Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Romance of the Three Kingdoms

Romance of the Three Kingdoms Bir Çin edebiyatı klasiği sayılan, Luo Guanzhong’un 14. yüzyılda yazdığı Romance of the Three Kingdoms (San Guo Yan Yi) adlı eser, Çin-Japon ortak yapımı ile 52 bölümlük bir anime serisine uyarlanıyor. Serinin Çin ve Japon televizyonlarında bu haziran ayında yayına başlayacağı belirtildi.

Roman; farklı gruplar arası politik entrikalarla birlikte kargaşa ve düzensizlik ile mücadele eden 2. yüzyılda Çin’i anlatıyor.

Romance of the Three Kingdoms anime uyarlamasının Çin tarafı ile Beijing Glorious Animation şirketi ilgilenecek. Şirketin genel müdürü Zhou Feng Ying; Journey to the West, Dream of the Red Chamber ve Water Margin/Suikoden ile birlikte Çin’in “Dört Büyük Klasik Romanı”nından biri olan Romance of the Three Kingdoms animesinde Çin tarihinin ve kültürünün yerinde tutulmasından sorumlu olduklarını belirtti ve daha önce bir çok anime-manga uyarlamalarına esin kaynağı olmuş olan Journey to the West’in (Saiyuki) yanında Dream of the Red Chamber ile Water Magrin adlı eserleri de Three Kingdoms’ın ardından uyarlamayı planladıklarını açıkladı.

Animenin yapımının Japon tarafında ise Future Planet şirketi var. Future Planet’ın başkanı Shunzaburō Ishihata, çift taraflı işbirliğinin anime prodüksiyonunun ötesine uzadığını ve ilgili başka projelerin de yapımına yol açacağını belirtti.

İki şirket, animenin Amerika ve Avrupa’daki 13 ülkede ve farklı bölgelerde yayınlayabilmesi için görüşmelere şimdiden başladılar.

Romance of the Three Kingdoms, şimdiye kadar anime, manga ve manhua olarak onlarca yapıma esin kaynağı olmuş bir eser. Bu yapımların en bilinenleri arasında Yokoyama Mitsuteru’nun Sangokushi adlı mangası, King Gonta'nın Souten Kouro adlı mangası, Yoshito Yamahara’nın Ryuurouden adlı mangası, Yuji Shiozaki’nın animeye de uyarlanan Ikkitousen mangası, Chan Mou’nun The Ravages of Time adlı hala devam eden manhuası, komedi serisi olan ve gene Three Kingdoms’dan esinlenilen Ryofuko-chan animesi, 2007 yılında yayınlanan ve çok hafif bir şekilde de olsa Three Kingdoms’dan esinlenilen Koutetsu Sangokushi animesi, SD Gundam Sangokuden: Romance of the Three Kingdoms mangası ve animeye uyarlanacağı açıklanan BaseSon’un parodi ağırlıklı Koihime†Musou adlı oyunu gibi örnekler verilebilir.

(Kaynak: ANN)   

 

Son Girilen Anime Tanıtımları

1. Ushio & Tora (TV 2)
2. Ushio & Tora (TV)
3. Mirai no Mirai
4. Watashi to Watashi no Futari no Lotte
5. Detective Conan Movie 22: Zero's Executioner
6. Himouto! Umaru-chan
7. Goblin Slayer

Son Girilen Manga Tanıtımları

1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
2. Rurouni Kenshin: Restoration
3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
4. Tonari no Kaibutsu-kun
5. Lady Victorian
6. Hadashi no Bara wo Fume
7. Anne no Aijou

En Son Yorum Girilmiş Animeler

1. Fist of the North Star
2. Recorder to Randoseru
3. A.D. Police
4. Jormungand
5. Kimi no Na wa
6. Sword Art Online
7. Kimi no Na wa

En Son Yorum Girilmiş Mangalar

1. Berserk
2. Kaichou Wa Maid-sama!
3. NANA
4. Skip Beat!
5. Death Note
6. Berserk
7. Death Note

 

Copyright © 2000 - 2020 Anime.GEN.TR