Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Fruits Basket Hakkında Yorumlar

Manga'nın Adı: Fruits Basket

Yazar: hero_44
Tarih: 19/10/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
Okunabilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Serisini izledikten yıllar sonra mangasınında Türkçe'ye çevrildiğini öğrendim ve serinin kaldığı yerden mangayı okumaya başladım.Çok etkileyici ve özel karakterlerimize yeni karakterlerde eklenerek hikaye ilerliyordu buda bana okurken çok büyük keyif verdi.Kyo, Yuki ve Tohru üçlüsü artık bir dönüm noktasındalar ve lanetin kaynağı Akito ise olanlardan hiç memnun olmadan gidişata müdahale etmeye başlaması bir takım farklı ve dramatik olaylara sebebiyet verirken.Laneti kırma konusunda kararlı Tohru'muz ise bilindik kişiliğini kaybetmeden gerçekten sevdiği kişiye açılmaya uğraşırken ve onu bu lanetten kurtarmak için canla başla çalışmaktaydı.
Spoiler:
Seride Tohru'nun etrafında sadece iki erkek karakter vardı ve ikisi de aşıktı ona.Ama bunlardan Yuki artık Kyo'nun karşısında tutunamayacağını anlayarak Tohru'dan uzaklaşmaya başladı.Tohru' ya olan sevgisi de şekil değiştirdi anne sevgisine dönüştü bir nevi.Yuki pek sevmesem de son itibariyle onunda mutlu olması güzeldi.Oda okul konseyindeki arkadaşının kız kardeşine aşık oldu.Tohru'dan sonra onun yalnızlığını anlayan ilk kişi olması bunda etkili oldu.Hikayede seriden farklı olarak Haru ve sevgilisi bir başka lanetli hayvan olan Atın ruhuna sahip İsuzu ve yaşadıkları dramda baya yer buluyordu.Tohru'nun annesinin hikayesi ve Tohru'nun çoçukluğu iyi tasvir edilmişti.Olay örgüsüne okurken son derece kendinizi kaptırabiliyorsunuz ki gözleriniz dolu dolu bile olabilir. Hikayede beni asıl şaşırtan Kyo ve Yuki'nin çocukken Tohru'nun annesiyle tanışmış olmalarıydı. Özellikle Kyo ile yakın arkadaş olması ve annesinin Tohru'yu ona emanet etmesi ve ölürken de şans eseri Kyo'nun da orda olması son vasiyetinde kızını sayıkladığı anlar çok duygusaldı.Kyo'nun lanetli olduğu için değişim geçirmekten korkup onu kurtarmaya kalkmaması ve bu suçluluk duygusunu Tohru'ya itirafı çok cesurcaydı.Annesinin ölürken sadece onu lanetlediğini hatırlaması büyük pişmanlık yaratsa da Tohru aşkından bunu önemsemiyordu.Hayattaki en sevdiği şey annesi iken artık Kyo olmuştu.Aslında Annesi lanetlerken kızımla ilgilen onu koru ve sev demekteydi ama Kyo oradan kaçarken sadece lanet kısmını duyabilmişti.Hikaye çok farklı yönlere ve ilişkilere kaysa da hepsi lanet ve Tohru etrafında toplanıyordu.Nitekim lanet yok olmaya başlayınca yıllardır saklanan aşklar su üstüne çıkıyor.Tohru'nun arkadaşları bile Sohma ailesinden birilerine yakınlaşıyorlardı.


İyi Yanları:
Çok eğlenceli ve dramatik yönü de ağır basan bir hikayesi vardı.Animede alıştığım jest ve mimikler mangada da Tohru'ya çok yakışıyordu.Son olarakta son derece güzel bir yerde noktalanıyordu.

Kötü Yanları:
Kötü yan yoktu bence. Ama animesinin devam etmemesi en kötü yan olmuş bence.Bu kadar güzel bir son ve hikaye mutlaka anime olarakta yansıtılmalıydı. Hikaye ilerlerken de mangaka istese en ağır dramlardan birini bile yaşatabilirdi ki pek buna yanaşmamış Allah'tan.

Sonuç:
Serisini izleyenlerin mutlaka okuması gereken bir yapım.Yazar: cemre0alaz
Tarih: 17/09/2009

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 8
Tasarım: 9
Okunabilirlilik: 7

Genel: 7.80

Genel:
Animesinden çok farklı olduğunu söyliyebilirim.Ellinci bölümden sonra daha da karmaşıklaşıyor o kadar çok karakter var ki isimlerini akılda tutmak için not etmek lazım.Ama yinede benzersiz bir yapım.Sırf merak ettikleri için bu yorumu okuyanlara söyliyeyim
Spoiler:
Honda sonunda Kyo'yu seçiyor, birlikte uzak bir adaya taşınıyorlar hatta torunları bile oluyor.Mutlu Son.


İyi Yanları:
Biraz geçte olsa şu lanet ve Honda'nın anne babasının sırrının ortaya çıkması büyük bir rahatlamaydı.Bir de Honda'nın annesinin ölmeden hemen önce Honda'nın resmini gördüğü ilk kişiye verip bu kızı korumazsan seni affetmem dediği sahne çok güzeldi.Acaba bu kişi kimdi diye düşünmeyin tabi ki de Kyo.

Kötü Yanları:
Dediğim gibi konunun gittikçe derinleşmesi.İyi bir yön diye düşünebilirsiniz ama ne kadar çok kişi olursa konu Honda'dan o kadar uzaklaşıyor ve sıkmaya başlıyor.Karakter çizimlerinin birbirine çok benzemesi vede isimlerini akılda tutmanın zorluğuda cabası.Çizim demişken çizimlerin sonlara doğru dahada kötü olduğunu düşünüyorum çene yapısını tamamen değiştirmişler ve hiç yakışmamış.
Spoiler:
Bunların dışında Kyo'yu seçmesi kötü yan olarak sayılabilir.Çünkü ben her ne kadar imkansız olsa da ikisini birden seçer diye düşünmüştüm.Yazık oldu Yuki'ye.


Sonuç:
Spoiler:
Animesindeki gibi üçü birlikte sonsuza dek mutlu yaşar diye düşünenler veya Yuki taraftarı olanlar okumasa da olur çünkü pişman olabilirler.
Ama bunun dışında oldukça sürükleyici bir manga tavsiye ederim tabi 131 bölüm okumaya sabrınız yeterse.Yazar: Akhyls Nyks
Tarih: 21/07/2007

Yoruma henüz oy verilmemiş

Çizim: 7
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 8
Okunabilirlilik: 10

Genel: 9.00

Genel:
Şüphesiz manganın en başında olayların bu kadar dallanıp budaklanacağını, bu kadar karmaşık ve dramatik olacağını düşünemiyorsunuz. Özgün konusu en baştaki basitliğinden kurtulup giderek derinleşiyor. Konu sizi kendine bağlarken umursanmadan her tarafa saçılmış komedi unsurları sizi gözlerinizden yaş gelene kadar güldürebiliyor. Tek tek karakterlerin ailelerini, geçmişlerini ve ruhlarını öğreniyorsunuz. Fruits Basket kesinlikle kendi türünün en iyileri arasında.

İyi Yanları:
Ayame! Hehe! Muhteşem karakterlerine çabuk alışıyorsunuz. Hepsi o kadar ilginç ki. Hikaye size defalarca "ay inanmıyorum!", "hadi be!", "Aaaaa!", dedirtiyor. Gerçekten de ortaya bu kadar muhteşem bir hikaye çıkacağını beklemiyorsunuz. Komedisi, dramı, romantizmi hikaye üzerine çok güzel yerleştirilmiş.Her şey çok güzel işleniyor ve neredeyse hiçbir açık vermeden sonlanıyor. En güzel yanlarından biri de bu belki tüm o aşk üçgenleri, imkansız ilişkiler, söylenen sözler. Tüm o karmaşanın içinden muhteşem bir şekilde çıkılıyor. Ve de Ayame var tabi!

Kötü Yanları:
Bazen hikaye Tohru'nun alanından çıkıp Yuki’ye kayınca rahatsız oluyorsunuz ama sonra eğlenmeye başlıyorsunuz. En başlarda araya giren mutlu mesut küçük hikayelerde sıkılmanız doğal ama bir süre sonra bunlar yok oluyor ve her şey lanet çerçevesinde dönüyor. Manga oldukça uzun olduğu için karakterlere ve hikayeye çok bağlanıyorsunuz, özellikle son bölümleri okurken sonunda ne olacak diye hızlı hızlı ilerliyor bitince de bu kadar çabuk sona erdiği için üzülüyorsunuz. Bitirdiğinizde en sevdiğiniz anime ve mangaların bitiminde olduğu gibi yüreğinize resmen bir hüzün çöküyor. Bitmesi dışındaki en kötü şey Ayame’yi çok az görüyor olmamız!

Sonuç:
Fruits Basket kesinlikle türünün en iyisi. Ve hikayesi, karakterleri, işlenişi söz konusu olunca manga seven herkesin kesinlikle denemesi gereken bir yapıt.Yazar: prodigy
Tarih: 20/02/2007

Yoruma 1 kişi oy vermiş. 1 kişi (%100) yorumu faydalı bulmuş.

Çizim: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
Okunabilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Fruits Basket mutlaka okunması gereken mangalardan birisi. Şimdiye kadar okuduğum ve sanırım bundan sonra da okuyacaklarımın içinde en güzel, özgün ve sürükleyici manga. Sohma Ailesi ve Tohru arasında gelişenler bir sona ulaşmadan animesi bitiyordu. Animesini sevenlerin mutlaka okuması gereken bir manga. Toplam 23 cilt olduğu için çok uzun ama kesinlikle harcanan vakte değer. İlerleyen ciltlerde animesinde olmayan ve hiç beklenmedik gerçekler ortaya çıkıyor. Daha ne diyeyim, kesinlikle okuyun.

İyi Yanları:
Shojo mangalarının en iyilerinden birisi. Konusu çok özgün. Olaylar aşk, komedi ve biraz da dram ekseninde öyle hızlı bir şekilde akıyor ki uğruna uykusuz kaldığınız geceleri değil hikayenin bir sonraki bölümünü düşünüyorsunuz yatınca.

Kötü Yanları:
Hiçbir kötü yanı yok.

Sonuç:
Bazı mangalar vardır; okumaktan pişman olur insan, vakit kaybıdır çünkü. Fruits Basket onların dışında kalan tüm mangaların içinde en güzel olanı.Bu manga hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll
2. Violet Evergarden: The Movie
3. Noblesse (TV)
4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
5. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal 1-2
6. Ushio & Tora (TV 2)
7. Ushio & Tora (TV)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Himouto! Umaru-chan
2. Kanojo to Kanojo no Neko
3. Claymore
4. Brynhildr in the Darkness
5. Fist of the North Star
6. Recorder to Randoseru
7. A.D. Police

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Berserk
3. Kaichou Wa Maid-sama!
4. NANA
5. Skip Beat!
6. Death Note
7. Berserk

 

Copyright © 2000 - 2021 Anime.GEN.TR