Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho Hakkında Yorumlar

Anime'nin Adı: Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho

Yazar: ramelow
Tarih: 05/07/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.00

Genel:
Makoto SHINKAI nin kendi yazdığı, kendi yönettiği animasyonlarını kendi hazırladığı bir başka klasik daha The Place Promised in Our Early Days, Beyond the Clouds. Yine senaryosunu kendi yazıp yönettiği ödüllü anime Byousoku 5 Centimeter gibi The Place Promised in Our Early Days, Beyond the Clouds ta da kendi imzasını görüyoruz.İnanılmaz bir görsel şölen yaşatıyor izleyisine yönetmen Makoto.Çizimler, ışıklandırmalar renkler ve doğa manzaraları ;özelikle de bulutları animasyona dökme başarısı bence harika.Detaylar ve detayları izleyenlerin bakış açısına sunma şekli gerçekten çok güzel.Yalnız bu sefer insan psikolojisine çok fazla derinlemesine dalmadığı, romantizm ve drama biraz daha fazla ağırlık verdiğini söyleyebiliriz kanımca.Aslında yönetmen Makoto önceki eserlerine nazaran psikolojik yönü biraz daha hafif daha yalın ama izlenebilirlik oranı daha yüksek bir eser yapmaya çalıştığından tempoyu filme tam olarak yayamamış sanki.Filmin yarısını biraz fazla ağır geri kalanınıda özelliklede sonlarını biraz fazla hızlı bir tempoyla sunmuş izleyicisine.Fakat dram seyretmeye dayanamayan daha çok iyi sonla biten romantik yapımlardan hoşlananlar için bu anime bence daha değerli.Her ne kadar içinde dram da barındırsa
Spoiler:
sonunda tatmin edici ve sevenlerin kavuştuğu bir sonun olması dram sevmeyenleri de memnun edecektir.
Konu olarak Hiroki,Takuya
Sayuri adlı üç arkadaşın ortaokuldayken devasa yükseklikteki bir kuleye birlikte uçarak gitmek için birbirlerine verdikleri bir söz ve aralarından Sayuri'nin gizemli bir uyku hastalığına yakalanmasıyla ayrılmaları fakat daha sonra Hirokinin ve Takuyanın, Sayuriyi yakalandığı uyku hastalığından kurtakmak ve verdikleri sözü tutmak için kuleye yaptıkları yolculuğu anlatıyor.

İyi Yanları:
İzleyicisine anlatmak istediklerini yansıtabilmesi,yaşattığı görsel şölen,çizimlerdeki ustalık detaylara bakış açısı ve bunu izleyenlere sunma başarısı çok ağır olmayan ama kesinlikle basitde olmayan anltamak istediklerini izleyenlere anlatma başarısını gösteren konusu.Ve birde güzel bir sonunun olması.

Kötü Yanları:
İçinde dramda barındırdığından ve anlatılan olayların anlatılış şeklinden de kaynaklanması sebebiyle çok kötü bir yanı değil ama bence tempoyu filmin geneline doğru olarak yayamamış olması başların fazla ağır,sonlarında yani olayların sonuç bölümününde biraz fazla hızlı tempoda olması bu filmin en göze batan yönü.

Sonuç:
Makoto SHINKAI bu güzel filmini seyretmemek dram ve romantizm sevenler için kayıp olur düşüncesindeyim.Yazar: valkryei
Tarih: 23/04/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 9
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.67

Genel:
İlk gözümüze çarpan filimdeki çevre tasvirleri oluyor ve hemen aklınıza (Byousoku 5 Centimeter) geliyor. Bunun yanında filmi izlediğinizde ve tuhaf finaline doğru ilerlediğinizde çok daha ortak yönler olduğunu görüyorsunuz.

İyi Yanları:
Filmin çevre çizimleri özellikle de bulut, su ve güneş çizimler tam anlamıyla muhteşem bir görsellik sunuyor. Bu görselliğe birde filmin müzikleri de eklenince gerçekten doyumsuz bir keyif alıyorsunuz. Filme başladığınızda belki hikâye sizi pek cezp etmeyebilir ancak ilerleyen süre boyunca, kendinizi nasıl olup ta filmin atmosferine girdiğinizi anlayamayacaksınız. Kurgu ağır ilerleyen bir hikâye ye karşın çok iyi bir şekilde hazırlanmış…

Kötü Yanları:
İşin aslı görsellikten ve müzikten tam not alan bir yapım nasıl olurda karakter çizimlerinden düşük not alır ilginç geldi doğrusu. Bir diğer ayrıntıda konuda bir eksiklik bulunuyor olması olayların nasıl baş gösterdiği hakkında bir açıklama bulunmuyor olması. Buna paralel kurguda yer alan zaman dilimleri arasında yaşananlar hakkında hiçbir bilgi verilmiyor ve siz sadece olmuş bitmiş bir filmi izler hale geliyorsunuz. Son bir nokta da ışık olayının gereğinden fazla kullanılması diyebilirim, genelde rahatsızlık verici boyutta oluyor…

Sonuç:
(Byousoku 5 Centimeter) izlediniz ve çizimlerini beğendiyseniz gönül rahatlığıyla size bu filmi önerebilirim. Nitekim aynı kaliteli çizimlere sahip, belki hikâye size pek eğlenceli gelmeyecek ama görsel ve işitsel açıdan tatmin edici bir film. İzleme listenizde ilk sıralarda yer alamsı gerektiğini öneriyorum…Yazar: Cynthia
Tarih: 31/08/2008

Yoruma 2 kişi oy vermiş. 1 kişi (%50) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 10
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 8.83

Genel:
"5 Centimeters Per Second"un yapımcısı Shinkai Makato'nun romantizm, drama ağırlıklı bir filmi daha.

İyi Yanları:
5 Centimeter tarzı psikolojik, duyguların ön plana çıktığı filmleri çok severim. Bu film de bu açıdan beni yüz üstü bırakmadı. Müthişti =)

Animasyona bayılıyorum. Hayatımda gördüğüm en iyi animasyon Shinkai Makato filmlerinde, ve bu filmde de mevcut.

Üç karakterin gençliklerindeki bağları çok iyi anlatılmış. Kendinizi orada hissediyorsunuz. :)

Kötü Yanları:
Karışık bi' filmdi. Ortalarında sıkıldım. Ayrıca geçmiş-gelecek zaman arasında çok gidip geldi. Ne oluyor anlamadım.

Soru işaretleri var kafamda. Kule neden yapıldı, onu geçtim bu kadar uzununu nasıl yaptılar.

Sonuç:
5 Centimeter'i sevdiyseniz, buna da bakmakta fayda var derim.Yazar: hero_44
Tarih: 23/06/2008

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 3 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 9
Video: 9
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Genelde anime serielrinin filmlerini izlerim.Bu tarz filmlere başlamayı kendimce zor buluyordum.Ama filme başladıktan hemen sonra verieln çevre tasvirlerine bayıldım.Cevre ve mekan cizimleri son derece güzeldi ama karakter cizimleri cevreye oranla bir soluk kalıyordu.Hikayenin işleniş sırası ve karakterler arası baglar son derece etkili bir şekilde yansıtılırken.Psikolojik tarzda yogunlaşan romantizm ve arkadaşların kaybettikleri anıları geri hatırlama çabaları ve verdikleri sözlere yeniden baglanmaları güzel işlenmiş.Müzikleride son derece doyurucu.Kapanış sarkısıda sürekli dinlernir cinstendi.Seri finalinde yeterlib ir sonla noktalanması + puan sayabiliriz.

İyi Yanları:
Yukarıda

Kötü Yanları:
Hiakeyedi bazı soru işaretleri kafamda epey yer edindi.Öncelikle kule neden yapıldı ve nasıl yapıldı pek fazla bilgi yok.Bu kadar yüksek bir kulenin yapılması mantıklı gelmedi bana.Gecenlerde izledigim Noein adlı seride oldugu gibi paralel boyutlar ve kuantum fizigi üzerinde yogunlaşılırken romantizm ve dram daha ön plana cıkarılmış.Kuzey birliginin yıllardır yaptıgı bu çalışmaya tüm dünyanın bu teknolojiye yaklaşamamasıa yrı bir soru işareti.bunalr bu akdar nasıl gelişebildi serusu aklıma geliyor.Kule ile Sayuri arasındaki ilişki akılda cok fazla soru işareti bırakıyordu.

Sonuç:
İzlenebilecek güzel bir film demessek ayıp olur.Yazar: capsicum
Tarih: 16/05/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 0 kişi (%0) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 9
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 7.83

Genel:
Oldukça sürükleyici ve seyirciyi ekrana bağlayan güzel romantik-dramatik bir anime.
Üçünün arkadaşlığı gayet iyi işlenmiş.
Tasarım ve görüntü oldukça iyi.
Finali de yeterince tatmin edici diyebilirim.

İyi Yanları:
yukarıda.

Kötü Yanları:
Sanırım hikaye anlatımı biraz zayıf kalmış,
bazı yerlerde kafada soru işareti bırakıyor.

Sonuç:
Zaten Makoto SHINKAI'nin yaptığı filmler tarz olarak birbirine benziyor. Bazı şeyler için Fazla beklenti içine girmeden izlemenizi tavsiye ediyorum.Yazar: Edenknight
Tarih: 26/02/2008

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 8
Video: 10
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 7
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 7

Genel: 8.17

Genel:
Geleceğin Japonya'sında büyük bir savaşın ardından ülke ikiye ayrılmış, Hokkaido adasına inanılmaz boyutlarda uzayıp giden bir kule inşa edilmiştir. Ana karakterler olan iki lise öğrencisi ise yaptıkları çift kişilik planörle bir gün oraya uçma hayalleri kurmaktadırlar. Ana karakterin hoşlandığı kızın da aralarına katılmasıyla olaylar karmaşıklaşır ve yıllara yayılan serüvenleri başlamış olur. Bu şekilde özetlenebilecek olan öyküsü temelde basit olsa da her Shinkai Makato filminde olduğu gibi bu konunun işlenişi de birinci sınıf ve filmi sonuna kadar sürüklemeyi başarıyor.

İyi Yanları:
Üç karakterin arasındaki karmaşık ilişkileri ve birbirlerine verdikleri sözün oluşturduğu bağlılık, sadakat ve dostluk üzerine olan ana tema çok iyi işlenmiş. Shinkai Makato filmlerinin en belirleyici özelliği olan enfes “artworkler”, gerçekçilikle sanatsallığı birleştiren arka planlar yine göz kamaştırıyor. Başarılı karakter ve çevresel animasyonlar da atmosferi büyük ölçüde destekliyorlar. Tam yerinde giren TENMON imzalı müzikler ise yine çok başarılı. Aşkın ve bağlılığın, mücadele sonunda gelen başarının övülmesi ise, izleyicileri için filmi anlamlı kılan özelliklerin başında geliyor.

Kötü Yanları:
İlk yarısı çok durgun giderken ikinci yarının fazla hızlı akması izleyiciyi biraz zorlayabiliyor. Bunun dışında teknik olarak kusur bulamadığım yapımın görünürde bariz bir eksisi yok ama melodram dozunun düşürülüp bazı politik mesajların sivriltilmesi uygun düşebilirdi (bu tabii ki yönetmenin tercihi ve saygı duyulması gerekir)...

Sonuç:
Hüzünle sevinci harmanlayan belki de en pozitif Shinkai Makato filmi. Diğer filmlerinin aksine daha iyimser olan genel tonunun dışında finali de oldukça tatmin edici bir yapım, muhteşem görselliği bile izlemeye yetecekken iyi işlenmiş olay örgüsü de filmi oldukça başarılı kılıyor. Hemen herkese tavsiye edebilirim rahatlıkla.Yazar: beyazm
Tarih: 26/02/2008

Yoruma 3 kişi oy vermiş. 2 kişi (%66) yorumu faydalı bulmuş.

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 7.33

Genel:
İlk baktığımızda 3 okul arkadaşının birlikte geçirdikleri zamanları ve yapmayı söz verdikleri ama yapamadıkları şeyleri ve bunların yıllar geçse de içlerinde kalmış olmasını konu alan bir film. Ama daha sonra yalnızlığı da anlatan ve ayrılan bu arkadaşların kendi yaşamlarından kesitler veren ve verdikleri söz için tekrar bir araya gelmelerini konu alan bir animasyon. Tabi verilen sözlerin içte kalmışlığıyla bir de sevgi ve romantizm de olunca baya duygusal bir film olmuş.

İyi Yanları:
Arkadaşlığı iyi işlemiş, daha sonra yalnızlığı anlatması da etkileyici ve bugünlerde animasyonlarda artan bir zayıf final sıkıntısı olduğunu düşündüğümden bu filmin iyi bir finalinin olmasını da iyi yanlar listesine koyabilirim, bunun yanında loş bir ortamda geçen filmin çevre tasarımları da iyi bence.

Kötü Yanları:
Hikâye anlatımı biraz zayıf, hala anlamadığım bazı bağlantılar var, ama filmin gidişatını o kadarda etkilemiyor diyebilirim.

Sonuç:
Gerilimden ve romantizmden hoşlananlar için iyi bir film bence. Zaten "Byousoku 5 Centimeter" filmiyle bu alanda zirve yapmış bu yönetmenin daha önceki bu yapımını da izlemenizi tavsiye ederim.Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR