Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Sinemada Anime Keyfi, Ankara 3-4-5 Mayıs 2007

Sinemada Anime Keyfi, Ankara 3-4-5 Mayıs 2007 Bilkent Üniversitesi Animasyon ve Çizgiroman Kulübü, geleneksel "Bahar Anime Gösterimleri"ne devam ediyor.

Kulüp, 2007 bahar sezonunu her hafta düzenlediği anime gösterimlerini School Rumble ile sonlandırıyor.

3-4-5 Mayıs (Perşembe-Cuma-Cumartesi) tarihlerinde 3 gün boyunca 18:00'da Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi FB309 nolu salonda yapılacak gösterimlere katılım ücretsiz olup tüm animeseverler davetlidir.

2006 Bahar Şenliğinde Fullmetal Panic? Fumoffu!'yu gösterilirken bu sene beyaz perdeye School Rumble yansıtılacak.

Animeseverlerden büyük beğeni toplayan School Rumble aynı zamanda TV Asashi tarafından Japonya'nın en beğenilen 100 anime serisi listesinde yer almıştır. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük anime veri bankasına sahip AGT'de 10 üzerinden en yüksek puan ortalamasına sahip (9.96) animelerden birisi olma özelliğini de korumaktadır.

Japonya'da sıradan bir okul olan Yagami Lisesi'nde 2-C sınıfının bir öğretim dönemini anlatan School Rumble, dürüst, mert ve sert mizaçlı fakat bir o kadar da saf bir insan olan Harima Kenji'nin kendisinden daha saf olan sevdiği kız Tenma'yla aynı sınıfta olabilmek için "ne olursa olsun okumalıyım" kararını alması ile başlıyor ve anime sadece Harima'ya bağlı kalmadan tüm sınıfı başrole alarak sizi kahkalara boğulacağınız ve lise yıllarınızı tebessümle anacağınız bir yolculuğa çıkarıyor.

School Rumble, Jin Kobayashi'nin aynı isimli mangasından esinlenerek hazırlandı. Diğer ünlü bir anime Kaleido Star'ın tasarımcısı Hajime Watanabe tarafından tasarlandı ve Shinji Takamatsu tarafından yönetildi.

Şenlik boyunca School Rumble'ın tüm bölümleri gösterilecek. Komedi tarzındaki serinin bölümleri arasında sıkı bir ilişkinin olmaması, ilk bölümleri kaçırsanız dahi sonraki bölümleri izlerken animeden alacağınız zevki kesinlikle engellemiyor.


ULAŞIM


Özel aracınız ile Eskişehir yolun üzerinden Armada'yı ve ATO'yu ve ODTÜ'yü geçtikten sonra Bilkent köprüsüne sağdan ayrılan girişi kullanarak ulaşabilirsiniz. Bilkent Center'daki (REAL) yol ayrımından sapmadan ilerlerseniz Merkez Kampüs'e ulaşacaksınız.

Bilkent'e Ankara'nın bir çok yerinden geçen dolmuşlar ile de ulaşabilirsiniz. Dolmuş ile gelirseniz Merkez Kampüs'e girdikten sonra Kütüphane'de inmek istediğinizi söylerseniz ilgili yerde bırakılırsınız. Sonrasında fakültelerin yer aldığı kompleksten (Eski YÖK başkanı ve Bilkent Üniversitesi'nin kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın heykelini göreceksiniz) yukarı doğru çıkın. Kompleksin güney ucuna vardığınızda sağ tarafınıza Meteksan Market ve Bilkent Merkez Spor salonu olacak, siz sola dönün, Güzel Sanatlar Fakültesi'ne ulaşmış olacaksınız.

Kızılay Güvenpark'tan kalkan Bilkent 111 EGO otobüsleri ile gelirseniz, Ankuva'nın arkasında indikten sonra ön tarafa geçin, nizamiyeyi (kampüs giriş kontrol noktası) göreceksiniz.

Bilkent dışından katılımlarda nizamiyede (kampüs girişinde) kimlik bırakmanız ve anime gösterimine geldiğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Kimliğinizi çıkış sırasında geri alabilirsiniz. Dolmuş ile geldiyseniz kimlik bırakmanız esnasında dolmuş sizi bekleyecektir.

Üç gün boyunca her gösterimde izleyiciler arasında belirlenecek ikişer toplam altı kişiye School Rumble karakteri anahtarlıkları ve figürleri verilecektir.

Güzel Sanatlar Fakültesi önünde gösterim saati başlayana dek bir kulüp temsilcisi bulunacaktır.

Animeyi sinema salonunda izleme keyfini kaçırmayın!   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR