Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Bishoujo Senshi Sailor Moon Sailor Stars Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Bishoujo Senshi Sailor Moon Sailor Stars

Yazar: wiki sophie
Tarih: 17/10/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 2
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.50

Genel:
Sailor Moon'un son sezonudur.

İyi Yanları:
Tabiki de CHIBI CHIBI! Hiçbir anime karakteri onun kadar tatlı, anlayışlı, yaramaz, obur, şişman olamaz :D. Çizimler ve görüntü kalitesi daha iyiye gitmiş. Düşmanlar konuyla uyuşuyordu. Sailor Moon'un dönüşüm kıyafeti baya güzelleşmişti. Star Lights'ların maceraları konuya güzellik katmıştı. Konusu diğer Sailor Moon serilerine göre daha güzeldi. Mamoru'nun gitmesi iyi olmuş. Böylece Usagi'nin onsuz geçirdiği günlerde neler yaptığını gördük.

Kötü Yanları:
Chibi Chibi'min son sezonda ortaya çıkması tam bir saçmalıktı. Keşke daha önceki sezonlarda ortaya çıksaydı. O kadar şirinki!
Spoiler:
Chibi Chibi'nin Galaxia'nın yıldız tohumu oması da ne! Hiç olmamış.
Bence Usagi Seiya ilişkisi daha güzel olurdu. Birçok ortak özellikleri vardı ama Mamoru'ya da yazık olurdu. Diğer savaşçıların hala Super durumda olması da saçmaydı. Mangadaki gibi Star formuna dönüşselerdi daha iyi olurdu. Bi de Star'dai forma göre kıyafetlerde değişiklik yapılsaydı daha iyi olurdu. Önceki sezonlarda en dramatik bölümlerde bile ufak bir komedi olurdu. Bu sezon daha çok dramsallaştırılmış. Her zamanki gibi bu sezon yine Usagi ön plandaydı. Ne zaman herhangi bir savaşçının sezonu olacak diye merak ederdim hep. Müziklerde hiçbir değişiklik yok yine.

Sonuç:
Diğer Sailor Moon sezonlarına göre fazla dramlaştırıldığı için canınınzı biraz sıkabilir. Ama Chibi Chibi için izlenir keainlikle.Yazar: *bunny*
Tarih: 25/07/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Ezelden beri galaksi uğruna yapılan savaşın sonlarına yaklaşılmıştır.Kaos'u yenmenin tek bir yolu vardır,o da "umut ışını"nı bulmaktır.Biricik Usagi'miz her zamankinden yalnızdır halbuki...Mamoru eğitimi için uzun bir süreliğine Amerika'ya gitmiş ve Chibiusa da geleceğe geri dönmüştür.Ama dost mu düşman mı oldukları belli olmayan 3 gizemli savaşçı daha karakterlerin dünyalarına girecektir...

İyi Yanları:
Çizimlerdeki gözle görülür değişiklik kesinlikle bu sezonun en iyi artılarından biri.Renklerdeki,şekillerdeki,hareketlerdeki mükemmel farklılık kesinlikle göz zevkinize hitap edecektir.
Usagi'nin yalnızlığı ve hüznü onu her zamankinden daha da olgun hale getirecek olması,yani dramın artması da unutulmaması gereken artılarından biri.
Seiya'nın Usagi'nin hayatına girişi,Usagi'ye yalnızlığını bir nebze de olsun unutturacağı gibi,size de ilk göz ağrınız Mamoru'yu unutturabilir belki de ve "Acaba?" sorusunu soracağınaza hiç şüphe yok.Tabi ki Seiya'nın tek yaptığı şey Usagi'yi yalnızlıktan uzaklaştırmak olmayacak,dram yine artacak ve de eğlenceli ve komik sahneleriyle neşenize de neşe katacak Seiya'yla Usagi ;)
Dış gezegen savaşçılarının uzun bir aradan sonra geri dönmesi ise o harika Sailor Moon S sezonunu tekrardan hatırlamanıza neden olacak gibi =) Haruka'nın Usagi hakkındaki fazla korumacılığı ise hoş detaylardan biri olsa gerek.
Müzikleri de unutmamak gerek.Three Lights'ın muhteşem şarkıları,Moonlight Densetsu yerine gelen yeni açılış şarkısı ve bir o kadar da anlamlı ve Usagi'nin durumunu ifade eden kapanış şarkıları kesinlikle seyir keyfinizi artıracak :)
Konusuna göre kurgunun işlenişi için mükemmel diyebilirim sanırım.
Ve tabi ki Chibi Usa'dan artık gına geldiyse bu sezon dertlerinize derman olacaktır ;D

Kötü Yanları:
Mamoru'nun gitmesi tabi ki hiç hoş olmayacak ilk başta,ama siz de alışacaksınız zamanla az da olsa.O yüzden Tuxedo Kamen'siz bir Sailor Moon sezonu kötü olacaktır diye düşünmeyin sakın ;)
İlk sezondan beri çözülemeyen o klasik sorunumuz bu sezonda da karşımıza çıkacak yine."Savaşçıların kıyafetleri onları baştan sona değiştirmiyor ki,kimin kim olduğunu nasıl olur da anlamazlar ya..." cümlesi yine aklınızın bir köşesinde olacaktır...
Ve tabi ki de Ay Savaşçısı'nın bitiyor olması.Yıllarınızı verdiğiniz o "Ay Savaşçısı"nın bitiyor olasının verdiği hüzün...Kötü olsa gerek... :(

Sonuç:
Sailor Moon,Sailor Moon S sezonlarını daha fazla sevenlerdenseniz siz de bu sezonu herşeyiyle ayrı bir yere koyacağınız kesin.Ufak tefek hatalarına rağmen tam not verilebilir bence ;)
*Sezon finali -son 5 bölüm denilebilir- de kesinlikle etkileyici.Özellikle son bölümde Ay Savaşçısı'nı neden izlediğinizi ve böyle sevdiğinizi bir kez daha anlayacaksınız.Son sahne ve kapanış şarkısını duymanızla tüyleriniz diken diken olacak ve içinizin acıdığını hissedeceksiniz mendil kutusunda mendil kalmadığını fark ettiğiniz anda :D "Niye bitti ki bu şimdi!.." diyip tekrar izlemek isterseniz hiç şaşırmayın ;))Yazar: smilinggunman
Tarih: 18/08/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Tek kelimeyle beni büyüleyen bir anime. Gerçekten verdiği mesajlar sayesinde benimde herşeye bakış açımı değiştiren olay. Bütün seri içinde en sevdiğim sezon bu olduğu için yorumumu buraya yazıyorum.

İyi Yanları:
İyilik, sevgi ve inanç olduğu sürece herşeyin üstesinden gelinir. Aslında bence bütün anlatılanların özeti buydu ve en iyi yanı da tabii ki gençlere/çocuklara yönelik olduğu için de onlara güzel duygular aşıladığıydı. Aşk, dram, komedi, tüm bunları mükemmel bir şekilde yoğurup bize sunan Sailor Moon ekibine sonsuz teşekkürler..

Kötü Yanları:
Senshilerin saldırı sayısının az olması, ve bazı yerlerde olayların tekrar etmesi dışında hiç bir kötü yanı olmadığını düşünüyorum. Ama biraz daha uzatsalardı keşke seriyi.

Sonuç:
En sevdiğim animelerden biri ve ilerde mümkün olursa mutlaka çocuğuma izleteceğim.Yazar: Akuma_Blade
Tarih: 20/04/2007

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 6
Video: 5
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 5
Tasarım: 5
İzlenebilirlilik: 5

Genel: 5.17

Genel:
İşte, "Nihayet bitti" diyebildim. Sezonların son bölümleri haricinde, birbirinin kopyası 180.-190. bölümden itibaren seri nihayet az biraz farklılaşıyor. Ama bunlar çok hayati değişiklikler değiller ve seriyi bildik Sailor Moon çizgisinden öteye çıkartamıyorlar maalesef. Müzikler tüms seri gibi ortalamanın üzerinde ama sırf müzikler ya da diğer bazı özellikleri adına serinin eksiklerini görmek yan tutmak olur. Eğer tüm sezonlara ölüp bittiyseniz bu sezonu da seveceksiniz demektir, eğer farklı bir tad arıyorsanız Gatekeepers geliyor aklıma ama konu Stars ise kesinlikle Sailor Moon kendi klişelerini kırmıyor , kıramıyor: Sailor Moon için finale yakışır bir son ama diğer bazı Animelerde gördüğümüze benzer radikal değişiklikler barındıran bir devam sezonu değil.

İyi Yanları:
Yukarıda.

Kötü Yanları:
Yukarıda.

Sonuç:
Serinin tutkunu olmayan biri olarak bağımsız bir yorum yapabiliyorum: Yine de söyleyecek fazla birşey yok gibi. Serinin en iyisi olmasına karşın serinin fanatikleri dışında kişilere çok da yeni şeyler vermeyen bir seri.Yazar: thirtybirds
Tarih: 16/04/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
Çoğu insan tarafından Sailor Moon'un en çok sevilen sezonudur. Bana sorarsanız 3.sezon daha güzeldi ama görüşler kişiden kişiye değişebilir tabii.
Spoiler:
Her ne kadar Mamoru'nun gidip de Seiya'nın gelmesi çoğunluk tarafından olumlu değerlendirilse de, ben Seiya'ya Mamoru kadar ısınamadım. Bence Mamoru'nun ayrı bir yeri vardı.
Sonra bu sezonda Chibi-usa da yoktu, ki o da benim en sevdiğim karakterlerden biridir.

Gerçi tüm bunlar da Usagi'nin yalnızlığını derinleştirip sezona çok daha duygusal ve diğer sezonlardan farklı bir hava katmış gerekli şeylerdi. Ama ben yine de önceki sezonları daha çok sevmiştim.

İyi Yanları:
Bir önceki kısımda belirttiğim negatif görüşlere rağmen dediğim gibi bu değişiklikler hikayenin derinleşmesini sağlamış.
Spoiler:
Mamoru'nun Usagi'nin mektuplarına cevap vermeyişi, Usagi'nin mektuplarının önceki sezonlarda bölüm başlarında bulunan bölüm özetleri yerine kullanılmasıyla sezonun son kısımlarına kadar bu konudan bahsedilmemesine rağmen izleyicinin ayrıntıyı fark etmesi sağlanmış.

Bu bir ustalık bence.
Spoiler:
Sonra bu seferki düşmanlardan biri olan Mavi Kanat için ne kadar üzüldüğümü hatırladım da gezegen savaşçılarından olması ayrı bir tema varmiş, hikayeyi derinleştirmiş.

Usagi'nin çektiği sıkıntı izleyiciye çok güzel aktarılmış; her bölümden sonra içimi bir sıkıntı kapladığını hatırlarım, hatta Usagi'nin biraz rahatlayıp Seiy'yla rahat bir iletişim kurabildiği bir bölümü izledikten sonra üzerimden koca bir yük kalktığını ve çok mutlu hissettiğimi hiç unutamam. finali güzel bağlanmış.
Spoiler:
Galaxia'nın sezon sonunda Usagi'ye kızların aslında hiç ölmediği, her şeyin yalnızca bir şaka olduğuna dair bir illüzyon gösterdiği sahne çok etkileyiciydi.

Çizimleri öncelere kıyasla gelişme göstermiş.

Kötü Yanları:
İyi yanları bol bu sezonun şüphesiz kötü yanları da mevcut.
Spoiler:
Mesela ben Usagi'nin tüm o saflığını koruyarak Seiya'yla hiç ilgilenmemesini beklerdim. doğru, zaten pek karşılık verdiği de söylenemez ama yine de mesela Seiya'nın onu öptüğü sahnede engel olabilirdi, daha bağlı olabilirdi Mamoru'ya, sevgisi hiç lekelenmemiş olurdu böylece.

Bana sorarsanız Seiya Mamoru'nun yerini tutamaz.
Ama bu görüşler objektif yorumlar değil tabii, benim kişisel düşüncelerim. Bunun dışında kendi tarzı içinde kötü bir yanı yoktu herhalde, oldukça farklı bir sezondu.

Sonuç:
Ben her ne kadar bu sezon diğerleri arasından hikayesi bakımından sıyrılmış ve değişik bir yere oturmuş olsa da Saliormoon S sezonunu daha çok sevmiştim.Yazar: Sena
Tarih: 11/02/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.67

Genel:
Hiç şüphesiz Sailor Moon'un en güzel sezonu.

İyi Yanları:
İlk sezonlarla kıyaslandığında çizimlerde göze batılır bir gelişme var. Ayrıca, en başta Usagi olmak üzere tüm karakterler daha bir olgunlaşmışlar. Seiya ve Usagi'nin ilişkisi çok güzeldi. Star Lights müzikleri de öyle. Chibi chibi çok sevimli. Bana göre, ChibiUsa'nın bu sezonda olmaması da iyi olmuş

Kötü Yanları:
Bence yok.

Sonuç:
Bu sezonu birçok kez izledim ama yine de hep son bölümlerinde ağlamadan edemiyorum. Bu sezonu bence herkes izlemeli.Yazar: Ecush
Tarih: 31/01/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Çizimler diğer sezonlara göre süper bir değişim ve güzelleşme içinde. Yeni gelen savaşçılar ve Mamoru'nun olmaması sezona daha bir heycan, duygusallık, romantizm katmış.

İyi Yanları:
Sailor Moon'nun ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Mamoru'nun olmaması yerinde olmuş. Müzikler Sailor Starların gelmesiyle çok daha güzel. Ayrıca, tam yerinde kullanılması ve bütün duyguyu yansıtmasıda başarılmış.
Spoiler:
Usagi'nin başka bir aşkın içinde kendini bulması ve yaşadıkları mükemmel anlatılmış.


Kötü Yanları:
Kötü yanları yok.

Sonuç:
Mükemmel bir sezon. Mutlaka izlenmeli. Sevgi, arkdaşlık, aşk hiç bir sezonda böyle güzel, çarpıcı olmamıştı. Çok duygu yüklü ve romantizm içerikli bir sezon.Yazar: umino_seishou
Tarih: 24/01/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Sailormoon, izlediğim animeler arasında en iyi bulduğum animelerden. Bu sezon, bu animenin, bence en iyi sezonu; çünkü çizimleri, Star Lights müzikleri ve müthiş bir finali var.

İyi Yanları:
Karakterlerin tasarımları çok iyi yapılmış. Müziklerine de diyecek söz bulamıyorum. Hepsi tekrar tekrar dinlenebilecek türde. Konusu bakımından, küçük büyük herkese hitap ediyor. Ayrıca bu sezonda romantizm de çok güzel işlenmiş.

Kötü Yanları:
Bu sezonun kötü bir yanını bulamıyorum.

Sonuç:
Bu animeyi herkese öneririm. Sailormoon izlenmesi gereken animelerden biridir. Özellikle finalini çok seveceksiniz. Bundan eminim... :)Yazar: Dolunay
Tarih: 22/01/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Sailor Stars, pek çoğunun olduğu gibi benim de favori sezonum. İzlediğim ilk animenin ve de ayrıca en sevdiğim animeye yakışır bir final sezonu.

İyi Yanları:
Star Lights'ın şarkıları çok güzel. Hikâye ve konu da harika, Usagi ve Seiya ilişkisi ise olağanüstü. Mamoru ve Seiya arasında seçim yapmak çok zor. Hele Mamoru'nun mektup göndermemesinin sebebini bilmediğimiz düşünülse de karar verilemiyor. Onun dışında kötü karakterler de çok güzel.

Kötü Yanları:
Göze batan bir kötü yanını bulamıyorum.

Sonuç:
Sailormoon zaten en iyi animelerden biri. Bu sezon bence en iyi sezonu. Muhteşem bir finali var. Herkes izlemeli.Yazar: Sailorlight
Tarih: 15/01/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Sailor Moon'un son ve en güzel sezonu. Kelimenin tam anlamıyla müthiş bir sezon... Ayrıca müthiş bir final bölümü var.

İyi Yanları:
İyi yanları saymakla bitecek gibi değildir. Öncelikle bu sezonda önceki sezonlardan tanıdığımız bütün savaşçılar bulunmaktadır. Ayrıca aralarına üç yeni savaşçı daha katılmıştır. Diğer iyi yanları ise şunlardır:

—Seiya ile Usagi nin ilişkisi öyle müthiştir ki Mamoru yu bile unutabilirsiniz.
—Starlights ın müzikleri bir harikadır. Bir yerlerden bulup dinlemenizi tavsiye ederim.
—Ayrıca kötü karakterler bile harikadır. Özelliklede Galaxia'nın iyi olan hali bir harikadır.
—Chibi chibi ise çok tatlıdır. Ayrıca chibi chibi'nin hikâyesini öğrenmek için meraktan çatlarsınız. (Ama bu benim şahsi fikrimdir.)

Kötü Yanları:
Bu sezonun kötü yanını bulmak gerçektende imkânsızdır. Tek kötü yanı Sailor Moon'un artık bitiyor olmasıdır.

Sonuç:
Sonuç olarak mükemmel bir sezondur. Tekrar tekrar izlenebilir.Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Bubble
2. Kimetsu no Yaiba
3. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
4. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)
5. Belle: Ryuu to Sobakasu no Hime
6. Evangelion: 3.0+1.0: Thrice Upon A Time
7. Yuukoku no Moriarty

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Stone Ocean
2. Steel Ball Run
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2022 Anime.GEN.TR