Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Naruto Hakkında Yorumlar

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Anime'nin Adı: Naruto

Yazar: Oshiro
Tarih: 27/12/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 8
Hik.-Anlat.: 6
Karakter: 10
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.17

Genel:
Yaklaşık 2 hafta önce başladığım ve ilk bölümünü 3 sene önce manga fuarında izlediğim animedir. Adını biliyordum fakat izlemek nasip olmamıştı. Bu seriyi zaten bilmeyen yoktur anime izleyipte, anime dünyasında olanlar. Shounen jumpın klasiklerindendir zaten kendisi, klasik başarı, azim hikayesidir. Arkadaşlık, çalışkanlık, zafer ilkesinin 3 ünede uyan bir seri.

İyi Yanları:
+Seride güç uyumsuzlukları bulmak çok zor diyebilirim, bunu da farklı jutsu teknileri ile kapadıkları için açık bulmak çok zor. Naruto birini yeniyorsa yendiği kişiye yenilen biri gelipte narutoyu yenemiyor mesela. Bu problemi bir çok dövüş animesinde görebilirsiniz(ki bleachi bu yüzden bırakmış biri olarak bunu söylüyorum), bunun haricinde 135 ten sonrası filler olduğundan güç uyumsuzları yavaştan başlamaya başlıyor.

Kötü Yanları:
+Ah o fillerler(konu dışı bölümler)yok mu, insanı öldürürler adeta, zaten 135 ten sonra izlemenize hiç gerek yok 135 ide izleyince direk shippudene geçiniz, ben aptallık edip 168 e kadar izledim, boşuna zaman kaybı, saçmalıyorlar iyice giderek.
+Koşarken eller neden geriden geliyor ki? :S Benim pek hoşuma gitmeyen bir şeydi bu nokta, belki çizerler elin/kolun her seferinde hareket etmesini çizmeye üşenip bu yolu seçmişlerdir?
+
Spoiler:
Bir süre sonra neredeyse tüm karakterlerin kuchiyose no jutsu yaptığını görünce "bu ne lan bu jutsu o kadar basitmi ki herkes yapıyo" diyoruz. İyice ayak altına aldılar bu jutsuyu ilerleyen bölümlerde

Spoiler:
119. bölümde naruto kyubiinin çakrasını kullanıyor daha doğrusu kyubiininin çakrası ona geçiyor, oysaki ortada o kadar heyacan yapacak bir durum yok, o bölümdeki çakra kullanımı saçmaydı

+Kaç yüz bölüm aynı müzikler gider mi be kardeşim, dram sahneleri, komedi sahneleri, heyecan sahneleri her seferinde aynı müzikler yeter be bıktık!

Sonuç:
Bence izleyin, naruto izlemeyen animecinin hayat damarlarından biri kopmuş demektir :)
Dediğim gibi 135 ide izleyip direk shippunden yapınız :)Yazar: siberna
Tarih: 25/12/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 9
Video: 6
Hik.-Anlat.: 4
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 6

Genel: 6.67

Genel:
Hikayesel anlamda yine başkalarını korumak isteyen bir karakterin yaşadığı gelişim sürecini etkili bir biçimde anlatan bir anime seri.

İyi Yanları:
öncelikle uzun soluklu bir anime olarak başarılı diyebirliriz. Ayrıca başlangıç ve biriş müzikleri, olayların duygusal ya da hareketli olduğu zamanlarda kullanılan müzikler çok başarılı. Elbette ana karakterin kendini geliştirirken yeni şeyler öğrenerek bunu yapması heyacanı yüksek tutuyor. Üstelik uzun soluklu olamsına rağmen önceki bölümlere vurgu yapılarak ilerlemelerde çok başarılı.

Kötü Yanları:
Keşke bu kadar güzel bir anime olarak kötü yanı yok diyebilseydim ama işte uzun süreli olmasının da dezavantajlarından olsa gerek çok gereksiz hikayeciklerle kurgu bütünlüğünden uzaklaşılmış ve öyle ki bazı bölümler sıkıcılığı sebebiyle atlayarak izlettiriyor kendini. Genel kurgu, animenin uzun süre top olarak kalabilmesi için aralara çok fazla gereksiz bölüm yerleştirildiğinden, bütünlükten uzaklaşmış. Zira anime 200 bölümde tam olarak bitirilebilir ve bir efsane olarak hafızalarda yer ederdi.

Sonuç:
Ben Ana karakter Uzumaki Naruto'nun tasarımını beğendiğimi söyleyemem zira diğer tüm karakterler oldukça başarılı ama ana karakter diğerlerine oranla basit olmuş. Bununla birlikte dövüş sahneleri aşarı derecede uzatılmış. Zira çok başarılı karakterler seriden çabuk çıkıyor ama sonrasında bir bakıyoruz karşımıza yeniden dirilerek çıkıyor. Başarılı karakterlerin bu kadar çabuk harcanmaması daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum. Neticede uzun soluklu bir anime deyince ben Bleach diyorum.Yazar: animanimoyo
Tarih: 14/07/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
İzlemeye başladığım ilk anime... Üstelik bununla gurur duyuyorum. Naruto en sevdiğim animelerden biri. Takip etmeyi, izlemeyi, şarkılarını dinlemeyi çok seviyorum. Bilgisayar açtığımda onunla ilgili haberler okumak ve resimlerine bakmak ayrı bir zevk benim için. Ya da arkadaşlarımla onun muhabbetini yapmak. :)

İyi Yanları:
Hem duygusal, hem komik, hem de aksiyon dolu. Bazı şeyler kelimelerle anlatılamayacak kadar iyi.

Kötü Yanları:
İnternet faturası yüksek geliyor. :) Ama buna değer. :)

Sonuç:
Bu animeyi çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok ama çok seviyorum. :DYazar: grimmjow
Tarih: 14/05/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 7
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.83

Genel:
en başta çok cocukca ama ilk on onbeş bölümü geçtikten sonra bırakamayacağınız bir seri. naruto shippuuden'e izleyiciyi tam anlamıyla hazırlıyor.

İyi Yanları:
olayın kurgusu belki lostta yok. çok güzel düşünülerek yazılmış. arkadaşlık daha güzel anlatılamazdı. aksiyon sahneleri bir o kadar güzel ki narutonun en güçsüzden yavaş yavaş çalışarak hırsıyla güçlenmesi daha çekici hale geliyor.

Kötü Yanları:
herkes için aynıdır eminim doldurma bölüm sayısı abartı fazla. doldurma bölümlerin nerdeyse hepsi çocuklara yönelik olmuş o yüzden animeden soğumanızı sağlıyor. hikaye de biraz klişeler ile dolu. bazen ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz.
Spoiler:
bir sürü ölümcül kavgada iyilerden sadece 3. hokage ölüyor, daima iyiler yeniyor


Sonuç:
kesinlikle izlenmesi gereken bir eser.
doldurma bölümler sinir bozucu olabiyor ama hikaye, kurgu lostta yok.Yazar: swaish
Tarih: 25/01/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 7
Tasarım: 8
İzlenebilirlilik: 8

Genel: 8.67

Genel:
Naruto adlı çocuğun içindeki şeytan tilkiye rağmen insanlara kendini kabullendirme ve hokage olma çabasını anlatır.Uzun soluklu animeler içinde en sevdiğimdir.(belki bleach'le kapışabilir.)

İyi Yanları:
--opening ve endingleri güzel

--en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bence gereksiz saydığınız bir olay sonra öyle bi yerde karşınıza çıkıyo ki

--İtachi müthişş

--çizimler güzel

Kötü Yanları:
--Dövüş yerinde nasıl yendiklerini açıklamalarına sinir oluyorum.(seyirciyi aptal yerinde koyuyolar gibi)

--fillerlar ne kadar sıkıcı olsada ben şikayet etmiyorum sonuçta adamlar işini yapmak zorunda

--Sarı kafanın saske'ye niye bu kadar taktığını anlamadum ya giderse gitsin sanane

Sonuç:
Ne kadar kötü yanı olsada her animeseverin izlemesi gerekn bi seri.Fillerlar atlanırsa o kadar da sıkıcı olmaz 135. bölümden sonrasını izlemeyin(filler) direk shippuudene atlayın.Yazar: zazabella
Tarih: 15/01/2012

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 9

Genel: 9.67

Genel:
içine dokuz kuyruklu hapsedilen naruto'nun herkesin dışlamasına ve onu aşağılamasına rağmen pes etmemesi herkese gücünü kanıtlamaya çalışması (hokage olma maceraları)

İyi Yanları:
-ilk dakikadan esiri oluyorsunuz
-şarkıları çok güzel (en kaliteli jpop gruplarından harika parçalarla)
-karakterler süper (özellikle kakashi)
-komedi unsuru ön planda (bazı bölümler aşırı komik

Kötü Yanları:
Filler filler filler
sıkılmamak için atlaya atlaya izlemeniz lazım
son 40 bölüm olduğu gibi çöpe
-sakura'nın hiçbir işe yaramaması ama başrol karakterlerinden biri olması (hele hinata varken)

Sonuç:
içinde her şey vardır narutonun ihanet acı umut mutluluk inanç bir kere naruto'ya başlanıp sonra naruto shippuuden'e geçip ondan sonra harika mangasıyla devam edildikten sonra ben daha önce ne yapmışım hayatımı ne kadar boş geçirmişim dedirtebiliyor ondan sonra da hayatınızın bir parçası oluyor zaten :)Yazar: double1287
Tarih: 16/05/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 8
Video: 7
Hik.-Anlat.: 8
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.83

Genel:
İçinde 9 kuyruklu tilkinin bulunduğuna inanılan ve insanlar tarafından dışlanan narutonun ve takımındaki ninja arkadaşı Sasuke'nin hikayesi.
Naruto kendini kabul ettirme ve arkadaşlarını ve yalnız gecen çocukluk döneminden sonra kurmuş olduğu bağları korumak için mücadele ederken Sasuke'de tüm klanını ve ailesini öldüren Uchiha İtachi'nin peşindedir ve tek amacı budur.

İyi Yanları:
En iyi yanı Naruto tabii ki özellikle bu serideki hiperaktif halleri ve sempatikliği çok hoş.
Çok sayıda karakter var illa ki bir kaçına sempati duyuyorsunuz.
Bu partta çocuk yaştaki Naruto fazlasıyla komik.
Hikaye anlatımı fena değil filler bölümler pek araya girmemiş ilk 135 bölümde birkaç tane filler var ama kalan 85 bölüm tamamiyle filler.
Benim kanaatimce filler bölümler gayet izlenebilir nitelikte her ne kadar konuya bir katkısı olmasa da gayet eğlenceli bölümler mevcut sevdiğiniz yan karakterleri görmek en önemli artısı.

Kötü Yanları:
Animeyi uzatmak için gösterilen çaba dikkatinizi çekiyor sürekli tekrarlar gecmiş bölümün özetini her bölümde izlettiriyorlar.Animeden özetler ve hatırlatmaları cıkardığımız takdirde geriye ortalama 15-16 dakikadan fazla kalmayacağına eminim.
Bir de görüntü kalitesinin cizimlerin dengesizliği animenin son sahnelerinin yaşandığı en önemli ve etkileyici savaşın gerçekleştiği anda karşımıza filler bölümler dahil animenin en kötü çizimleri karşımıza cıkıyor naruto bir karede şişman bir karede zayıf uzuyor kısalıyor şaka gibi cizimlerle noktalıyoruz güzelim animeyi.
Hinata ve Sakura'nın tek bir kelime kullanması vs.

Sonuç:
Naruto hakkında destan benzetmesi okumuştum bir yerlerde izledikten sonra bu görüşe katılmamak elde değil.
Destan bu bea.
Benim uzun animelere karşı olan önyargımı değiştirdi.Herşeye rağmen çok iyi çok eğlenceli bir anime.
Bin tane kötü yan sayabilirim ama sonuçta bıraktığı etki kesinlikle olumlu.
Zaman probleminiz yoksa izleyin kesinlikle ya da zaman yaratınYazar: einstein6161
Tarih: 26/04/2011

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 8
Hik.-Anlat.: 9
Karakter: 10
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 9.33

Genel:
İlk başladığım anime serisidir. İşte naruto sayesinde o gün bugündür animesever olara karşınızdayım :)

İyi Yanları:
ARkadaşlık... Evet senaryosu temel olarak arkadaşlık üzerine inşa edilmiş , ninja dünyasının ilgi çekici yanlarını her türlü kurguyla karşımıza sunan mükemmel bi anime ... Hele de chakra olayını bi anladınız mı naruto gibi sırıtmaya başlıyorsunuz yalanım yok valla :)

Kötü Yanları:
Anime olara uzun aseri animeler arasında yer alıyor , dolayısıyla filler denilen bölümlerin hangilerinin olduğunu öğrenip senaryoya hiç ara vermeden filler bölümlerini atlayara izleyin derim başlangıçta. Ancak filler böümlerin senaryodan ayrı olması sizi eğlendirmediği kahkahaya heyacana boğmadığı anlmına gelmiyor. Sadece seriyi bitirdikten sonra izleyebilirsiniz, ancak sanırım 150 ve sonraki böümler fill olmasına karşın gayet güzel bölümlerdi kaçırmayın derim ..

Sonuç:
En iyi uzun soluklu anime serilerinin başında yer alıyor ... Ve bu diğer kısa süreli animelerden her zaman bir adım önde olmasını sağlıyor narutonun ... İzlenmesi arşive konulması gereken bir yapıt ...Yazar: karaenes127
Tarih: 22/12/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 7
Video: 9
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 8
Tasarım: 9
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 8.83

Genel:
Uzumaki Naruto'nun hokage(ninjalığın en üst seviyesi) olma isteğiyle kendini geliştirmesini ve verilen görevleri yapmasını konu alan güzel bir anime.

İyi Yanları:
Öncelikle animeyi 135. bölüm öncesi ve sonrası olarak ayırmak uygun olur. Çünkü güzel yanları 135 e kadar olan bölümler için geçerli. Hikayesi ve konu anlatımı, bölümler arası bağlantılar oldukça güzel. 135 e kadar az filler bölümler var ve genelde heyecanlı biçimde ilerliyor. Ninja tekniklerinin çok ve orjinal düşünülmüş olması da güzel bir yanı. Çizimler de normalin üstünde diyebilirim. Bölümler içindeki müzikler de güzel. Filler bölümlerin 135 den sonra başlaması bence bir artı sayılır. Benzer animelerdeki gibi dağınık olması kötü olurdu.

Kötü Yanları:
Karakterler benzer animelerdeki kadar orjinal ve eğlenceli değil. Başlangıç ve bitiş müzikleri de güzel değil. 135 sonrası sonuna kadar filler bölümlerle kaplı. İzlenmeden Shippuuden'e geçilebilir. Bunların yanında anime başından beri Naruto değil Sasuke karakterine odaklı ilerliyor. İzlerken çok defa animenin ismi Sasuke olmalıymış diye aklımdan geçti. Bunun yanında anime içerisinde en güçlü düşmanları bile yenebilen Naruto'nun başka bir sagada en basit düşmanlara kolayca yenilmesi de sinir bozucu oluyor. Yani bu tür animelerde önemli olan güç dengesi yeterince iyi ayarlanamamış.

Sonuç:
Filler bölümler hariç heyecanla bir çırpıda izlenecek güzel bir anime. Filler bölümler de çok sıkıcı değil. Uzun soluklu animelerin en güzellerinden biri denilebilir.Yazar: Sensou
Tarih: 01/10/2010

Yoruma henüz oy verilmemiş

Müzik: 10
Video: 10
Hik.-Anlat.: 10
Karakter: 10
Tasarım: 10
İzlenebilirlilik: 10

Genel: 10.00

Genel:
Kurgusu ve konusu çok süper olan bir animedir..Süper bir uzun seridir..

İyi Yanları:
Herkesin bir acı hikayesi var ve bize bunları çok güzel yansıtmışlar..Benim çok hoşuma gitti etkilendim..Narutonun dışlandığı için kendini kabul ettirmek için yaptığı uğraşlar,pes etmemek,gayret etmek gibi şeyleri bize göstermeleri süperdi..Komedi yerleride bir harikaydı..Komedi ve dram sevenler için birebirdir..Kesinlikle uzun shounen seven biri başlamalıdır..

Kötü Yanları:
Bana göre mangaka herşeyi süper düşünmüş..Hiçbir kötü yan göremiyorum..Konu bir harika..

Sonuç:
Sonuç olarak kesinlikle bu anime izlenmelidir..Daha sonra shippuuden'e başlanılmalıdır..Gerçekten harika demek bile az kalır..Kesinlikle izleyin..Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
Bu anime hakkında kendi yorum ve puanlarınızı girmek için buraya tıklayın
   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Steel Ball Run
2. Stone Ocean
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2023 Anime.GEN.TR