Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Lone Wolf and Cub & Darren Aronofsky

  • Yazar: Arda
  • 30/01/2007
Lone Wolf and Cub & Darren Aronofsky Manga sektörünün önemli isimlerinden Kazuo Koike'nin ünlü eseri Lone Wolf and Cub, Amerikan sinemasının büyük yeteneklerinden Darren Aronofsky tarafından sinemaya uyarlanıyor.

IMDb sayfasında 2008 yılına kayıtlı görünen projenin açıklanan yapımcıları arasında Darren Aronofsky'nin önceki filmlerinde birlikte çalıştığı Eric Watson da bulunuyor. Yönetmen, senarist ve yapımcı kadrosu dışında filmle ilgili detaylı bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Kazuo Koike'nin 1970 yılında kaleme almaya başladığı ve 1976 yılında 28 cilt halinde tamamlanan serisi Lone Wolf and Cub ya da orininal ismiyle Kozure Okami, Yagyu klanının iftiraları sonucu onurunu kaybetmiş Shogun celladı Ogami Itto'nun 3 yaşındaki oğlu ile birlikte hayatta kalma ve onurunu geri kazanma mücadelesini konu alan epik bir manga (ya da Koike'nin terci ettiği ifade ile gekikga) serisidir.

Lone Wolf and Cub, yayın hayatı süresince ve yayımının tamamlanmasının ardından, bugüne kadar, 9 adet sinema ve televizyon filmine uyarlanmıştır. Ayrıca, Lone Wolf and Cub'dan uyarlanan 2 adet TV serisi de bulunmaktadır. 1992 yılında vefat eden aktör Tomisaburo Wakayama, Sword of Vengeance serisi olarak anılan 6 Lone Wolf and Cub filminde canlandırdığı Ogami Itto ile özdeşleşerek, Japon sinemasının simgesel figürlerinden birisi haline gelmiştir.

1969, New York doğumlu Amerikalı yazar, yönetmen ve film yapımcısı Darren Aronofsky toplamda yalnızca 60.000 USD maliyetle tamamladığı ilk uzun metrajlı film çalışması Pi (π) ile filmin ilk kez gösterildiği 98' Sundance Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülünü kazanmış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Hubert Selby Jr'ın Last Exit to Brooklyn isimli romanından uyarlayarak kaleme aldığı ve yönettiği ikinci filmi Requiem for a Dream ile filmin ilk kez gösterildiği 2000 Cannes Film Festivali'ndeki katılımcılar ve eleştirmenlerlerin büyük beğenisini toplamıştır. Yalnızca bu iki film çalışması ile büyük bir hayran kitlesi edinen Aronofsky, Amerikan bağımsız sinemasının aranan isimlerinden birisi haline gelmiştir. Uzun bir suskunluğun ve sıkıntılı proje süreçlerinin ardından kaleme aldığı ve yönettiği 2005-2006 yapımı üçüncü filmi The Fountain, ABD'de 22.11.2006 tarihinde vizyona girmiştir. Aronofsky'nin The Fountain projesi ilk kez 2002 yılında basına yansımış ancak başrol oyuncuları ile yaşanan fikir ayrılıkları ve maliyet nedeniyle filmin yapımı 2005 yılına kadar askıya alınmıştır. Darren Aronofsky hakkında, suskun olduğu süre boyunca, pek çok yönetmenlik projesi iddiası ortaya koyulmuş ancak bunlardan hiçbirisi hayata geçirilmemiştir. Bu durum, 2008 yılına kayıtlı son Lone Wolf and Cub projesi ile ilgili olarak belirtilmesi gereken küçük bir ayrıntıdır.   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR