Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Mecha Dünyasından Haberler

Mecha Dünyasından Haberler Gundam serisinin yeni örneklerinden Mobile Suit Gundam SEED 'in yeni devam serisi konusunda ipuçları ortaya çıkmış durumda. İlk kez MoonPhase bülteninde yayınlanan ve ardından İngilizce Gundam Blog bülteni Gunota Headlines tarafından da doğrulanan bu habere göre yeni seri Kasım 2007 - Eylül 2008 arasındaki sezonda yayına girmiş olacak. Seri 50 bölüm olarak planlanıyor ve yönetmen olarak Seiji Mizushima düşünülüyor. Bandai CEO'su Kazunori Ueno ile Gunpla departmanından Yasuo Miyakawa, yıl sonu röportajlarında Gundam SEED serilerinin başarısını reddetmediklerini ama 2008 ve sonrasındaki planlarının daha çok orjinal UC konseptine yeni formlar katmak olduğunu da açıklamıştı. Bu 2 röportajı yakında siteye eklenecek yazıdan inceleyebilirsiniz.

Ünlü oyun firması FROM Software tarafından geliştirilen realistik mecha simülasyonu Armored Core serisi, yapımının 10. yılını kutlamak amacıyla 2007 bahar sezonunda gösterime sokulacak, tamamen CG ile oluşturulmuş bir OAV serisine uyarlanıyor. Armored Core büyük bir felaketten sonra dünyayı terkederek dış güneş sistemlerinde klanlara ayrılan insanların silah kartelleri tarafından yaratılan AC kod adlı bipedal savaş makineleri ile giriştikleri güç savaşlarını anlatıyordu.Henüz tam olarak anime kaynaklarına yansımayan bu proje ile ilgili ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Mecha tasarımları FROM Software'e ait lisanslı birim şablonlarının yanısıra daha önce de çeşitli aralıklarla sözkonusu oyun serisine Mecha tasarımları ile katkıda bulunan Shoji Kawamori ve Kunio Okawara'nın tasarladığı yeni konseptleri de göreceğiz.

Ülkemizde de yayınlanmış RoboTech serisinin yeni teknoloji ile 5 yıllık bir sürede Güney Kore'deki stüdyolarla işbirliği yapılarak geliştirilmiş devam projesi Shadow Chronicles'e ait ilk film yayınlandı. Bu film, 3. sezon olan The New Generation'un kaldığı yerden SDF-4 mürettebatının güneş sisteminin sınırlarından dünyaya doğru hızla yaklaşan sibernetik ve ölümcül bir ırka karşı yaptığı destansı direnişi anlatıyor. 5 ayrı festivalde en iyi animasyon ve bilimkurgu ödülü alan bu yapım Mark Hamill'in de dahil olduğu parlak bir seslendirme kadrosuna sahip. RoboTech: Shadow Chronicles fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Diğer dikkat çekici projelerse Mecha tasarımcı kadrosu ile dikkat çeken Gigantic Formula ile yeniden yapım projeler olan Shin Dancougar, Shin Koutetsu Jeeg, Yuusha Reideen, Tetsujin-28: Hakuchuu no Zangetsu ve çok önemli bir eski klasiğin uzantısı olan Armored Trooper Votoms: Pailsen Files.

Özellikle Armored Trooper Votoms; Gasaraki ve Blue Gender projeleri ile akıllara yer eden Ryousuke Takahashi'nin 80'lerdeki ilk önemli projelerinden olması ve bunun yeniden hatırlanmasını sağlayacağı yönünden değerli. Orjinal seri, gelmiş geçmiş en gerçekçi mecha serilerinden birisi olarak anılır ve aynı zamanda Frank Herbert'ın epik bilimkurgu roman serisi Dune'un serbest bir uyarlamasıdır. Bu serinin de farklı bir soluk arayanlarca oldukça ilgi çekici olacağı kesin. Yeni serilerden Pailsen Files'in bu ay duyurulan 30 saniyelik promosunu da buradan izleyebilirsiniz.

Yeni sezonda gelecek irili ufaklı diğer Mecha başlıkları ise şunlar: Bokurano, Idol Master Xenoglossia, Heroic Age, Girren Lagann, Kiss Dum, Metal Hazard Mugen ve Rideback.

   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Mushikaburi Hime
2. Spy x Family
3. Koukyuu no Karasu
4. Bubble
5. Kimetsu no Yaiba
6. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis (Encounter)
7. The Legend of the Galactic Heroes: New Thesis 2 (Stellar War)

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Clannad After Story
2. Fullmetal Alchemist 2
3. Steins Gate
4. Death Note
5. Baccano!
6. Hellsing Ultimate
7. Himouto! Umaru-chan

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Stone Ocean
2. Steel Ball Run
3. Death Note
4. Steel Ball Run
5. Berserk
6. Kaichou Wa Maid-sama!
7. NANA

 

Copyright © 2000 - 2022 Anime.GEN.TR