Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

 (Şifre Sor)
Üye Ol

Site

Blog Anketler İstatistikler Üyelik Künye SSS E-mail Linkler

Haberler

Genel Türkiye'den Yurtdışından Siteden Haber Arşivi Eski Haberler

Animeler

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Kategoriye Göre Yeni Yayımlanacaklar

Mangalar

İsme Göre Türe Göre Yıla Göre Puana Göre Yeni Yayımlanacaklar

Yazılar

İncelemeler Röportajlar Detaylı Tanıtımlar Kitap İncelemeleri Etkinlikler Yazışmalar Diğer

Çizim

Julie Dillon'ın Dersleri Patrick Shettlesworth 'ın Dersleri

Kişiler Şirketler

 

Kidou Senshi Gundam ZZ


Kidou Senshi Gundam ZZ
Anime'nin Adı: Kidou Senshi Gundam ZZ
Diğer Adları: 機動戦士ガンダムZZ, Mobile Suit Gundam Double Zeta, Gundam ZZ/Double Zeta
Kategori: TV Serisi
Tür: Mecha, Bilim Kurgu, Aksiyon, Komedi
Gönderen: Akuma_Blade
Resmi Sitesi: [www]
Bölüm Sayısı: 47
Yayım Tarihi: 1/3/1986 ile 31/1/1987 arası
Firma/Stüdyo: Sunrise, Sotsu Agency, Nagoya Broadcasting Network, Shindosha, Starchild Records, Bandai Visual
Türkiye'de: Yayımlanmadı
Linkler: [ANIDB] [ANN] [NFO]
Genel Puan: 6.75 (İstatistikler) (Yorum Gir) (Yorumları Oku) (2 Yorum Var)
Favori: 1 üyenin favori listesinde
Giriş Tarihi: 15/06/2007
Son Değişiklik: 14/12/2007


Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Yoshiyuki TOMINO
Senaryo: Yoshiyuki TOMINO, Hidemi KAMATA, Yumiko SUZUKI, Meigo ENDO
Animasyon: Shinya OHIRA, Akihiko YAMASHITA, Hirohide SHIKISHIMA, Hiroyuki KITAZUME, Toshimitsu KOBAYASHI, Masami OZONE, Naoyuki ONDA, Sachiko KAMIMURA
Müzik: Shigeaki SAEGUSA
Dizayn: Hiroyuki KITAZUME, Shigemi IKEDA, Kunio OKAWARA
Orjinal Eser: Toshiya MURAKAMI, Hajime YATATE, Yoshiyuki TOMINOTanıtım:

ZZ Gundam, Kidou Senshi Zeta Gundam'ın bittiği yerden kısa süre sonra başlar. Tam bir rakam vermek gerekise 8 gün kadar sonra... Bu nedenle bu seriyi izlemeye başlamadan önce Zeta Gundam'ı izlemeyi tamamlamanızı öneriyoruz.


Titans merkez karargahı ve uzaydaki tüm filolarını barındıran Gate of Zedan'ın (Eski adıyla A Bao Quo) AEUG kuvvetleri tarafından ağır kayıplar verdikleri bir baskının sonrasında kontrolünü ele geçirdikleri Colony Laser silahının atış yoluna çevrilerek yokedilmesinin üzerinden henüz çok kısa bir süre geçmiştir. Üst düzey komutanlar Jamitov Haymann ve Paptimus Scirocco'nun ölmesi ile uzayda yaşayan insanların üzerine kabus gibi çöken Titans dağılmış, savaşın sonlarına doğru taraf değiştirerek AEUG'a da ağır kayıplar verdiren Axis kendi kayıplarının da ağırlaşması üzerine son anda geri çekilmiştir. Kazandıkların zafere karşılık, AEUG kuvvetleri de çok ağır kayıplar vermişlerdir. AEUG'nin elindeki insan ve ünite sayısı Grypps War'ın bitişi sonucunda %85 azalmıştır. Halen ayakta kalan tek savaş gemisi Argama'dır ve Titans'ın ortadan kalkması ile uzayda yaşayan insanları Federasyon'a karşı ayaklandırmak isteyen ve muazzam bir Newtype potansiyeline sahip bir rakip olan Hamaan Karn'ın lideri olduğu organizasyon Neo Zeon, MS'lerini seri üretime sokmasıyla daha da aktif bir hale gelmeye başlamıştır.

Argama ise şu anki hali ile Neo Zeon'a savaşa devam edebilecek durumda değildir. Giderek artan trajedilerle yüz yüze kalan Camille Bidan, Zeta Gundam'ının kontrolden çıkan BioSensor'unun zihnine aşırı yükleme yapması, onu kurtramak için ölen tüm insanların kendinde oluşturduğu şok ve Scirocco'nun ölmeden ona uyguladığı psişik saldırı nedeniyle son savaştan hemen sonra bilinci neredeyse tamamen kapanmış bir şekilde ağır komaya girmiştir ve psikolojik tedavi görmesi gereken bir yere ulaştırılması gerekmektedir. Öte yandan Emma, Appoly, Henken ve Quattro gibi birçok değerli AEUG üyesinin yitirilmesi de telafi edilemez bir kayıptır. Kısacası Argama gerek üniteler gerekse moral açısından çökmüştür. Onu köşe bucak arayan düşmanlar varken Argama'nın hangarındaysa hiçbir fazladan ekipmanı olmayan Zeta Gundam ve Methuss haricinde onu koruyabilecek başka hiçbir şey kalmamıştır.

Bütün bunlar olurken, Side 1'daki ağır sanayi kolonisi Shangri La'da hayatını kazanmak ve kardeşini iyi bir okulda okutabilmek için hurdalıkta çalışan ve iyi para edecek bir MS enkazı bulmak için yaşayan genç işçi (ve gizli Newtype) Judhau Ashta ile arkadaşları istemeden de olsa çıkardıkları uzay hurdaları arasından hayatta kalan son Titans subayı Yazan Gable'nin kapsülünü çıkartır ve onu serbest bırakırlar. Yaptığının çok kötü birşey olduğunu Yazan Argama'ya girip Zeta Gundam'ı imha etmeye çalıştığında anlayan çaylak Judhau onu amacına ulaşmadan durdurmayı başarır ve bu sırada da muazzam Newtype potansiyeli ortaya çıkar. Camille Bidan travmadayken yanında olduğunu hissettiği Judhau'ya, kendi zihnini zehirleyen ağır Newtype yükünün bir kısmını ona aktarır, bu da onun zamanla tahmin edemeyeceği kadar güçlü bir Newtype haline dönüşmesine sebep olacaktır. Bir süre sonra önce Judhau, sonra da her biri birbirinden renkli kişiliğe sahip arkadaşları ile istemeden de olsa Argama mürettebatı arasına katılır ve sonrasında garip (ve pek de dramatik olmayan) olaylar silsilesi başlar.

Takip altındaki Argama önce Anaheim Electronics'in eski uzay laboratuvarı La Vie En Rose'de, daha sonra da ay şehri Granada'da takviye edilirken bu arada Judhau'nun da Zeta Gundam ile girdiği savaşların başarısı üzerine yeni bir silahın kullanımına sunulmasına karar verilir. Grpyss savaşının sonlarına doğru Gundam MK II ve Zeta Gundam'ın eldeki kaynaklarının Anaheim Electronics'e ulaştırılmasıyla yeni tasarlanıp geliştirilen, Newtype kullanımının yanısıra zırhlandırılıp ağır enerji bazlı silahlar için özelleştirilmiş ZZ Gundam adlı yeni tip birleşebilir uzay savaşı silahının onun kullanımına verilmesi ile Nahal Argama gemisinin Judhau ve arkadaşlarıyla bir takım halinde (Gundam Team!) kolonilere ve dünyaya yönelik Neo Zeon işgalini başlamadan durdurmak için uzaya açılması ise amaçlarında kararlı Hamaan Karn'ın Neo Zeon'u için tam bir şok etkisi yapacaktır.

Çok güçlü bir Newtype olmasına rağmen elinden kaçırdığı Camille'ın potansiyelinin aynısını Judhau'da olduğunu farkeden Hamaan onu önce kendi tarafına geçirmeye çalışır, başaramayınca onu yoketmeyi ana amaçlarından biri haline getirir. Aynı zamanda önceki savaşta yenemediği AEUG ekibini tümden ortadan kaldırmak ve dünyayı ele geçirme amacını kesinleştirmek için kendi planları da vardır. Yapay olarak geliştirilmiş klon Newtype'ler ile deneysel Newtype silahları Psyco Gundam MK II, Geymalk, Quin Mantha ve Qubeley'ler! Son savaşta hangi tarafın ayakta kalacağını ise zaman gösterecektir.

Öte yandan bu sırada Hamaan'ın Newtype klonlama projesinin ürünü Puru'nun onun kuklası olmayı sorgulamaya başlaması ve Hamaan'ın en güvendiği bir başka elemanının gizlice kendi hesapları için çalışmaya başlaması son savaş yaklaşırken etrafı iyice karıştıracaktır.

Notlar:

 • 1986'daki eski yorumda Kidou Senshi Zeta Gundam'ın devamı olan bu seri aynı hikayenin finalinin 2006'daki yeni yorumu olan Kidou Senshi Zeta Gundam III: Hoshi no Kodou wa Ai ile devreden çıkarılmıştır.

 • ZZ Gundam, "MSV" için tasarlanan birimleri ve bölgeleri kullanan ilk Gundam serisidir.

 • Zeta Gundam finalinde hala hayatta olan karakterlerin tamamına yakını bu seride kısa rollerde gözükmektedir.

 • ZZ Gundam, halen Japonya dışında resmi olarak gösterilmemiş ve uluslararası DVD seti yapılmamış nadir Gundam serilerinden birisidir.

 • Zeta Gundam bittikten sonra, Tomino seriye yeniden göz attığında, gereğinden fazla karanlık bir hikaye olduğunu gördü. Gundam'ın kasvetli Anime'ler silsilesi olarak hatırlanmasını istemiyordu ve bu nedenle çocuklara da hitap ettiğini de söyleyebileceğimiz bir çalışma olan ZZ Gundam'ı yarattı. Bu nedenle New York'daki Anime Expo 2002 fuarında verdiği röportajda söz konusu seri için şunları söyleyecektir:

  "Zeta Gundam'ı ilk yaptığımda amacım ilk hikayeye göre daha kasvetli ve karanlık bir hikaye oluşturmak, savaşta hiçbir insanın ölümsüz oladığını göstermek, savaşın anlamsızlığı yönünde görüşlerimi dile getirebilmekti. Ama ortaya çıkan sonuç gerçekten de bizim bile istediğimizden daha kasvetli ve karanlık bir hikaye olmuştu. Bu nedenle ZZ Gundam'ı yaptık. Artık Gundam izlerken üzülmeyin ve eğlenin."


  Bağlantılı Animeler:

  Kidou Senshi Gundam (TV Serisi) (1979)
  Kidou Senshi Gundam I: Gekijouban (Film) (1981)
  Kidou Senshi Gundam II: Ai Senshi Hen (Film) (1981)
  Kidou Senshi Gundam III: Meguriai Uchuu Hen (Film) (1982)
  Kidou Senshi Zeta Gundam (TV Serisi) (1985)
  Kidou Senshi Gundam: Gyakushuu no Char (Film) (1988)
  Kidou Senshi Gundam 0080: Pocket no Naka no Sensou (OAV) (1989)
  Kidou Senshi Gundam F91 (Film) (1991)
  Kidou Senshi Gundam 0083: Stardust Memory (OAV) (1991)
  Kidou Senshi Gundam 0083: Zeon no Zankou (Film) (1992)
  Kidou Senshi Victory Gundam (TV Serisi) (1993)
  Kidou Senshi Gundam: Dai 08 MS Shotai (OAV) (1996)
  Kidou Senshi Gundam: Dai 08 MS Shoutai - Miller's Report (Film) (1998)
  Kidou Senshi Gundam MS IGLOO: Ichinen Sensou Hiwa (OAV) (2004)
  Kidou Senshi Zeta Gundam I: Hoshi wo Tsugu Mono (Film) (2005)
  Kidou Senshi Zeta Gundam II: Koibito-tachi (Film) (2005)
  Kidou Senshi Zeta Gundam III: Hoshi no Kodou wa Ai (Film) (2006)
  Kidou Senshi Gundam MS IGLOO: Mokushiroku 0079 (OAV) (2006)
  Kidou Senshi Gundam 00 (TV Serisi) (2007)
  Mobile Suit Gundam 00 Second Season (TV Serisi) (2008)
  Kidou Senshi Gundam MS IGLOO 2: Jūryoku Sensen (OAV) (2008)
  Kidou Senshi Gundam 00 Special Edition (OAV) (2009)
  Mobile Suit Gundam 00 Movie (Film) (2010)
  Kidou Senshi Gundam Unicorn (OAV) (2010)


  Bağlantılı Mangalar:

  Kidou Senshi Gundam F90 (1990)
  Kidou Senshi Gundam Silhoutte F91 (1993)
  Kidou Senshi Crossbone Gundam (1994)
  Kidou Senshi Gundam: Blue Destiny (1997)
  Kidou Senshi Gundam: The Origin (2002)
  Kidou Senshi Gundam: Char's Deleted Affair (2002)
  Kidou Senshi Zeta Gundam: Advance of Zeta (2003)
  Kidou Senshi Crossbone Gundam Gaiden: Skull Heart (2005)
  Kidou Senshi Crossbone Gundam Gaiden: Hagane no Shichinin (2006)
  Kidou Senshi Gundam Unicorn: Bande Desinée (2010)


  Resimler:

  Kidou Senshi Gundam ZZ  Bölüm Listesi:

  1. Prelude ZZ , プレリュードZZ , 1986-03-01
  2. A Young Boy from Shangri-La , シャングリラの少年 , 1986-03-08
  3. The Knight of the Endra , エンドラの騎士 , 1986-03-15
  4. Mashymre's Passion , 熱血のマシュマー , 1986-03-22
  5. Judhau's Determination , ジュドーの決意 , 1986-03-29
  6. The Menace of the Zssa , ズサの脅威 , 1986-04-05
  7. The Gaza Storm , ガザの嵐 , 1986-04-12
  8. The Funeral Bell Tolls Twice , 鎮魂の鐘は二度鳴る , 1986-04-19
  9. Judhau in Space , 宇宙のジュドー , 1986-04-26
  10. Goodbye Fa , さよならファ , 1986-05-03
  11. Activate, Double Zeta , 始動!ダブル・ゼータ , 1986-05-10
  12. Leina Disappears , リィナが消えた , 1986-05-17
  13. Sister! , 妹よ! , 1986-05-24
  14. Colony of Illusion Part I , 幻のコロニー (前) , 1986-05-31
  15. Colony of Illusion Part II , 幻のコロニー (後) , 1986-06-07
  16. The Argama's Close Quarters Battle , アーガマの白兵戦 , 1986-06-14
  17. Recover! The Core Top , 奪回!コア・トップ , 1986-06-21
  18. Haman's Dark Shadow , ハマーンの黒い影 , 1986-06-28
  19. Puru and Axis , プルとアクシズと , 1986-07-12
  20. Tearful Cecillia Part I , 泣き虫セシリア (前) , 1986-07-19
  21. Tearful Cecillia Part II , 泣き虫セシリア (後) , 1986-07-26
  22. Judhau Sorties!! , ジュドー、出撃!! , 1986-08-02
  23. Earth Ablaze , 燃える地球 , 1986-08-09
  24. Siblings' Love on the South Seas , 南海に咲く兄妹愛 , 1986-08-16
  25. Rommel's Face , ロンメルの顔 , 1986-08-23
  26. Masai's Heart , マサイの心 , 1986-08-30
  27. Leina's Blood Part I , リィナの血 (前) , 1986-09-06
  28. Leina's Blood Part II , リィナの血 (後) , 1986-09-13
  29. Runaway Roux , ルーの逃亡 , 1986-09-20
  30. Blue Team Part I , 青の部隊 (前) , 1986-09-07
  31. Blue Team Part II , 青の部隊 (後) , 1986-10-04
  32. Beyond the Salt Lake , 塩の湖を越えて , 1986-10-11
  33. An Afternoon in Dublin , ダブリンの午後 , 1986-10-18
  34. Kamille's Voice , カミーユの声 , 1986-10-25
  35. The Sky is Falling , 落ちてきた空 , 1986-10-31
  36. Puru Two's Descent , 重力下のプルツー , 1986-11-08
  37. Nahel Argama , ネェル・アーガマ , 1986-11-15
  38. The Iron Wall of the Jamru Fin , 鉄壁,ジャムル・フィン , 1986-11-22
  39. The Second Coming of Sarasa , サラサ再臨 , 1986-11-29
  40. Tigerbaum's Dream , タイガーバウムの夢 , 1986-12-06
  41. Rasara's Life , ラサラの命 , 1986-12-13
  42. Core 3 Maiden Part I , コア3の少女 (前) , 1986-12-20
  43. Core 3 Maiden Part II , コア3の少女 (後) , 1986-12-27
  44. Emary, Wilting Flower , エマリー散華 , 1987-01-10
  45. The Battle of Axis , アクシズの戦闘 , 1987-01-17
  46. Vibrations , バイブレーション , 1987-01-24
  47. Warriors Again , 戦士,再び... , 1987-01-31


 •    

   

  Son Girilen Anime Tanıtımları

  1. Pluto
  2. A Silent Voice
  3. Ride Your Wave
  4. Suzume no Tojimari
  5. Watashi no Shiawase na Kekkon
  6. Bright: Samurai Soul
  7. When Marnie Was There

  Son Girilen Manga Tanıtımları

  1. Rurouni Kenshin: Master of Flame - Hidden Chapter
  2. Rurouni Kenshin: Restoration
  3. Yume no Shizuku - Ougon no Torikago
  4. Tonari no Kaibutsu-kun
  5. Lady Victorian
  6. Hadashi no Bara wo Fume
  7. Anne no Aijou

  En Son Yorum Girilmiş Animeler

  1. Clannad After Story
  2. Fullmetal Alchemist 2
  3. Steins Gate
  4. Death Note
  5. Baccano!
  6. Hellsing Ultimate
  7. Himouto! Umaru-chan

  En Son Yorum Girilmiş Mangalar

  1. Steel Ball Run
  2. Stone Ocean
  3. Death Note
  4. Steel Ball Run
  5. Berserk
  6. Kaichou Wa Maid-sama!
  7. NANA

   

  Copyright © 2000 - 2024 Anime.GEN.TR