Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Karakterler

Yazar: Esra

İçindekiler :


Kobayakawa Miyuki

Seslendirme: Hiramatsu Akiko

İstasyondaki en zeki memurlarından birisi olan Miyuki operasyonlardaki hızlı düşünme karar verme özelliği ile Trafik Polis Departmanının en önemli elemanlarından birisidir. Operasyon Planlayıcısı olarak tanımlanan Miyuki görevlerde çoğunlukla direkt görev almaz ama bir sonraki hareketin planında şefin yanında yerini alır.

Miyuki, ikilinin sessiz ve zeki olanıdır. Araçların bakımı, tamiri ve geliştirilmesi görevini yapar. Araba ve motosikletleri karıştırmayı seven yetenekli bir makinisttir. Ayrıca övgüye değer bir sürüş yeteneğine sahiptir. Hızlı kovalamalarca da çok başarılıdır.
Mekaniğe olan becerisinin ve iyi bir sürücü olmasının yanında Miyuki, yemek pişirme konusunda da başarılıdır.
Miyuki, polis arkadaşı Nakajima'dan hoşlanır ve ona olan ilgi ve kaygısını her zaman gösterir. Ama ikisinin arasındaki ilişki Ken'in utangaçlığı nedeniyle yavaş ilerlemektedir.
Karakter Dizaynı: Miyuki, Fujishima'nın çizimlerinde gelişmenin dışında, serinin ilk başladığı ana göre diğer karakterlere nispeten daha farkedilebilr bir değişime uğramıştır. Manga'da saç şekli en çok değişen karakterdir. Dosya 1'de kısa saçlı olan Miyuki Dosya 34'de oldukça uzun saçları ile karşımıza çıkmasına rağmen bir sonraki dosya da yine biraz uzamış kısa saçlı olarak görülür.
Anime'de, Miyuki'nin görünüşü manga'da görülen son haline göre yapılmıştır. Anime'de fazla göze batan değişiklikler gözlenmemekle birlikte bunlar çizerlerin yaptıkları işe gösterdikleri çabanın bir göstergesidir. Teknik olarak karakterin görünüşü her zaman aynıdır. Tek farkedilebilen farklılık mavi olan göz renginin movie'de lavantaya dönüşmesi ve 2.sezonda bu şekilde devam etmesidir.

Genel Özellikleri

Yaş:23 (25 2.Sezon)
(Manga'nın başlangıcında 22)
Doğum Tarihi:7 Nisan (1976, Anime)
(Orijinal olarak mangada 1964 doğumlu)
Burcu:Koç
Boy160cm (Manga'da 163cm)
Kilo51kg
Vücut Ölçüleri80cm/58cm/83cm
Kan GrubuA
Göz RengiMavi
Saç RengiSiyah
Çalıştığı YerTokyo Metropolitan Polis Departmanı, Bokuto Polis İstasyonu, Trafik Kontrol Bölümü
RütbesiJunsa (Polis Memuru)
AdresiKoto-ku, Tokyo Metropolis
Yasal AdresiOkayama Prefecture
Ehliyet ve NitelikleriNormal Sürücü Lisansı, Büyük Araç Lisansı, Büyük Özel Araç Lisansı, 1.Sınıf, Araç Mekanisti, 2 Tehlikeli Madde Taşıma İzni, 4.Derece, Küçük Boy Gemi Kontrolü- 2.Derece, İngilizce- 1.Sınıf, Hesap Yeteneği
Kullandığı AraçlarHonda Today-G Polis Tipi (JW-1), Honda Today 4WD İkiz Motor Polis Tipi, Nissan Fairlady 240ZG, Toyota Yotahachi (S800), Ford Mustang 1971 THE BOSS 351
HobilerArabaları Kurcalamak, Bilgisayar Programlama
Saygı DuyduklarıAilesi, Honda Soichiro (Honda Şirketi kurucusu), Kachou (Şef)
Müzik TercihiKlasik, Batı Pop Müzik
SloganıDakik Ol

Tsujimoto Natsumi

Seslendirme: Tamagawa Sakiko

Plan işinin çoğunluğunu partneri yaparken Natsumi daha çok uygulamada rol alır. Cesareti ve gücü ile arkadaşları için gerektiği zaman hep bir moral kaynağı olur ve hemen hemen herşeyde onun en önde olmasını sağlar. Agrasif tutumları ile amirlerinin her zaman dikkatini çeken Natsumi istasyondaki en çok transfer edilen memurlardan birisi olarak tanımlanabilir.
Güçlü ve hiddetli karakter. Eğer beyin ise Natsumi kastır. İnanılmaz iştahının yanında çok arkadaş yanlısı, dışa dönük ve sabırsız bir kişiliğe sahiptir. Fiziksel olan her konuda çok başarılı olduğu söylenebilir. İyi bir sürücü olup korkusuzdur. Motosikleti Moto-Compo ve RZ-250'yi çok sever.
Karakter Dizaynı: Natsumi'nin karakter dizaynı seriler boyunca fazla değişmemiştir. Değişim sadece Kosuke Fujishima'nın sanatındaki gelişmelerden kaynaklanır (özellikle zamanla yumuşayan saçlar). Mangada göz rengi de seri sonuna doğru yeşilden kahverengiye dönüşür.
Anime dizaynı olarak Natsumi'nin görünüşü mangadaki son çizime göre yapılmıştır (animede lavanta olan göz rengi dışında) ve daha sonraki değişimler animatörlerin yaptıkları işlerin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Serilerin ileri bölümlerinde lavanta rengi gözleri her nasılsa ikinci sezon boyunca açık yeşile dönüşür.

Genel Özellikleri

Yaşı23 (2.Sezon 25)
Doğum Tarihi12 Ağustos (1975, Anime)
BurcuAslan
Boyu164cm
Kilosu54kg
Vücut Ölçüleri87cm/58cm/88cm
Kan GrubuO
Göz RengiLavanta (Manga'da Kahverengi)
Saç RengiKoyu Kahverengi
Çalıştığı YerTokyo Metropolitan Polis Departmanı, Bokuto Polis İstasyonu, Trafik Kontrol Bölümü
RütbesiJunsa (Polis Memuru)
AdresiKoto-ku, Tokyo Metropolis
Yasal AdresiAsakusa, Tokyo Metropolis
Ailesi(baba) Tsujimoto Kazuhiro, (anne) Tsujimoto Hiromi
Ehliyet ve NitelikleriNormal Sürücü Ehliyeti, Büyük Araç, İki Tekerleki Araç Ehliyeti, 3.Derece Judo, 2. Derece Kendo
Kullandığı AraçlarHonda Moto Compo, Subaru R2DX, Yamaha RZ250, Yamaha Pocke
HobileriMotorsiklet kullanmak, Edo Era dramaları izlemek, Yemek
Saygı DuyduklarıOoka Echizen (ünlü bir samuray), Kaneshirou Toyama
MüzikBalad, Metal Hard Rock
SloganıNe olacaksa olur, ne olmayacaksa olmaz, Adalet Herşeyden Üstündür

Keishichou 7.Bölge Polis İstasyonu

Kachou

Seslendirme: Masamune Issei
Boyu: 172cm
Sakin ve cesur şef Trafik Kontrol Departmanın babası gibidir. Yumuşak yapısı ile bir yandan ast memurlarına, onlar farketmeden sessizce yol gösterirken bir yandan da onların istedikleri gibi davranmalarına izin verir. Ekibinin çeşitli zayıflıkları ve dalavereleri ile ona baş ağrısı vermesine rağmen onlarla gurur duyar ve onların mükemmel birer polis memuru olmaları için elinden geleni yapar.
 

Nakajima Ken

Seslendirme: Shimada Bin
Boy: 190cm
Beyaz Motosiklet Memuru, yapılı olmasına rağmen, özellikle istasyondaki pek çok kişinin ona takılmayı sevmesinden dolayı departmanın stres azaltma servisi gibidir. Karşılaştığı tüm trafik suçlularını yakalayabilmesinin yanında daima arkadaşlarının oyunlarına gelmektedir.
 

Nikaido Yoriko

Seslendirme: Kozakura Etsuko
Boyu: 155cm
Dedikoducu olarak bilinir ama yaptığı işi iyi yapar. Bir mesajcı olmasının yanında Yoriko, özellikle ilgisini çeken konularda detaylı bilgilerden oluşan dosyalar hazırlamakta en iyi polistir.
 

Aoi Futaba

Seslendirme: Matsumoto Rika
Boyu: 172cm
Kilosu: 53kg
Kan Grubu: AB
Trafik Kontrol Departmanının kılık değiştiren ve en iyi gizli polislerinden biri. Güzelliği, zarafeti ve hızı ile bir kadın, boy, güç ve bazı zamanlardaki cesareti ile bir erkek. Boş zamanlarında iş arkadaşlarına çay servisi yaparken görülür. Bir görev için kadın kılığına giren Aoi bir süre sonra bu kimliğine alışmış ve bu şekilde yaşamaya devam etmiştir.
 

Kaneko Ruriko

Seslendirme: ?
Ruriko, Saori'nin geçici atanan yardımcısıdır.İtalya'da yaşadığı için İtalyanca bilir ve bu bilgisini gerektiği zaman arkadaşlarına yardım için kullanır.
 

Saga Saori

Seslendirme: Tange Sakura (1. Sezon)/ Iizuka Mayumi (2.Sezon)
Serilerin başında bir lise öğrencisi olarak karşımıza çıkar. Natsumi ve Miyuki'nin en büyük hayranıdır ve en büyük hayali onlar gibi bir polis olmaktır. Saori daha sonra Bokuto Trafik Departmanına yeni mezun bir polis olarak katılır. Saori asil beklentileri olan biridir. İş arkadaşlarına daima işlerini, görevlerini ve sorumluluklarını hatırlatır.Sonunda gücü onu Natsumi'nin manevi halefi yapar.
 

Endou Yuka

Seslendirme: ?

Ishii Emiko

Seslendirme: ?

Noguchi

Seslendirme: ?

Tanaka Natsuyo

Seslendirme: ?

Higuchi
Maeda
Matsuda Youko
Morita Keiko
Nakahara
Nakatsuka
Sameshima
Yamaguchi

Dedektif Departmanı Ünite 1

Arisugawa Ryosuke

Seslendirme: ?
Sadece Playstation Oyununda görülen bir karakterdir. Ryosuke, Bokuto İstasyonunda Merkez büro tarafından bir hack olayını araştırması için görevlendirilmiştir.

Sugihara

Seslendirme: ?
Sugihara, Tokuno'nun daima olaylarda yanında görülen genç ve güvenilir yardımcısıdır.

Tokuno

Seslendirme: Sawaki Ikuya
Tokuno, alan araştırmalarındaki üstün başarısı ile istasyonun en iyi detektifi konumuna sahiptir. Trafik Departmanındaki çalışanlara yakın bir karakter olup Kachou'nun iyi bir arkadaşıdır. Tokuno iki bölüm arasında bir köprü gibidir. Bazı olayları çözmede departmandaki polislerden yardım alırken, onların da ihtiyacı olan bilgilere ulaşmalarını sağlar.


Keishichou Merkez Bürosu

Arizuka

Seslendirme: Watanabe Takeshi
Bütün Tokyo polis istasyonlarındaki memurların korktuğu, çekindiği Merkez Büronun kontrol adamıdır. Müfettiş Arizuka, genellikle, her istasyondaki yönetimden sorumlu olup bu, şeflerin ve astlarını sinirli olmasıyla sonuçlanır. Katı ve resmi görünüşüne rağmen aslında o oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir ve Bokuto İstasyonunun olaylar karşısında plansız başarıları ile bir ekibin başarılı olması için mükemmel bir performansa sahip olması gerekmediğini kabul etmiştir.

Imoto Tadashi

Seslendirme: ?
Kendisinin teşvik ettiği bir kaosta en iyi arkadaşının masumiyetini ispatlamaya çalışan Merkez Bürodan bir müfettiş. Imoto, Merkez Polis İstasyonlarından birine gerçekleştirilecek olası bir terörist saldırısındaki tehlikeli durumunun gizli tutulmasıyla ortadan kaybolur. Yıllar sonra, yaptığı işin önemini göstermek için Tokyo'da yeniden ortaya çıkar. Bir süre sonra tutuklanır.

Kinoshita Kaoruko

Seslendirme: Sakakibara Yoshiko
Arizuka'nun astı, Yardımcı Müfettiş Kinoshita genellikle Merkez Bürodan diğer polis istasyonlarına mesaj taşımakla görevlendirilir. Üstü gibi Kinoshita'da soğuk, kalpsiz bir kişilik sergiler ama kararlarını daima hizmet ettiği insanların güvenliğine ve emri altındaki polislerin yararlarına olan düşkünlüğüne göre verir.

Sakai Reiko

Seslendirme: Nagashima Yuko
Reiko, Merkez Büronun oluşturduğu ilk Beyaz Motosikletli Bayan Polis ekibinde Natsumi'nin ortağıdır.


Diğer Departmanlardan Görevlendirilen Polisler

Sagamiono Chie

Seslendirme: Neya Michiko
Zengin bir iş adamının tek kızı olan Chie'nin en üst seviyedeki bir polis memuru olarak yükselme rüyaları, polis akademisinde okul arkadaşı Nikaido Yoriko'nun en iyi derecede mezun olması ile yıkılır ve o günden sonra Chie, Yoriko'nun en büyük rakibidir ve sürekli kırılan gururunu tamir etmek için yollar arar.

Toukairin Shouji

Seslendirme: Seki Tomokazu
Doğum Günü: 12 Ağustos
Boyu: 169cm
Kilosu: 57kg
Bokuto'ya, Kurtarma ve İlk Yardım eğitimi için Toyama Dağı Arama Polis ekibinden gelen ve daha sonra Himalaya dağlarına görev yapan ve tekrar Bokuto'ya oradan da Toyama'ya dönen bir memurdur. Sürekli yer değiştirmesine rağmen Toukairin, orada bulunduğu sürede Bokuto ekibine yardımcı olur. Başlangıçta Natsumi ile pek çok konuda karşı karşıya gelip rakip gibi görünseler de sonunda bir çift olurlar.


Los Angeles Polis Departmanı

Miyuki ve Natsumi 2.sezondan önce yurtdışına eğitim amaçlı olarak gönderildiklerinde, Los Angeles Polis Departmanında görevlendirilirler. Yeni görev yerlerine alışmaları onlar için zor olmamıştır. Ofisteki kişilerin Bokuto istasyonundaki arkadaşlarına benzemelerinin yanında onlar da garip ve farklıdırlar. Tek fark oradaki memurların daha gözü pek ve agresif olmalarıdır. Hemen hemen hepsi silahlarını çekmekte hiç çekinmezler.

Aoi

Seslendiren: Matsumoto Rika
Bu memurun sorumluluğu iş arkadaşlarına geçerli olayla ilgili talimat-bilgi vermektir.

Kachou

Seslendiren: Masamune Issei
LAPD'nin şefidir. Kachou, çabuk sinirlenen yapısıyla sakin ve kendine hakim bir olarak tanımlanamaz. Sabırsız görünüşü karşısında insanların onu kızdırmaması kendi yararlarınadır.

Ken

Seslendiren: Shimada Bin
Motosikletli polis olan Ken şakalar yapmaktan hoşlanan neşeli bir insandır. Kendinden emin bir çapkındır. Sürekli Miyuki'yi etkilemeye çalışır.

Rico

Seslendiren: Kozakura Etsuko
Polis memuru olmasının yanında zeki bir tüccardır. Kendisinden istenilen her türlü silahı temin edebilir. Silahları elde etmekte ne kadar iyiyse kullanmakta o kadar kötüdür.

Sarry

Seslendiren: Iizuka Mayumi
Sarry şefle (ve eğer aynı ruh halindeyse Miyuki ile) oldukça iyi geçinen bir polis memurudur. Her türlü koşulda silahını en hızlı çeken kişidir.

Sho

Seslendiren: Seki Tomokazu
LAPD şefi için çalışan bir gizli polis. Sho, aynı zamanda kendini çok iyi bir sürücü ve helikopter kullanıcısı olarak ispatlar. Bir gizli polis olarak yetenekleri, insanları, onun bir suç şebekesinin üyesi olduğuna inanmalarını sağlar.


Arkadaş, Aileler ve Diğerleri

Oshou "The Fox"

Şefin amcası. Kırmızı bir ERA mini turboya sahiptir. 'The Fox - Tilki' polis gücüne yardım eder. Bokuto Polis istasyonuna yeni gelen elemanları sınar.

 

 

Nakajima Daimaru ve Sena

Daimaru, Ken'in babası olup Sena Ken'den daha genç olan üvey annesidir. Daimaru ve Sena birlikte bir motosiklet dükkanı işletirler.

 

Okazaki Yuuichi

Sena'nın kuzeni ve üst seviyede bir motosiklet yarışçısı. Bir bölümde Sena, Miyuki ve Ken'in ilişkilerini biraz hızlandırmak için onu kullanır. Ama Okazaki gerçekten Miyuki'ye aşık olur. Ken Okazaki ile Miyuki için yarışır.

 

Kanno Takaya (Kanno-san)

Natsumi'nin motosikleti bozulduğu zaman gittiği bir motosiklet tamir dükkanının sahibi. Natsumi'yi kendi motorunu tamir etmeyi öğrenmeye zorlar. Kanno aynı zamanda Daimaru'nun eski bir arkadaşı ve ortağıdır. Eskiden Daimaru yarışırken birlikte çalışmışlardır.

 

 

Obasan (Scooter Lady)

İlk 5.Bölümde görülür. Obasan can sıkıcı bir kadındır. Ehliyeti olan kişinin yolda her şeyi yapabileceğini düşünür. Alışverişe gitmeyi çok sever ve Honda scooter'ı ile yollarda terör estirir. (Obasan: Yaşlı kadın, büyükanne)

 

Çocuklar

Miyuki ve Natsumi'nin arkadaşları. Kahramanları gibi olmaya çalışan ve bazen onlara yardımları dokunan bir grup anaokulu öğrencisi.

 

Strike Otoko - Vurucu

Seslendiren: Hideyuki Hori

İyi bir karakter gibi görünse de yöntemleri nedeniyle herkese sorun çıkarmaktadır. Kendisini süper kahraman olarak adlandırır. Kendince adaleti sağlamak için yaptıkları doğrudur ama Natsumi ve Miyuki'ye göre değildir.

 

Striker Girls - Vurucu Kızlar

Vurucu tarafından görevlendirilen onun adaleti sağlama yöntemlerini devam ettirmeye gönüllü 3 kızdır. Aslında iyi kalpli bu üç kız, onlarla dalga geçen 3 yaramaz sınıf arkadaşlarından dolayı Vurucu'ya yardım etmeye karar vermişlerdir.İçindekiler :You Are Under Arrest tanıtımı Esra Rukawa tarafından hazırlanmıştır.
You are Under Arrest Copyright © Fujishima Kousuke, Kodansha, TBS, Bandai Visual, Toei, Studio DEEN   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR