Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kemonozume Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kemonozume

Yazar: elrinda
Tarih: 06/03/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.33

Genel:
Bu anime’de öne çıkan şey öncelikle çizim tekniği. Karakalem ile yapılan hareketli çizimleri (Animatrix / The Kid) ve derinlik duygunsa bazen farklı açılarla ele alınan bir anime. Bir yanda gerçek gibi renklerin kullanılması diğer tarafta “ çocuksu – tek çizgiden” oluşan teknik sizi sarmayabilir. Bu tarz çizimler gerçekten herkese hitap etmiyor. Bu kadar tek-çizginin içine çaktırmadan gerçek görüntüler sokması ve onları anime’nin kendi havasına uyarlaması ise gerçekten gösel bir şölen sunuyor bize. Derinlik duygusundaki değişim bazen abartıcı gibi gelsede (Aşırı büyük veya aşırı ufak cisim ve insanlar) bu tarz çizimlerde başka birşey yapılmış olsaydı olmazdı dedirten cinsten. İnsan- “Hayvan (Canavar) ilişkisinin konu edildiği bu yapımda aslında görselliği haricinde karakterlerin birbirlerini ne kadar sevdikleri ama “ dokunamdıkları “ konusu insanı düşündürüyor. Bir yanda sevdiğiniz ama “ size uygun olmayan kişi” diğer yanda “ size uygun ama sizin istemediğiniz kişi”. Ayrıca aşk için neler feda edilebilir sorusuna da cevap araması cabası. Sahnelerin hızlı geçmesi ne kadar bazen sinir bozucu olasa bu çizim tekniğ ve derinlik duygusu ile, sahnelerin eşliğinde gelen müzik ve dizinin genel havası sizi kısa zamanda farklı tarzda bir anime seyretme heycanı uyandırıyor. Jazz müzik bütün müzik türleri arasında bence “ hüsran “ ve yalnızlığı en iyi anlatan müziktir. Anime’nin de karanlık havasını ilk başlarda özellikle şehrin soğukluğu, inansal ve canavarl arasındaki savaşlar sonucunda Jazz Müzik tam yerine oturmuş.

İyi Yanları:
- Çizim tekniği çok güzel kullanılmış, diziye farklı bir hava veriyor

- Müzikleri tam yerinde ve çok güzel, özenle seçilmiş

- Karakter anlatımını güzel yapmışlar

Kötü Yanları:
- Bazı bölümler sıkıcı gibi gelebilir

- Hikaye tam gibi görünsede bence biraz genişletilebilirdi.

Sonuç:
Herzaman normal cisimleri değil'de arada bir farklı yapımlar da seyredebilirim diyorsanız. Farklı çizim teknikleri benim ilgimi çekiyor ve bildiğim normların dışına çıkıp arada bir farklı bir yapım seyrebilirim diyorsanız bence tam aradığınız şey. Ne fazla sıkıcı ne fazla hızlı tam kıvamında orta ateşte pişmiş bir yapım bence.Yazar: tubikus
Tarih: 12/05/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.50

Genel:
dr. jekyll mr. hyde gibi insan görünümlü, insan etiyle beslenen canavarlar ve onları engellemeye çalışan kılıç ustaları arasındaki savaş. Ayrıca bir canavarla bir kılıç ustasının büyük aşkı anlatılıyor.

İyi Yanları:
izlediğim en garip animeydi diyebilirim. Konusu aslında o kadar da ilgi çekici değil ama konuyu işleyiz tarzı ve çizimler çok garipti. İster istemez sizi içine çekiyor. Karakterlerin çizimi sade ve gerçekci animenin bazı yerlerinde gerçek kareler kullanılmış ve görüntüye kapılıyorsunuz resmen. Şahsen benim sırf arkaplanı ya da herhangi bir görüntüyü izleyeceğim diye konuyu kaçırdığım ve tekrar başa dönmek zorunda kaldığım kısımlar olmadı değil. Bu anime hem gerçek, hem de fantazi dünyasının karışımı gibi ve konusu gereği anlamlı mesajlar veren bir seri. Özellikle etrafta dolaşıp duran ve uyurken burnundan baloncuk çıkaran maymuna çok güldüm Müzikleri de çok ilginçti özellikle giriş müziği benim çok hoşuma gitti.

Kötü Yanları:
yok

Sonuç:
açıkcası çizimler ilk başta kötü gibi gelsede daha sonra bu animenin böyle çizimleri olması gerektiğini düşündüğünüz için beğeniyorsunuz onun dışında kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim :).Yazar: moriyama-kun
Tarih: 31/01/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Mind Game'den sonra zaten güzel olacağını bilerek başladığım bir anime serisi idi Kemonozume ve ilk bölümlerinden en sevdiğim animeler arasına girdi ki sonraki bölümlerde de yanılmadığımı anladım. Bence kesinlikle izlenmesi gereken animeler arasında. Hem japon dövüş sanatlarını hem modern hayatı birleştirmiş (ama Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto gibi değil). Müziklerde caz kullanılmış ve bu da çok güzel olmuş; özellikle sevişme sahnelerinde kullanıldığı zaman. Sevişme sahnelerinde ise beni daha da mutlu etti Kemonozume. Sevişme sahnelerini tamaemn kesmemiş yada sansürlememişti direk göstermişti yani bu hentai de değildi ama sevişme sahnesiydi. Biryerleri kapatmak için garip kamerala açıları kullanmamıştı direk ne varsa çizmişti bu benim hoşuma gitti. Karakterlerdeki güzel ifadeler tam otumuştu. İki sevgilinin aralarındaki konuşmaları çok doğaldı ayrıca animedeki bütün insanların ifadeleri çok iyi verilmişti. Çizimler zaten benim beğendiğim bir tarz olduğu için hayran kaldım ama çoğu kişi sevmeyebilir. Kötü yani bir bölümü tamamen flashbecke ayırmış. Aslında olması gereken bir bölüm ama yineden tam olaylar gelişirken bir sonraki bölümü merak ederken o bölüm hiç alakasız geçmişte olan bir olayı anlatıyor biraz sinir bozucuydu. Sonuç olarak kesin izlenmesi gereken animeler arasında bence. Kemonozume ile ilgili beynimde yer eden herşey çok güzel.

İyi Yanları:
Yukarıda.

Kötü Yanları:
Yukarıda.

Sonuç:
Yukarıda.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2019 Anime.GEN.TR