Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Sword Art Online Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Sword Art Online

Yazar: valkryei
Tarih: 30/08/2018

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.00

Genel:
Meraktan başladığım bir seri. Hikâye oldukça orijinal diyebilirim ancak kurgu için aynı şeyi söylemek zor! Renk kullanımı oldukça iyi, müzik seçimi de seri ile uygun ve hareketli.

İyi Yanları:
Karakter çizimleri, tasvirler ve hikâyenin gelişmesi tatmin edici. Hareketli temposu sayesinde de tek seferde izlenebilecek bir seri olmuş...

Kötü Yanları:
Tek bir başrol karakterinin en güçlüyü oynaması ve yine onun etrafında sürekli bayan karakterlerin oluşması yetmezmiş gibi hepsinin aşık olmaları. (Harem tarzını çok baskın kullanmışlar) Çok basit bir final savaşı ile oyunu sonlandırmaları.

Sonuç:
Üstte...Yazar: Oshiro
Tarih: 26/09/2013

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Bir 10-15 sene sonra, anime izleyen gençlerin "vay be adamlar ne anime yapmışlar taa o zamanlarda" diyeceği efsane olacak animelerden biridir SAO. Yeri gelir dramın, yeri gelir aşkın ve komedinin, yeri gelir aksiyonun tadına varırsınız. Normal şartlar altında, sinopsisini okuyup izlemeyeceğim bir seridir fakat arkadaşımın önerip, "kanka bak böyle bir seri var izledim çok manyaktı" demesiyle benimde konusunu okumadan izlemeye karar verdiğim seridir(şu anda yorum yazmadan önce sinopsisini yeni okudum). İlk bölümünden itibaren içerisine sizi çeker ve sonuna kadar aksiyonun ve güçlü bir aşkın neler yapabileceğinin babasını yaşarsınız.

İyi Yanları:
+Güzel çizimler.
+Aksiyon sahneleri harika, efektler muhteşem.
+Alttan alttan bize mesaj da vermesi animenin.
+Serinin aksiyon müzikleri harika, insana ayrı bir heyecan veriyor, izlerken tüyleriniz bile diken diken olabilir.
+Normal MMORPG lerden farklı olarak insanın sanal gerçeklik ile asıl gücünün nasıl ortaya çıkabileceği işlenmiş, yani sadece MMORPG oyunlarındaki gibi kur hileyide level kasıl sonrada git milleti kes bol bol teması yok, animenin asıl işleyişi oyun üzerinden değil sanal gerçeklik üzerinden.

Kötü Yanları:
Spoiler:
+Belli bir yerden sonra SAO oyunu bitiyor ve diğer oyun başlıyor, SAO kısmını çok çabuk atlamışlar, 100. kata çıktığını görmek isterdik ama o zamanda serinin sonuna yeni bir konu aranmak zorunda kalınabilirdi

+Seri çok hızlı ilerliyor.

Sonuç:
Bir otaku olarak söyleyebilirim ki, kesinlikle izleyin. Sıkılmayacağınızdan eminim.Yazar: wiki sophie
Tarih: 13/09/2013

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 5
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.33

Genel:
Animeseverlerin büyük oranda beğendiği bir seridir SAO. Bence başlarda gerçekten güzel gidiyordu ama son bölümlere doğru heyecanlı da olsa beni baya sıktı atlayarak geçtiğim bölümler bile oldu.

İyi Yanları:
+Karakterler konusunda hakkını yememek lazım sevemeyeceğiniz pek karakter yok.
+Kirito çok şeker. Ben bile hayran kaldım.
+Inu X Boku Secret Service'den sonra ilk kez baş karakterler arasında aşk olduğu belirtilmiş ve karakterler serinin ortalarına doğru aşklarını itiraf ediyorlar. Animelerin büyük çoğunluğunda karakterler arası aşk olsa da sonuç belli olmaz.
+Hiçbir soru işareti bırakmadan tam yerinde bitiyor seri.

Kötü Yanları:
+Asuna'yı pek sevemedim.
Spoiler:
Başta çok cesur ve çok alımlı bir kızdı sonra sulu gözlü ve çaresiz bir kız oldu.

+
Spoiler:
15. bölümden itibaren SAO bitiyor yerine başka bir oyun geliyor. Aslında diğer oyunu ben daha çok sevdim ama SAO'daki macera birden yok oldu.

+Savaş sahneleri çok sık ama çok kısa ve ne olacağını tahmin ediyorsunuz.

Sonuç:
Fazla umutlarla başlamamak lazım bu animeye çünkü bir süre sonra biraz hayal kırıklığı oluyor.Yazar: SignerYusei10
Tarih: 27/08/2013

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 1
Karakter: 1
Tasarım: 1
İzlenebilirlilik: 1

Genel: 3.17

Genel:
Yine bir tane pasif baş karakter ve etrafında bi dolu kız.Klasik harem daha fazlası da değil.Mmorpg severim ama hiç birisinde bir karakter oyuna girdikten ertesi gün sonra ilah gibi bir şey olamaz.Yazık olansa böyle berbat bir animenin bu kadar fanı olması ve bu kadar konuşulması.

İyi Yanları:
Çizimleri ve ostler iyiydi hakkını verelim orda.

Kötü Yanları:
-Karakterlerdeki saçma sapan power uplar.Başkarakter daha 2. bölümde oyunda GM diye tabir ettiğimiz kişilere eşdeğer bir güçte oluyor önüne geçeni indiriyor.
-Tipik harem olayı.Bir odunun etrafında bir dolu kız olur.Hepside bu karaktere vurulur.Hatta kardeşi bile.
-Konunun 14. bölümden sonra iyice kabak tadı vermeye başlaması.Artık bitsin diye izleme isteği uyandırması
-Senaryonun saçmalığı.Psikopatın biri bir kask icat edip bütün oyuncuları oyunun içine kapatıyor sonra da içerde birbirinizi yiyin,sağ kalan oyundan çıkma hakkı kazansın.Oyunu satın alan oyuncular beyinden yoksun insanlarda bu tuzağa düşebilir ancak.

Sonuç:
Yaşı küçük olanlara hitap eden cicili bicili bir anime.Aklı başında yetişkin bir insanın zevk alacağını sanmıyorum.Daha kaliteli yapımlar varken zamanınızı harcamayın.Yazar: tetsuyo
Tarih: 13/05/2013

Yoruma 4 kişi oy vermiş. 2 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 1
Video: 1
Hik.-Anlat.: 1
Karakter: 1
Tasarım: 1
İzlenebilirlilik: 1

Genel: 1.00

Genel:
Nerden başlasam bilemiyorum. İnsanların farklı düşünceleri ve farklı zevklerine saygı duymak gerek. Ama dayanamadan söylemek istiyorum. Böyle berbat bir çöpü nasıl olurda yılın animesi yada mutlaka izlenmesi gereken bir anime olarak gösterirsiniz. Birçok yabancı forumdada aynı saçmalık var. Genel olarak söylenen şu; online oyun oynamayı çok seven biri olarak bu animeye bayıldım. Sadece online oyun teması olduğu için bu animeyi şişirmenin alemi yok.

İyi Yanları:
hiç yok

Kötü Yanları:
Senaryo berbat, hata yok. Şişirme episodelarla 25 bölüm boş bir anime izliyorsunuz. Birçok hata ve eksik yan var. Çizimler ve animasyonlar kötü. Sesler müzikler vasat. Ana karekter dışında karekter backgroundu yok. Öyleki bu animeyi yılın animesi olarak gösteren kişilere bir iki yan karekter işmi söyle dediğimde kitlenip kalıyorlar. Animede duygudan eser yok. Savaşlar ki ne savaşı demeden edemiyecem. Ana karekterin special double hand hadi canım. İnsan bunu görünce animeyi yazanın hayatında kaç defa online bir oyun oynadığını sormadan edemiyor.

Sonuç:
Tam bir zaman kaybı. Ama anlayamadığım bir şekilde online oyun fanlarının yere göğe sığdıramadığı bir anime.Yazar: gungenir
Tarih: 22/04/2013

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
MMO tutkunu bir anime sever olarak izlemeden edemeyeceğim bir yapımdı.
Öncelikle anime çoğu serilerinde hoşuma gitmeyen bir husus sanki senaristin ana temayı seçerken ilk bölümlerde kararsız kaldığı gibi bir izlenime kapılmam. Özellikle ilk bölümlerde bölümler arası kopukluk hissettim. Başlarda ana hikayenin temelleri atılırken nedense bölümlerin birbirine uyum sağlamadığı gibi bir fikre kapıldım.

Hikayenin insan eliyle yaratılmış sanal bir dünyada geçiyor olması beni heyecanlandırmaya yetti. Ancak beklediğimin aksine asıl beğendiğim savaşlar ve aksiyon sahnelerinden çok aşk teması oldu. Bu temadan kolay etkilenmiyor olmama rağmen ruhuma dokundu diyebilirim.

Belli başlı aksiyon sahneleri oldukça heyecan verici. Epik müzikle beraber karakterlerin bağıra bağıra savaştığı sahneler eminim daha genç anime izleyicilerinin oldukça hoşuna gidecektir.
Animede çok az kıvamda ecchi tadı var.

İyi Yanları:
+Farklı bir konu. Hikayenin fantastik sanal bir evrende geçiyor olması.
+ Aşk teması oldukça dokunaklı yansıtılmış.
+ Müzikler ve çizimler kaliteli.
+ Yer yer komik sahneler oldukça eğlenceli.

Kötü Yanları:
- Klasik anime klişeleri.
- Müzikler güzel ama çeşitli değil.
- Özellikle 2. sezon bölümleri olmak üzere pek çok yerde sanki karakterler sanal evrende olduklarını unutmuş gibiler. Sanal evren izleyiciye yeteri kadar tanıtılmamış.
- Özellikle sonuca doğru aşk sahnelerinin daha dokunaklı olmasını beklerdim. Duygu tam anlamıyla yansıtılamamış.

Sonuç:
Yıllarca unutamayacağım bir seri olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yer yer günümüz MMO oyunlarına yapılan göndermelerle oyunseverlere şiddetle tavsiye edeceğim bir anime.
Beğenmiş olsamda ana temaya sadık kalınarak hazırlansa daha hoş olabilirdi diye düşünüyorum. Gereksiz bölümler ayıklanıp hikaye daha geniş bir yüzeye yayılabilirdi. Özellikle finaldeki aşk sahnelerinde duygu daha yoğun yansıtılabilirdi.Yazar: Dialga03
Tarih: 17/03/2013

Yoruma 4 kişi oy vermiş. 1 kişi (%25) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 6
Hik.-Anlat.: 1
Karakter: 1
Tasarım: 1
İzlenebilirlilik: 1

Genel: 2.83

Genel:
İlk 15 bölümü fena değildi fakat ikinci sezonda çok bozmuştur. Gerek aşk hikayesi gerek diğer unsurlar yüzünden bir de One Piece, Fairy Tail tarzı animelerle karşılaştırılmıştır. Gereksiz bir anime olmakla birlikte insanlar bu çöpü nasıl izleyip sevebiliyorlar anlamış değilim. Anime dediğiniz Fairy Tail, Death Note, One Piece, Dragon Ball olacak da Sword Art Online ne ki? Yapmayın bunu lütfen. Yapmayalım ayıptır günahtır. Saçmalıyorum burda kelime yetmedi. Nokta.

İyi Yanları:
Yok denecek kadar az. Müzikleri diyelim.

Kötü Yanları:
Müzikler hariç her şey.

Sonuç:
Berbat bir anime!Yazar: erdem.cmert
Tarih: 06/02/2013

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 1 kişi (%33) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 6
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.67

Genel:
Animenin konu itabariyle insanı çeken bir yanı var.Özellikle çizimler ve mekanlar da bunu etkiliyor.Ama gereğinden fazla hızlı ilerlediğini de söylemek lazım.Daha ilk bir kaç bölümde bu kadar hızlı giden bir animenin ileride saçmalamaya başlayacağını kestirebiliyorsunuz ki öyle de oluyor.
Spoiler:
Özellikle kaybolan çocuğu bulmaları Asuna'la evlenmeleri ilk köye dönmeleri insanı çileden çıkartıyor.Oyunun tekrar başlamasını ya da sonra gerçekleşenleri saymıyorum.


İyi Yanları:
Mekan çizimleri karakterler animenin içinde olduğunuzu yapılan her savaşta sizin de heyecanlanmanızı sağlayan bir yapı içeriyor.

Kötü Yanları:
Çok hızlı ilerliyor ve anime ilerledikçe senaryo çekilmez bir hal alıyor.

Sonuç:
İlk bölümlerdeki gibi ağır ve kendini bozmadan ilerleyebilseydi en iyiler listesinde kendine yer bulabilirdi ama gereğinden hızlı ilerleyişi ve senaryosunun anlaşılamaz değişimi iyi olmak yerine saçma bir anime olarak akılda kalmasını sağlıyor.Yazar: Bukaranlik
Tarih: 22/01/2013

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
İzleyeli uzun bir zaman oldu şimdi yorum girme fırsatı buldum. Konusunun farklılığıyla dikkat çeken bir, son zamanlarda izlediğim en başarılı macera ve aşk animelerinden. Her bölümünü merakla, sıkılmadan ve zevkle izledim. Duyduğuma göre devam serisi olarak Gun Gale Online animeye uyarlanacakmış fakat kesin bir bilgim yok. Neyse konudan bahsedeyim;

Yıl 2022. Sanal gerçekliğin bulunduğu bir dönem. Sword Art Online ise sanal gerçekliğe adım attıran bir oyun.
Oyuna binlerce kişi giriş yapmıştır ve bunlardan biri de Kirito'dur. Oyunun çıkışının ilk gününde her şey iyi giymektedir ki oyuncular oyundan çıkış yapma butonunun olmadığını farkederler.
Kısa bir süre ardından herkes geniş bir alana ışınlanır. Oyunun kurucusu bir duyuru yapmıştır.
"Kaskımızı çıkarırsanız veya sağlığınız biterse öleceksiniz. Bu oyundan çıkmanın tek yolu oyunu bitirmek."

İyi Yanları:
+Farklı bir konu.
+Çizimler, animasyonlar ve müzikler gayet başarılı.
+Benim için en büyük artı, aşk çok güzel işlenmiş. Gerçekten harika sahneler vardı.
Spoiler:
Asuna ve Kirito ikilisini çok sevdim. Kavuşma sahneleri müthişti.

+Ana karakterimiz Kirito çok dengeli. Ne aşırı soğuk ve havalı, ne de tam bir kaybeden.
+Kendini tekrarlamıyor, sıkılmadan izliyorsunuz.

Kötü Yanları:
Kötü yanının olduğunu düşünmüyorum.

Sonuç:
Hafta hafta takip ettiğim, bitince gerçekten üzüldüğüm bir animeydi. Yazının başında da dediğim gibi, devam serisinin geleceğine dair doğru olma ihtimali yüksek söylentiler var. Umarım doğrudur. Kesinlikle izlenmesi gereken bir anime olduğunu düşünüyorum.Yazar: shinichi_fan
Tarih: 29/10/2012

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Kirito adlı sonradan yaşını ve gerçek adını öğrendiğimiz karakterin diğer dünya diyeceğimiz fantasy role playing tarzı bir oyunda kapalı kalması ve tüm aşamaları bitirerek oyunundan çıkmaya çalışması ile ilgilidir. Ancak Kirito dışında çok kişi vardır. Her milletten her cinsten .... Bu oyunun özelliği kişinin gerçek yaşam gibi oyunda da öldüğünde gerçekten ölmesidir.

İyi Yanları:
-Hikaye ve işlenişi
-Asuna
-Kirito ve Asuna aşkı
-Herkesin yaşadıkları ve arka plan resimler
bakmaktan alıkoyamıyorum kendimi

Kötü Yanları:
-Şu ana kadar gayet iyiydi ancak keşke Asuna da uyansaydı da başka bir şekilde konuyu bağlasalardı.

Sonuç:
İnsan sonraki bölümü merakla bekliyoooorSonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR