Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Shingetsutan Tsukihime Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Shingetsutan Tsukihime

Yazar: arcueid
Tarih: 10/09/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.67

Genel:
küçükken geçirdiği bir kaza nedeniyle hafıza kaybına uğramış ve evinden uzağa gönderilmiş shiki tohno'nun, babasının vasiyeti üzerine evine dönmesini konu alan bir anime. bu dönüş sırasında karşılaştıkları, geçmişiyle ilgili gerçekleri öğrenmesine ve kendini doğaüstü olayların içinde bulmasına sebep olacaktır. aile içi sırların olduğu, vampirler ve romantizm üzerine kurulu bir seri.

İyi Yanları:
karakterler ve konu oldukça hoş. bir bölüm izledikten sonra diğerine geçmek istiyorsunuz, sıkıcı sahneler yok denecek kadar az.
müziklerineyse diyecek yok, özellikle giriş parçası dikkat edilesi.

Kötü Yanları:
böylesine bir konunun bu kadar az bölümde anlatılmaya çalışılarak heba edilmesi kadar büyük bir yanlış yok. bölümler biraz daha uzatılsaydı olaylar daha iyi oturabilirdi.
[spoiler]
depresyona itecek bir sonu var. etkisinden kurtulamadım epey. [/spoiler]

Sonuç:
"vampir mi? öğk ığk böğk " tepkisi veren izleyicilerin dahi sevebileceği türden.
aksiyon, sırlar, hafıza kaybı, romantizm . . oldukça çeşitli bir anime yani. kesinlikle izlenmeli.Yazar: happyface
Tarih: 04/05/2009

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 8
Hik.-Anlat.: 5
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 7.00

Genel:
izlerken fena değil, ama hafızada çok da yer etmeyecek bir yapım.

İyi Yanları:
konusu ilginç. çizimlerini çok beğenmiştim, bir de kısa olması iyi olmuş bence :P

Kötü Yanları:
çok sürükleyici değil, ara ara sıkıldığımı hatırlıyorum. bir de gerçekten izledikten sonra akılda pek bir şey bırakmıyor.

Sonuç:
izlense de olur izlenmese de.Yazar: mokinag
Tarih: 06/08/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 7
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.17

Genel:
İçerik olarak gayet güzel bir anime. Buna rağmen bana beklediğimi vermedi ama yine de izlemeye değer. Konu gayet güzel, tek yanlış konunun doğru işlenmemesi diğer yorumcuların da söylediği gibi. Hem heyecanlı hem de çok sakin diyebilirim.

İyi Yanları:
Shiki’nin geçmişini senarist gerçekten güzel yaratmış. Karakterler arasındaki bağlantılar tam olarak anlaşılmasa da hikaye güzel planlanmış. Karakterler tamamen güzelliklerle donatılmamış. Mesela Shiki’yi ne kadar çok seviyorsam o kadar çok da sinir olmuşumdur ona. Bu gerçekçi olmuş. Shiki’nin vampirlerle ilk karşılaşmasında yaşadığı korku da yüzüne iyi yansıtılmış, abartı yok. Karakterler güzel. Seslendirmesi de iyi. Arka plan müziklerine de bayıldım. Çok nostaljik bir hava vermiş animeye.
Kapanışı çok ilgimi çekmese de açılışı güzel yapılmış. Özellikle gökten düşen heykelciğin anlamını fark ettikten sonra size daha da güzel geliyor.
Çok epri yok, ama böyle bir animeye de böylesi güzel.

Kötü Yanları:
Diğer izleyenlerin dikkatini çektiği gibi benim de dikkatimi çeken şu: konu yanlış işlenmiş. Ara ara geçmişe dönmesi güzel, ama olay sırasını tam olarak kavramanız zor oluyor. Benim aklımda hala soru işaretleri var. Seri daha uzun olsaydı böyle kestirip atılmış gibi olmayabilirdi. Belki diğer bölümlere daha anlaşılır biçimde hikâye yayılabilirdi.
Bir de şu romantizm sahneleri, gereksiz yere konmuş sanki animeyi cıvıklaştırmış. Çok abartılmadığı takdirde önemli değildi. Ama biraz saçma olmuş.

Sonuç:
Kötü yanlarına rağmen bence izlemek zaman kaybı değil. Ben beğendim. Shingetsutan Tsukihime’nin etkisi ile Fate/Stay Night ile Kara no Kyoukai’yı da izlerim herhalde.Yazar: capsicum
Tarih: 07/05/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Sürükleyici konusuyla kendini heyecanla izleten animelerden biri. Fate/stay night'la aynı evrende geçmesi ve ikisinin de Type-moon'un oyunlarından uyarlanmasından dolayı ilgimi çekti ve izledim. Ama maalesef Tsukihime'den beklediğim şeyleri bulduğumu söyleyemeyeceğim. Aslında mükemmel bir konusu olmasına rağmen gerçekten konuya yazık etmişler.

İyi Yanları:
Çizimleri, melodi ve müzikleri güzeldi.
Shiki'nin geçmişi ile ilgili anıları vs. güzel anlatılmış, izlerken ne olacağını tam olarak kestiremiyorsun.

Kötü Yanları:
İçindeki romantizm hiç olmasa daha iyi olurdu ya da romantizm daha iyi bir şekilde yapılabilirdi veya anime en azından 5-6 bölüm daha uzatılarak daha derli toplu gelişim ve sonuç sağlanabilirdi.

Sonuç:
Tabi sonuçta bu türden hoşlananlara tavsiye edebileceğim güzel bir anime.Yazar: beyazm
Tarih: 05/05/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.67

Genel:
Kendini bulmaya başlayan bir lise öğrencisinin karşılaştığı gariplikler ve geçmişini hatırlamasını konu alan Type-moon'dan bir anime daha, genel olarak anime çok kısa tutulmuş ve diğer yorumcuların da dediği gibi konu harcanmış, olayların gelişimlerini yakalıyamıyorsunuz ve daha geniş anlatılması gereken konular 1-2 bölüme sıkıştırılmış hissine kapılıyorsunuz. Ayrıca aksiyon yönünden zayıf olmasının yanında içerdiği romantizm'in ne olduğunu anlamadan başlayıp sonuçlanması da kurgusuzluk hissi veriyor. Fate/stay night ile kıyasladığımda bu daha acemice yapılmış bir anime gibi düşünüyorum.

İyi Yanları:
Heyecan verici ve kendini izletiyor olması. Açılıştaki melodi de artı puan.

Kötü Yanları:
çok kısa ve dolayısıyla güzel konu ve yakalanan temponun malesef harcanması.

Sonuç:
izlemenizi öneririm. Tabi beklentisiz.Yazar: hero_44
Tarih: 13/02/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 9.17

Genel:
Bende Fate Stay Night animesini izledikten sonra bu animeyi siteden arastırıp buldum.Bir gece yarısı 3 saat icinde seriyi indirip izledim. Film bekledigim gibi güzel cıktı.Fate Stay Night gibi benzer bir aşk örgüsü tutturulmuş seriye ama ne yazıkki yazarlar seriyi yine aynı sekilde bitirmeleri hoş olmamış.

İyi Yanları:
Karakter cizimleri ve grafikler oldukca iyi. Duygusallıktan hoşlanıyorsanız dramatik bir son olmuş.Ana karekterimiz Shiki'nin gecmisi ile yüzleşmesi ve kendi öz kimligini bulması hikaye icine yansıtılması güzel olmuş.

Kötü Yanları:
Filmin en kötü yanı kısa olması bence.Koca olay örgüsü 12 bölümde son buluyor.Hikayenin son bulması duygusal yönden bende düş kırıklıgı yarattı.Hikaye başlarken gördügümüz olay örgüsü ve düşmandan sonra Shikin üvey kardesinden baska bir düşmanla karsılaşmamaları sıkıcı olmuş biraz.

Sonuç:
Genel olarak zevkle izledigim izlerken duygulanıp güzel bir anime olmuş.İzleme fırsatı bulursanız mutlaka izleyin.Yazar: Edea
Tarih: 06/06/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.50

Genel:
Fate/Stay Night'a duyduğum büyük sevgi yüzünden izlemeye karar verdiğim anime. Zira iki anime de Type-Moon firmasının oyunlarından uyarlama ve olaylar aynı dünyada geçiyor. Sanatsal bir anlatımın, hareketten çok duygunun ve kuşkunun ön planda tutulduğu bir olay örgüsü animenin en belirgin özellikleri.

İyi Yanları:
Müzikleri muhteşem. Özellikle girişteki The Sacred Moon harika olmuş.
Çizimler çok iyi. Genelde sarı-kahverengi tonlarının hakim olduğu bir ortam var ama bu hiç rahatsız etmiyor. Aksine, başarıyı artırıyor.
Hikaye iki yönde ilerliyor. Shiki'nin bugün yaşadıkları hikayedeki macera ve korku kısmını oluştururken geçmişi gerilimi ve dramı taşıyor. Hem geleceği, hem geçmişi, hem de geçmişin karakterlerin kişisel ve fiziksel yapılarında oluşturduğu değişiklikleri merak ediyorsunuz.
Neredeyse finale kadar akılları karıştıracak bir sırrı çözmeye çalışıyorsunuz.

Kötü Yanları:
Aslnda derinine bakıldığında Tsukihime'nin çok esaslı bir hikayesi var. Shiki'nin geçirdiği kaza, kurtuluşu, gördüğü çizgiler, gözlükler.. Hem bunlar sadece olayların doğuş noktası. Ancak maalesef bu denli büyük bir kaynağı kullanmayı bilememişler. Olay örgüsünü irdelemek yerine bakışlara, anlık duygulara, arka plan çizimlerine önem verilmiş hep. Bir sanat filmi izliyor gibisiniz. Ama hikaye bu denli bir sanatsal anlatım için çok fazla gerilim ve heyecan unsuru barındırıyor. İkisini dengeleyemedikleri için güzelim hikayeye kıymışlar.
Spoiler:
Seriye başladığınızda konunun bir vampir hikayesi üzerine kurulmuş olduğunu görüyorsunuz ama 12 bölüm boyunca en az gördüğünüz şeyler düşman vampirler.
Tam "Şimdi oldu, işte şimdi heyecanlı bir şey göreceğim!" derken olaylar yine yavaşlıyor ve heyecanınız sönüp gidiyor. Sadece 12 bölüm olması da bu başarısızlığın etkisini artırmış. Daha yeni yeni havaya girmişken "pat" diye bitiyor.

Sonuç:
Güzel çizimler, harika müzik, maalesef hak ettiği şekilde işlenememiş çok güçlü bir hikaye. Yine de izlenmeyi hak ediyor.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR