Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Berserk Hakkında Yorumlar

Manga'nın Adı: Berserk

Yazar: merveada
Tarih: 14/07/2014

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 8
Tasarım: 10
Okunabilirlilik: 9

Genel: 9.40

Genel:
Tesadüfen başladığım bir mangaydı.İlk okumaya başladığım mangalardan biridir.Başlangıçta çok fazla savaş sahnesi ve kan olmasından dolayı bu anlamsız bir şekilde savaş ve kanla giden animlerden biri kötüdür muhtemelen dedim içimden.Fakat beni birşey bağladı hiçbir zaman hikayedeki karakterler safi kötü olmaz bu mangadaki ana karakterin yani Gatsın neden kötü olduğunu merak ettim ve bunu öğrenmeye odaklandım daha doğrusu hikaye zaten sizi bu şekilde yönlendiriyor.Daha sonra zaten mangakanın yeteneğini kavrıyorsunuz yüzeyselden katman katman gelişip derinleşen bir hikaye evreni sizi sarıyor.Bu mangada bol bol mitolojik öğelere ve dinsel öğelerden esinlenerek oluşturulan kavramlara rastlayacaksınız.
Aynı zamanda oluşturulan vrende hikayenin oluşturulan dünyanın kendine has bir felsefesi var.Ben çizimlerden çok anlamam ama şu halimle bile çizimlerinin usta işi olduğunu çok ince işçilik olduğunu ve her bir sayfanın detayla işlenmiş olduğunu söyleyebilirim.Eğer bu mangaya bir renk verecek olsaydım ona gri derdim hem dünyasına hm karakterlerine baktığınızda ne iyi ne de kötü diyebilirsiniz.Bu arada kalmışlık hissini de köküne kadar işlemiş Kentaro Miura.Burası karanlık bir evren baş karakter iki evren arasına sıkışmış bir karakter ve bu sıkışıklığı manganın her sayfasında görebilirsiniz.

İyi Yanları:
Özetle çizimleri detaylı ve iyi oldukça kamaşık bir yandan dabütünlüğünü kaybetmemiş bir hikaye evrenine iyi bir felsefeye sahip bu eser.
Bu arada söylemek için doğru yer olmayabilir ama animesinin müzikleri çok güzel insanın içine işliyor.

Kötü Yanları:
Bir ana karakterin çok çok güçlü olması insanda içten içe bir soğukluk doygunluk hissi yaratıyor.Bu hem Gats için hem hikayenin bir diğer önemli karakteri Grifitth için görüyoruz ama yazar yine de bunu bir şekilde aşmayı başarmış.

Sonuç:
Mutlaka okunup bir yandan da üzerine düşünülmesi gereken bir manga.Yazar: SeRkAnnn
Tarih: 24/04/2013

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
Okunabilirlilik: 9

Genel: 9.60

Genel:
HARİKA.Şimdiye okuduğum en iyi mangalardan biri ve en sevdiğim manga.Hikaye şöyle:
Guts, ağaca asılı ölü bir bedenden doğmuş; tesadüfen bir grup savaşçı tarafından kurtarılmıştır. Küçüklüğünden beri boyundan büyük kılıçlarla beraber olduğu grupla savaştan savaşa sürüklenen Guts’ın yolu, günün birinde Band of Hawks adlı oldukça yetenekli bir savaşçı grubu ve liderleri Griffith kesişir.
Baştan söyliyim oldukça siddet ve cinsellik içeriren seinen bi mangadır.Şiddet ve kan ve cinsellik içeriklerinden hoşlanmayan manga severlere tavsiye etmem.

İyi Yanları:
*Ahhh hikaye.Hikaye harika çok iyi kurgulanmış ve neler olacağını kestirmek mümkün değil.

*Karakterler çok iyi.Tek karaktere abanan mangalardan değil yan karakterlerde oldukça iyi ve mangada hatrı sayılır bi role sahip.

Kötü Yanları:
*Yeni manga okumaya başlayanlar için çizimler biraz karışık gelebilir hakkatten bazı yerlerin çizimleri biraz karışık fakat bi kaç bölüm sonra alışacaksınızdır.

*Bi de yazarı Kentaro Miura'nın kulağını çok çınlatmışımdır :D .Biraz düzensiz çıkıyor manga Kentaro Miura nın keyfine kalmış yani.Fakat manganın 350 ye yakın bölümü var yani yeni başlayacak olanlar için siz güncele gelene kadar belki Kentaro da insafa gelir :D

Sonuç:
*Eğer dediğim gibi şiddet, kan ve cinsellikten rahatsız olmuyorsanız kesinlikle okumanız gereken bi manga hatta benim için bir BAŞYAPIT.Yazar: heartquake
Tarih: 04/04/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 9
Okunabilirlilik: 9

Genel: 9.20

Genel:
301 sayısını okuduğum efsane manga.Animesini izledikten sonra merak edip ciltlerini indirdim ve tek tek okudum.Animesinde izlediklerimiz hikayenin sadece ufak bir bölümü.Manga'da, animedeki olayların öncesini ve sonrasını görme şansını buluyoruz.

İyi Yanları:
+18 felsefesiyle çizildiği için çocuksuluk ve masumiyet yok mangada.tamamen sert ve ciddi devam ediyor.her ciltten sonra bir sonrakini beklemeye başlıyorsunuz."1000 cilt geçse elime hepsini okurum" dedirtmeyi başaran bir manga.

Kötü Yanları:
çizgisi oldukça karmaşık gelebiliyor.bazen gördüğünüz çizimde neyin ne olduğunu ayırt edemeyebiliyorsunuz.

Sonuç:
mutlaka takip edilmesi gereken bir manga ama çizeri "ölene kadar devam etmeye niyetliyim" demiş.biraz sabır isteyebilir o yüzden takip etmek..Yazar: Sandman
Tarih: 01/05/2006

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 8
Hik.-Anlat.: 7
Karakter: 8
Tasarım: 8
Okunabilirlilik: 7

Genel: 7.60

Genel:
Berserk çizimi ile hikayesi oldukça uyumlu olan çizim tarzı olrak da farklı bir yapıya sahip olan Berserk mangası şu anda hala devam etmesi ile aslında biraz da kafada soru işaretleri bırakabiliyor.31. cilde geçildiği Japonyadaki durumu hakkında bir şey söyleyemesem de son zamanları dışında oldukça iyi bir manga.

İyi Yanları:
Aşırı şiddet kötü bir etki olsa da burada hikayesini gerekliliğinde bu sahnelerin rahatlığı kullanması gerektiğini görüyoruz.İlk 13 cilt Tv serisi ile aynı yapıya sahip olduktan sonra başlayan bilmediğimiz hikaye kısmı da oldukça başarılı yansıtılmış ve uzun bir hikayenin habercisini verecek olan çizimlerle bizi baş başa bırakmıştır.Karakterler oldukça fazla sonradan bir gruba dönüşmesi ise karakterleri daha yakından tanıma fırsatı sunuyor.Her bir karakterin kendine has bir çizgisi olması da ayrı bir artı kazandırıyor seriye.

Kötü Yanları:
13 den sonra başlayan asıl hikaye ile birlikte seri biraz yavaş çizgide ilerliyor.Bazı durumlarda oldukça sıkmasına karşılık bize farklı bir yol gösteriyor. Şiddet sahnelerini abartısı yine bazı sahnelerde göze kötü gözükebiliyor hatta uzun süren bir kavgada okuyucuyu bırakma raddesine de getirebiliyor.Yine kitleyi belirli bir yöne çekmesi pek etkili olmamasına , bir baş yapıt olmasına engel teşkil edebiliyor.

Sonuç:
Şiddet öğesi sizi etkilemiyorsa , uzun soluklu bir seri istiyorsanız Berserk manga bunu sunabiliyor,ancak hala devam etmesini aynıs sıra hikayenin daha uzayacağını görmek biraz sorun yaratabiliyor.Kesinlikle okumalısınız demek isterdim ama oldukça zaman isteyen bir seriye zamanınız yoksa dokunmanızı da tavsiye etmem.Bu manga hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR