Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kidou Senshi Gundam SEED: Special Edition


Kidou Senshi Gundam SEED: Special Edition
Anime'nin Adı: Kidou Senshi Gundam SEED: Special Edition
Diğer Adları: Mobile Suit Gundam SEED "Special Edition", 機動戦士ガンダムSEED スペシャルエディション
Kategori: OAV
Tür: Mecha, Bilim Kurgu, Aksiyon, Drama
Gönderen: Akuma_Blade
Resmi Sitesi: [www]
Bölüm Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 27/8/2004 ile 22/10/2004 arası
Firma/Stüdyo: TBS, Mainichi Broadcasting, Sunrise, Asatsu (ADK), Sotsu Agency, Bandai Visual
Türkiye'de: Yayımlanmadı
Linkler: [ANIDB] [ANN]
Genel Puan: Henüz yorum/puanı yok
(İlk Yorum/Puanı Siz Girin)
Favori: 1 üyenin favori listesinde
Giriş Tarihi: 28/01/2010
Son Değişiklik: 28/01/2010


Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Mitsuo FUKUDA
Senaryo: Chiaki MOROSAWA
Animasyon: Hisashi HIRAI
Müzik: Toshihiko SAHASHI, Yasuo URAGAMI
Dizayn: , Kimitoshi YAMANE, Kunio OKAWARA, Satoshi SHIGETA
Orjinal Eser: Yoshiyuki TOMINO, Hajime YATATETanıtım:

Uzay kolonilerinde yaşayan, genetik olarak modifiye edilmiş şekilde doğmuş yeni nesil insanlar olan Coordinator'lerin vatanı PLANT'ın, onları bir tehdit olarak gören dünya merkezli Federasyon tarafından nükleer silahlarla bombalanması sonucu oluşan "Bloody Valentine" trajedisi üzerine C.E. 70'de PLANT'ın askeri yapılanması olarak ZAFT kurulur. ZAFT, bu olaya cevap karşı cevap olarak Federasyon'un o güne dek sahip olmadığı "Mobile Suit" denilen seri üretime geçirilmiş bipedal savaş silahlarını kullanarak dünyaya karşı bir işgal harekatı düzenler, Federasyon'un katı direnişi ile dünyanın topyekün ZAFT işgaline uğraması engellense de iki grup da içinden çıkılamaz bir noktaya gelir. Ateşkes anlaşması yapılmaksızın girilen bir düşük yoğunluklu çatışmalar dönemi başlar. C.E. 71 ortalarında dünyanın tamamı olmasa da birçok yeri ZAFT kontrolü altındadır ve Federasyon bu gidişi tersine çevirecek bir yol olarak "GUNDAM" projesini gizlice başlatır: Bu proje, ZAFT'ınkilerden daha gelişmiş bir dizi yeni nesil Mobile Suit üretmekle ilgilidir.

Tarafsız koloniler içinde görünen Heliopolis kolonisindeki endüstriyel tesislerde Federasyon'un ilk MS üretim projesine ait 5 birimle birlikte yeni nesil bir savaş gemisi üretilmiştir ve ZAFT'ın bu gelişmeden haberi olur olmaz timlerinden birisini bu Gundam'ları ele geçirmek için bir sabotaj göreviyle oraya gönderirler. ZAFT askeri Athrun Zala'nın da olduğu bu tim Duel, Buster, Blitz ve Aegis Gundam'ı ele geçirmeyi başarır.

Arkadaşları ile okul çıkışı dolaşmakta olan Kira Yamato birden bire kolonilerinin savaş alanına dönüştüğünü dehşet içinde farkeder ve arkadaşlarını sığınağa gönderip hayatta kalmak için çabalamaya başlar. Arkadaşlarını kurtarır fakat bu kez kendisi sığınağa giden yolun tıkanmasıyla dışarıda kalır. Kira, tesisin diğer kısmına doğru kaçarken henüz kaçırılmamış son birim olan GAT-X105 Strike Gundam'ın hangarına ulaşır ve burada, birimi yoketmek pahasına düşmana teslim etmemekle görevli Federasyon subayı Murrue Ramius'le karşılaşır: Kira, onunla birlikte atladığı kokpitte saniyeler içinde Strike Gundam'ın aktivasyon sistemini yeniden yazarak birimi çalışır hale getirir ve hatta tesise saldıran MS'lerden birkaçını da Strike Gundam'la yoketmeyi başarır. Fakat koloni saldırının etkisiyle dağılmaya başladığında Kira koloniden ayrılan savaş gemisi Archangel'e sığınır. Fakat Federasyon'un nihai askeri sırrını aktif hale getirirken işletim sistemini kendinden başka hiçkimsenin değiştireceği hale getirdiğinden zoraki olarak (arkadaşlarıyla da birlikte) Federasyon ordusunun bir parçası haline gelir.

Öte yandan ZAFT peşlerindedir. Son birim Strike Gundam'ı ve Archangel'in muhakkak yokedilmesini isteyen esrarengiz ZAFT komutanı Rau Le Creuset, 4 Gundam'ı ve filolarını onların peşinden yollamaktadır. Dahası Athrun Zala, çocukluk arkadaşı Kira Yamato'yu tanımış ve görevlerinin artan yüküyle birlikte bunu bir onur sorunu haline getirmiştir. Dahası, Archangel'dekilerin dünyaya doğru kaçışı sırasında uzaydaki bir sivil yolcu mekiğinin enkazından kurtardıkları PLANT soylularından (ve aynı zamanda Athrun'un nişanlısı olan) Lacus Clyne'i de yanlarına aldıklarının öğrenilmesi işleri iyice çıkmaza sürükler. Yörüngedeki ölümüne bir savaşın ardından dünyaya zorunlu inişleri onları düşman hattının gerisine indirecek ve ZAFT'a karşı verilecek savaştaki zaferin anahtarı konumundaki Strike Gundam'ı çok geç olmadan Federasyon'un Alaska üssüne ulaştırmak zamana karşı verilen bir savaşa dönüşecektir.

Giderek sıklaşan savaşlar, çatışan ideallerin hangisinin zafer kazanacağını ve geleceğin ötesini gölgeleyen bir geçmişin sırlarını gösterecektir.

Notlar:

-Gundam SEED "Special Edition" paketi TV serisinin olay akışını yeni görseller de içeren 3 OVA olarak özetleyen bir özel pakettir.

-"Special Edition" paketi şu bölümlerin genel içeriğini kapsar: Episode 1-21 için #1 , Episode 22-40 için #2 , Episode 41-50 için #3

-İlk iki paket, DVD sürümlerinin yanısıra aynı ay TV Special olarak gösterilmişse de son paket sadece OVA olarak sunulmuştur. Bundan ötürü paketleri OVA serisi olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

-Gundam SEED TV serisinin son birkaç bölümü içinde öldürülen başrol karakterlerinden birisinin Gundam SEED DESTINY'nin ortalarına doğru "diriltilmesi" anlaşılmazlık yaratsa da, Gundam SEED "Special Edition" setinin finali olan "The Rumbling Sky" sonunda yeralması gereken "uzay boşluğunda uçan kask" sahnesinni silinmesi ise açıklanmıştır. Bu da Gundam SEED DESTINY olay akışı için Gundam SEED TV serisindeki değil, "Special Edition" paketindeki finalin geçerli kabul edilmesi gerektiği durumunu doğurur.

-Gundam SEED DESTINY'de ortaya çıkan Heine Westenfluss, 1. paketin ilk dakikasında kısaca görünüyor. Bunun yanısıra -tıpkı Gundam SEED DESTINY "Special Edition" paketinde olduğu gibi- TV serisinde görünmeyen birkaç Mecha dizaynını bu pakette görebilirsiniz.


Bağlantılı Animeler:

Kidou Senshi Gundam SEED (TV Serisi) (2002)
Kidou Senshi Gundam SEED MSV ASTRAY (OAV) (2004)
Kidou Senshi Gundam SEED DESTINY (TV Serisi) (2004)
Kidou Senshi Gundam SEED DESTINY: Final Plus "Chosen Future" (TV Özel) (2005)
Kidou Senshi Gundam SEED DESTINY: Special Edition (OAV) (2006)
Kidou Senshi Gundam SEED C.E. 73 STARGAZER (Web) (2006)


Bağlantılı Mangalar:

Kidou Senshi Gundam SEED ASTRAY (2002)
Kidou Senshi Gundam SEED ASTRAY R (2002)
Mobile Suit Gundam SEED (2003)
Kidou Senshi Gundam SEED X ASTRAY (2003)
Kidou Senshi Gundam SEED DESTINY ASTRAY (2004)
Kidou Senshi Gundam SEED C.E. 73 Delta ASTRAY (2006)
Kidou Senshi Gundam SEED FRAME ASTRAYS (2007)


Resimler:

Kidou Senshi Gundam SEED: Special Edition Mobile Suit Gundam SEED "Special Edition"Bölüm Listesi:

01. The Empty Battlefield

02. The Far-Away Dawn

03. The Rumbling Sky

Her paket yaklaşık 90 dakikadır.

   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Pluto
2. A Silent Voice
3. Ride Your Wave
4. Suzume no Tojimari
5. Watashi no Shiawase na Kekkon
6. Bright: Samurai Soul
7. When Marnie Was There

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR