hangi kategoriye girdiğine bakmadan, yalnızca mesajı kavramak ve tadını almak için izleyin, lütfen.Yazar: Bukaranlik
Tarih: 05/02/2013

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Saat 05.02 ve az önce animeyi bitirdim. Bu yorumu ağlamaktan hala ıslak olan gözlerle yazıyorum. O kadar güzeldi ki! Her bölümünü sıkılmadan izledim. Clannad'dan sonra izlediğim en güzel dram animesiydi. Gerçekten çok başarılıydı. Neyse konudan bahsedeyim; Jinta Yadomi'nin liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan Meiko Honma(Menma)'nın ölmesiyle dağılır. Jinta, Menma'yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken Jinta Yadomi de içine kapanık asosyal biri olmuştur. Bir gün Menma gizemli bir şekilde Jinta'nın evinde belirir fakat Jinta onu halüsinasyon sanar. Menma'nın bir dileği vardır ve Jinta'ya dileğini gerçekleştirmek istediğini söyler. Bu dilek uğruna eski arkadaşlar bir araya gelecektir.

İyi Yanları:
+İlk olarak dikkatimi çeken animenin harika müzikleri. Oppening ve endinge bayıldım, gerçekten harikaydılar.Animenin tatlı ve bir o kadar da duygusal atmosferine tam oturmuştu.
+Hikaye anlatımı müthiş. Genel olarak komik bir atmosferde ilerlese de her bölüm sonu ana hikaye biraz daha ilerliyor. Konudan kopmuyor, hızlı da gelişmiyor. Aynı zamda serinin son bölümlerine doğru duygusallık fırtınası oluyor. O kadar iyidi ki dram dediğin böyle olur dedirtti. Eminim ki sizde son bölümde ağlayacaksınız.
+Romantizm. Dramla beraber ufak ufak romantizm de katılmış ki çok isabetli bir karar olmuş. Bu sayede diğer karakterler de hikayaye katılabildi.
+Son olarak serinin verdiği mesaj. Seneler geçer, insanlar değişir ve hatta sevdiklerimizi kaybederiz. Fakat bunların hiç biri iyi dostların arasına giremez. Bu kadar güzel bir mesajı müthiş bir şekilde anlatan ve gösteren yapımcıların eline sağlık. Gerçekten müthiş bir hikaye olmuş.

Kötü Yanları:
Yok. Kusursuzdu.

Sonuç:
Sonuç olarak, ben ağlamak istiyorum diyorsanız aradığınız anime bu. Üstüne düşüneceksiniz ve iyi ki izlemişim diyeceksiniz. Harikaydı. 10 puan verirken en ufak bir şüphe bile duymuyorum.Yazar: DWG22
Tarih: 03/09/2012

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Eserin konusu zaten yazıldığı için yazmayacağım; ama yine de konuyla bağlantılı olarak yazacağım. Bu anime, öylesine saçma ya da çocuksu bir anime değil. İnsanı kendine çeken ve bir yandan da izleyicisini sorgulatan bir anime. Duygu ağırlığı ve insanlar üzerindeki etkisi tartışılmaz. Asıl en güzel yanıysa izleyicisini, karakterlerden birinin yerine koymasını sağlayabilmesi; ancak bu kadarla da değil. Öyle anlar oluyor ki izleyici, her karaktere hak verebiliyor ve onların duygularını anlayabiliyor. "Bunlar bunlar olsaydı, evet ben de öyle yapardım," dedirttiriyor izleyene. Eğer, bunu tesadüfen izliyorsanız, o zaman çok şanslısınız demektir. Bilinçli olarak izliyorsanız ise, o zamansa fedakarsınız demektir.

İyi Yanları:
-Japon geleneğindeki beyaz saç en iyi şekilde animeye yansıtılmış (Menma! :))
-Çizimler olabildiğine güzel, kendine has.
-Müzikler tam uyumlu, özellikle kapanış (ending) ayrı bir harika.
-Her karakterin kendi mesajı bulunuyor ve anime de, bunu anlamanız için sizi doğru yönlendiriyor.

Kötü Yanları:
Hakarettir :D

Sonuç:
Bol bol duygulanacak ve ağlayacaksınız; ama acı ağlayışlar olmayacak bunlar. Bazen buruk, sevinçli; bazense kuru, üzüntülü olacak. Ancak sonuç bu değil tabii ki, sonucu, neden ağladığınızı sorguladığınız da kendiniz anlayacaksınız.Yazar: Koizumi-Risa
Tarih: 15/08/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Jinta Yadomi'nin liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan Meiko Honma(Menma)'nın ölmesiyle dağılır. Jinta, Menma'yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken Jinta Yadomi de içine kapanık asosyal biri olmuştur.
Menma bir gün fiziken büyümüş fakat çocuk gibi davranan haliyle Jinta'nın karşısında belirir. Menma'yı Jinta'dan başka kimse göremez. Jinta bunun yaşadığı stresli hayattan dolayı oluşan bir halüsinasyon olduğunu düşünür; fakat Menma'nın Jinta'dan bir dileği vardır. Eski çocukluk arkadaşlarını bir kez daha bir araya getirmek.

İyi Yanları:
-Animeyi izlerken bütün duyguları hissediyorsunuz
-Karakterler (Hepsinin kendine özgü davranışları)
-Müzikler , daha iyi olamazdı.
-Her bölümün sonunda heyecanlanıyorsunuz , çok değişik olaylar oluyor derken kapanış müziği başlıyor , anında diğer bölüme geçmek istiyorsunuz ama kapanış müziği o kadar etkileyici ki dinlemeden olmuyor :D

Kötü Yanları:
Yok.

Sonuç:
Duygusal animeleri seviyorsanız hemen bu sayfayı kapatıp izleyin :D Duygusal sevmiyorsanız da izleyin.Yazar: heithered
Tarih: 21/11/2011

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Bir grup arkadaşın çocukluklarına dayanan bazı olaylar, ve bunların şimdiki yaşantılarının anlatıldığı, dram, komedi ve özellikle duygusal açıdan şaheser niteliğinde bir seri.

İyi Yanları:
+Karakterler, özellikle de o dünyalar tatlısı Menma
+Konusu, resmen beni çocukluğuma döndürdü
+Çizimleri ve müzikleri çok uyumlu
+Olayların anlatımı ve hikaye kurgusu çok iyi harmanlanmış daha iyi olabileceğini sanmıyorum, o derece iyiydi bence.
+Ve birsürü..

Kötü Yanları:
-Kesinlikle daha uzun olmasını isterdim, ama daha uzun olsaydı böyle bi tat alabilirmiydim bilmiyorum

Başka kötü yön yok bence.

Sonuç:
Bol bol güldüm, yeri gel üzüldüm ama sonlara doğru kağıt mendil kutusu yanımdan eksin olmadı (biraz spoiler da olsa, olsun artık)Clannaddan sonraki duygusal seriler arasında 2. sırayı alır. Izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.Yazar: Oshiro
Tarih: 23/10/2011

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
2011 yapımı olan bir anime.Esas oğlanımız eski yaşadığı bir travma sonucunda, şu an ki yaşantısında eski sevdiği kızı görüyor ve buna halüsinasyon diyor, fakat olaylar hiçte göründüğü gibi değil.

Dramla Komedinin muhteşem şekilde harmanlanması sonucunda bunun gibi muhteşem bir anime çıkmış ortaya. 2011 yılının animesi olması sebebiylede tabi animede bir bütünlük ve önceki animelerden kalan deneyimler bulunmakta, bu sebeple ortaya sıcak bir anime çıkmış.

Menma karakteri eminim tüm anime izleyicilerinin hoşlanacağı bir karakteristik özelliğe sahiptir. Bide esas oğlanımızın babası var ki, o da her animede raslanamayacak bir kişiliğe sahip.

Diğer karakterlerden söz etmeme gerek yok, izleyince hepsinin aslında birbirlerine ne kadar bağlı olduğunu göreceksiniz.

Ve emin olabilirsiniz ki bu anime sizi ağlatacak.

İyi Yanları:
+Menma gibi harika bir karakter
+Ortam çok güzel, her ne kadar birbirlerine bağlı gözükmeselerde hespi birbirine bağlı ve birbirlerine sıcaklar.

Kötü Yanları:
+Bilmiyorum belkide anime hoşuma gittiğinden bir kötü yan bulamıyor ve objektif olamıyor olabilirim fakat kötü yan olarak animenin 11 bölüm olması sayılabilir. Belki daha uzun olsaydı, bizlerdede daha uzun ve akılda kalıcı etki bırakırdı.
+Birde menmanın
Spoiler:
neden daha önceden diğerlerine yazı yazmadığı kısmıda biraz insanı düşündürüyor, önceden yazsaydı esas oğlanda bu kadar zorluk çekmezdi


Sonuç:
Kesinlikle izlemeniz gereken bir seri olduğunu düşünüyorum.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR