Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Ganbare Genki Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Ganbare Genki

Yazar: deathcomxl
Tarih: 29/04/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.67

Genel:
80 ve öncesi doğumluların en çok sevdiği animelerden birisi olsa gerek. Bunun gibi birde conan vardı. miyazaki ustanın eserlerinden bir anime. ikiside dönemin gerçekten unutulmaz eserlerindendir. Genki kahramandır, asil bir karakter çizilmiştir. onurludur. unutulmaz sahnelerle doldurulmuş ama tv yapımcıların anlamsız sıralama şekilleri yüzünden küçük yaştaki çocukların hangi bölüm kaçıncı sıra diye düşündüğü ve merakla beklediği nadir animelerdendir. tamamiyle kendine özgü harika bir senaryoya sahiptir.

İyi Yanları:
Çizimlerin kendine has kalitesi. konusunun kendine has kalitesi, açılış ve kapanış müzikleri. Karakter o kadar azimli çizilmişki, unutulmaz sahnelere eşlik ediyor. kimisi tren sahnesini unutmuyor, kimisi babasının eziyetinden kurtulmak için dayak yiyormuş izlenimini. benimde unutamadığım sahnelerden birisi ise dedesinin yanına yerleştikten sonra okuldaki arkadaşlarının sandalyesine koyduğu raptiyelerin canını acıtmaması. çünkü sandalyeye sadece oturmuş gibi görünüyor ve sandalyeye oturmuyordu. arkadaşlarından birisi sandalyeye tekme attığında sandalye altından kayıp gidiyor ama o pozisyonunu hiç bozmuyordu.

Kötü Yanları:
kötü yanı ise sonunu asla izyememiş olmam. çünkü tv ler çok aptal bir yayın akışı yapıyorlar ve okula giden gelen öğrencilerin izlediğini unutup sadece izletmek için yayınlatıyorlardı. kendi adıma bu animeyi sırasıyla izleyememekten ve sonunu izleyememekten çok üzgünüm. ayrıca hiç bir yerde gerek türkçe gerek fansub olarak temin edememekteyim. temin eden kimselerde bu animeyi nette paylaşmamakta.

Sonuç:
animenin hiç bir suretle paylaşılmaması yeni izleyicileri kaçırmasına sebep oluyor.

keşke bir kaç sezon devam eden bir anime olsaydı. o kadar saçma sapan animeler kaç seri halde yayınlanıyorken ganbare genki gibi bir animenin yayınlanmaması çok üzücü.Yazar: valkryei
Tarih: 03/02/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Daha doğum esnasında annesini kaybeden, daha sonra da ağır bir boks maçının ardından babasını da yitiren ufak bir çocuğun hikâyesi.

İyi Yanları:
Seride gözünüzün gördüğü her çizim ve her ayrıntı elle çizilmiştir. Kullanılan renkler ve müzikler de serinin kurgusuyla güzel bir uyum içindeler. Hikâye ve konu tamamıyla orijinal, hiçbir yapımdan esinlenme veya etki altında kalınmadan hazırlanmış. Drama sahneleri ve karakterlerin duyguları o kadar güzel bir biçimde tasvir edilmiş ki ister istemez kendinizi o esnada hüzünlenmekten alıkoyamıyorsunuz.

Kötü Yanları:
Bilgisayarın anime sektörüne girmesiyle çizimlerde çok büyük değişimler meydana gelmiştir ve dolayısıyla gözlerimiz bu serideki çizimlere pek alışamıyor. Hikâyedeki drama sahneleri küçük yaştaki izleyiciler için anlamsız geleceği düşüncesindeyim. Şimdi izlediğimde gözlerimin dolu dolu olduğunu fark ediyorum. Seri karakter bakımından pek fazla zengin değil, zira ara ara gördüğümüz ve ana karakter üzerinde bir şekilde etik bırakan karakterler daha sonraları geldikleri gibi ani bir şekilde hikâye dışı bırakılmış.

Sonuç:
Ben ve yaşıtlarımın bu anime kültürü ile tanışmasında büyük katkısı olan bir yapımdır. Gerek konu gerekse hikâyenin işlenişi konusunda herkesin mutlaka ve mutlaka bu seriyi görmesi gerektiğine inanıyorum. Herkese yönelik bazı dersler bulunuyor. Final bölümüne doğru artık macera bitti diye düşünürken, seri finali ile olaylar hiçte istemediğiniz şekilde sonuçlanıyor diğer bir değişle sonuçlanmıyor. Hikâye açık bırakılmış bir şekilde son buluyor.Yazar: Benertos
Tarih: 02/01/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.17

Genel:
Ölen babasının yolundan giden yetim bir çocuğun boks hayatında kendini geliştirmesini anlatan çok duygusal ve gerçekçi bir anime.

İyi Yanları:
Tren yolcularını imkansız gibi görünse de görmeyi başarmıştır (çok isterseniz olur), arkadaşı boksu yediği dayaklardan kaçmak için öğrenmiştir (boks savunma sporudur), fakat dayak yediği izlenimini veriyor ki dayak atan babası tatmin olsun (herşey göründüğü gibi değil, her duruma adabte olabiliriz).

Kötü Yanları:
Sonunun olmaması çok kötü olmuş, bu anime daha birkaç sezon getirirdi. Herşey havada kaldı, hapiste kalmış dövmeli adam, kendi yetişkinliği,...

Sonuç:
En sevdiğim çizgi film olmasına rağmen seyrettiğime en çok hüsran olduğum anime olmuştur. Bir hikayenin sonunun olmaması çok önemli ve güçlü bir konu malzemesi var. Neden sonlandırdılar anlamadım.Yazar: Realknight
Tarih: 09/11/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 6
Video: 7
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Belli bir yaş grubuna hitap eden, bazı bölümlerde oldukça üzüleceğiniz, boksu sevenlerin kaçırmaması gereken, son bölümü bitirdiğinizde benim gibi, olmayan 36.bölümü arayacağınız en çok ta Mishima ile Yuko senseiyi özleyeceğiniz bir başyapıt.

İyi Yanları:
İnanılmaz hikayesi, karakterlerin doğal anlatımı, O dönemin Japonyası'ndan kırsal kesimden kesitler içermesi, başarılı karakter seslendirmeleri, mükemmel karakterler.

Kötü Yanları:
Müzikleri daha iyide olabilirdi özellikle, açılış ve kapanış, sonu animede yarım bırakılmış herkesin beklediği büyük kapışmalar yok, bazı bölümler fazla hüzünlü.

Sonuç:
80 kuşağının [ben dahil:)] severek izlediği büyük ihtimalle, boksu konu alan ve bize sevdiren, fransızca açılışı insanı gaza getiren yegane Başyapıtlardan. yıllar geçsede unutulmayacak olan ve yeni kuşak tarafından da mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR